Čo kúpiť/ Keď chýba čas/ Pre dieťa/ Pre kamaráta/ Pre kamarátku/ Pre mamu/ Pre muža/ Pre otca/ Pre ženu

Veľký knižný sprievodca 2018: vyberte rýchlo a jednoducho darček pre každého

Vynikajúcou správou pre všetkých, ktorí si nákup darčekov príliš neužívajú, je existencia univerzálneho darčeka. Druhou vynikajúcou správou je, že sa dá kúpiť pekne pohodlne od počítača. Zopár kliknutiami vyriešite darčeky pre celú rodinu a všetkých kamarátov. A to ani nemusia byť knihomoľmi, stačí sa trafiť do ich záľuby či žánru, ktorý si radi prečítajú.

Môj výber je trochu netradičný, takmer mu chýbajú popisy. Je to taký telefónny zoznam, kde nájdete až 52 titulov. Avšak neľakajte sa, zoradené sú veľmi prehľadne, vďaka čomu rýchlo nájdete to, čo potrebujete. Jednoduchým skrolovaním sa dostanete ku kategórii, ktorá presne sadne osobe, ktorú by ste radi obdarovali. Tento výber som pripravila po úspechu toho minuloročného výberu, kedy som Veľkého knižného sprievodcu pripravila po prvý krát. 

Pre vášnivé čitateľky

Táto kategória je určená ženám, ktoré bez knihy neurobia ani krok, čítajú rady, často, všade a veľa. Najradšej majú beletriu popisujúcu život, tak všedný a predsa tak farebný. Hľadajú najmä dobre vystavané príbehy a krásne pointy.

Ľahké čítanie pre ženy

Tieto knihy som vybrala pre žienky, ktoré siahajú po sladkých príbehoch, čítanie kníh je pre ne forma relaxu. Pre tieto čitateľky je veľmi dôležité, aby ich príbeh hneď vtiahol do deje a aby sa kniha dala prečítať na jeden dych.  
 

Pre fanúšikov kníh a nečítania

Ak by ste radi venovali knihu niekomu, kto nie je fanúšikom čítania, toto je tá správna kategória. Tieto knihy sa prezerajú, pretože sa takmer nemusia ani čítať. Potešia srdce, inšpirujú, prípadne rozosmejú, jednoducho potešia.
Pre čerstvých rodičov

Ak máte vo vašom okolí pár, ktorému nedávne pribudol alebo v najbližšom období pribudne nový člen rodiny, tak tu je pre nich špeciálny výber. Ak chcete čerstvých rodičov rozosmiať, siahnite po Denníku moderního fotra, len pozor v slovenskom preklade stráce úplne svoje čaro. Ostatné knihy z výberu sú inšpiratívnym čítaním.
Pre malých čitateľov

Aj deti čítajú a rady, stačí im vybrať knihu, ktorá ich zaujme. Krásna ilustrovaná kniha Gerda prichádza v kufríku s kamarátom a tak máte rovno vybavený celý darček. Čárovná metropola vyšla len prednedávnom, ale úplne vás opantá krásnymi ilustráciami. To isté pltí o knihe Stromy. Mininalistickú knihu o zvieratkách budú kradnúť deťom aj rodičia

 

Neľahké čítanie o životných osudoch

Táto kategória je pre čitateľov uprednostňujúcich dramatické príbehy, ktoré sa skutočne stali. V nemom úžase pri prevracaní stránok pozorujú, čo všetko vie človek vydržať, prežiť, ako ho formujú jednotlivé situácie i prostredie, v ktorom vyrastá a žije.
 

Pre čitateľov s vyberavým vkusom

Tieto knihy potešia čitateľa, ktorý je schopný sa prelúskať aj náročnejším textom a nečaká od knihy len chvíľkové pobavenie a rýchly dej. Je váš partner, otec, dedko večne zažratý do kníh? Skúste jeden z týchto titulov.
Veselé čítanie

Pre tých, ktorí sa radi pri knihách zabávajú, ba priam smejú, je určená kategória veselého čítania. V týchto knihách vystupuje do popredia absurdum, vďaka ktorému sa čitateľ zabaví a príjemne si oddýchne.
Do knižnice v kuchyni

Knižky, ktoré sa nesmú čítať, keď je človek hladný. Krásne obrázky, skvelé recepty. Perfektný darček pre všetkých, ktorí radi varia, alebo si ako ja aspoň odfičiavajú na kuchárkach.
 

Naše knihy

Slovensko, Československo, Bratislava, tu sme doma, miesta z popisov dôverne poznáme, situácie aj vône sú nám blízke a radi  o nich čítame. Niektoré príbehy sú temné a dramatické a niektoré na druhú stranu milé a spomienkové. Potešia staršie ročníky, ale neurazia ani čitateľov, ktorým je blízky daný žáner.

 

Pre svetobežníkov

Ak by ste radi obdarovali čitateľa, ktorý miluje diaľky, rád spoznáva cudzie kraje a cestuje rád aktívne, či len prstom po mape, vyberte mu knihu z nasledujúceho výberu.
 

Pre milovníkov napätia

Detektívky a trilery, napätie na stránkach, ktoré nedá čitateľovi spať. Ak máte aj vy doma čitateľa, čitateľku čítajúceho hlboko do noci, len aby zistil kto je vrah, skúste mu vybrať knihu z nasledujúceho výberu
 

Pre demokratov so záľubou v politike

Tento výber kníh upúta každého, kto sa zaujíma o politiku a vplyv politických zriadení na osudy jednotlivcov.

 

Pre tých, ktorí prečítali už úplne všetko

Radi by ste obdarovali knihomoľa, ktorý už prečítal snáď všetko a vy si netrúfate vybrať mu knihu. Tu sú 4 bonusové tipy na darčeky, ktorými ich určite potešíte, najmä ak k ním prišupnete poukážku na nákup v ich obľúbenom kníhkupectve.

Ak nemáte chuť vianočným darčekom venovať viac energie, môžete si knihy rovno pri objednávke v Martinuse dať aj zabaliť. Obdržíte tak darčeky, ktoré bude stačiť umiestniť pod stromček, naozaj nič jednoduchšie neexistuje.

Verím, že aj vďaka tomuto článku a FLUFF tipom budete mať menej zhonov a predvianočný čas si naplno užijete.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close