Čo vyrobiť/ Domáca kozmetika

Vyrobte perfektný jarný darček, peeling z brezových lístkov.

Vonku všetko kvitne a ja sa neviem vynadívať na tú sviežu zeleň. Jar okrem slnka a dobrej nálady prináša množstvo prírodných ingrediencií, z ktorých je radosť pripravovať dobré vecičky. Pred dvoma týždňami som vymixovala chutné pestá.  Aj teraz som použila mixér, no výsledok rozhodne nie je chutný. Napriek tomu je to skvelý darček. Do fľaštičky som zatvorila vôňu a farbu jari, vyrobila som úžasný telový peeling z brezových lístkov.

Brezový šampón všetci dobre poznáme, ale okrem toho, že breza pôsobí úžasne na vlasy, tak podporuje aj zdravie kože.  Vďaka svojim dezinfekčným účinkom je skvelá na prečistenie a vyhľadenie pokožky. Práve v mladých lístkoch sa nachádza najviac týchto priaznivých látok. Keď k nim pridáme kokosový olej, himalájsku soľ, med a grapefruitový esenciálny olej,  získame parádny jarný elixír pre pokožku. V sprche nás bude sprevádzať úžasná vôňa a krásna farba jari.

Telový peeling z brezových lístkov a cukru

Print Recipe
Serves: Tri 200ml poháre Cooking Time: 30 min

Ingredients

  • 4 veľké hrste mladých brezových lístkov
  • 5 kávových lyžičiek kokosového oleja
  • 2 kávové lyžičky medu
  • 1 lyžica himalájskej soli
  • 8 lyžíc cukru
  • 8 kvapiek grapefruitového esenciálneho oleja

Instructions

1

Mladé brezové lístky vytriedime, umyjeme, odstopkujeme a vložíme do mixéra.

2

Rozmixujeme ich najemno s kokosovým olejom, medom, soľou a esenciálnym olejom.

3

Postupne primiešame cukor, kým nezískame potrebnú konzistenciu.

4

Pripravené poháre naplníme zmesou, uzavrieme a ozdobíme.

Notes

Esenciálny olej z grapefruitu je vynikajúci pre kožu a peelingu dodá jemnú citrusovú vôňu, avšak ak ho doma nemáte, môžete ho vynechať.

Inšpiroval vás tento blog (1)

Tento darček je milou pozornosťou pre milovníčku prírodnej kozmetiky. Stačí vybrať len správny sklenený pohár a dozdobiť ho napríklad čipkou. Ak nemáte doma pohár s pekným viečkom, obaľte ho hnedým baliacim papierom. Na ten môžete napísať napríklad názov produktu, alebo ho ozdobiť tematickou nálepkou jarného lístka, prípadne vašou autorskou kresbou.

Prajem vám krásne jarné obdarovávanie.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close