Čo vyrobiť/ Mix nápadov

Miska na prstienky, ktorú sami hravo vyrobíte

Pred Vianocami som mala množstvo plánov, čo všetko vyrobím a aké super tipy vám na FLUFF popridávam. No čas sa počas tohto obdobia tradične zrýchlil a ja som nestihla takmer nič. Nakúpený materiál na misku na prstienky zostal nedotknutý. Keby som vedela, aký rýchly a jednoduchý tento darček je, pustila by som sa do toho aj skôr. Jedna z mojich skvelých kamošiek má narodeniny hneď začiatkom januára a tak som sa hneď úvodom roka mohla realizovať.

Tento milý darček zvládne vyrobiť každý. Nenechajte sa odradiť. Nepotrebujete skúsenosti ani s maľovaním, ani s modelovaním z FIMO hmoty.

Materiál

V obchode s umeleckými potrebami si kúpte bielu FIMO hmotu, akrylovú farbu a štetec. Ak sa bojíte, že akrylovú farbu viac nepoužijete, môžete na maľovanie bodiek využiť aj staršie laky na nechty. Avšak treba si uvedomiť, že lak je tekutejší a práca s ním o niečo náročnejšia. Mne osobne sa pri maľovaní lakom ťažšie dodržiavali presné okraje bodiek. Akrylová farba má peknú štruktúru a je plastickejšia, vďaka čomu bodky viac vyniknú. V umeleckých potrebách nezabudnite kúpiť aj tenučký štetec, aby sa vám s farbou alebo lakom dobre pracovalo.

Postup

Kúpila som menší blok FIMO hmoty (57g), na jednu misku som použila 1/4 hmoty. No nebolo by  na škodu použiť aj 1/3. Myslím, že by sa mi hrubšia miska modelovala ľahšie. Následne som FIMO hmotu vyvaľkala. Pri prvej miske som použila drevený valček na cesto, ale ten nechával na FIMO hmote štruktúru, preto som pri výrobe druhej misky použila šálku. Pri práci s bielou FIMO hmotou je veľmi dôležite dodržať až sterilnú čistotu, keďže do hmoty sa veľmi jednoducho nalepia nečistoty.

Po vyvaľkaní som pomocou pohára na červené víno vykrojila kruh. Okraje kruhu som orezala vrúbkovaným kuchynským orezávačom. Pôvodne som chcela kúpiť formičku dostatočne veľkého kruhu so štruktúrou na okrajoch, ale nebola som pri hľadaní v obchodoch úspešná.

Menším pohárom som na vykrojenom kruhu otlačila dno, aby bolo jasne, kde mám okraje misky zdvihnúť, aby boli čo možno najrovnomernejšie. Po vytvarovaní misky som na jej dno pootláčala vrchnákom z pera bodky, aby sa mi ľahko vymaľovávali a miska mala peknú štruktúru. Celé som to mala približne za 10 minút v trúbe. Tú som mala rozohriatu na 110 stupňov a misku som v nej piekla 20 minút.

vyroba misky na prstienky

Misku som maľovala na druhý deň, ale kľudne stačí počkať, kým miska vychladne. Na maľovanie si pripravte malý kúsok kartónu, na ktorý si vytlačíte farbu, ktorou následne vymaľujte jednotlivé bodky otlačené do misky pred upečením. Táto časť práce bola časovo náročnejšia, ako samotné modelovanie misky, keďže ide o precíznu piplačku. Následne stačí nechať misku vyschnúť a darček je pripravený.

Pravdaže môžete experimentovať aj s inými farbami FIMO hmoty, rôznymi vzormi, prípadne farbami, ktoré budete pri vymaľovaní používať. Verím, že sa vám darček podarí a prinesie radosť tomu, pre koho ste ho vytvorili.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close