Keď chýba čas/ Pre kamaráta/ Pre kamarátku/ Pre mamu/ Pre muža/ Pre otca/ Pre ženu

Ako zabezpečiť darček, keď sedíte v práci a máte len 10 minút.

Každý niekedy nestíha a potrebuje zohnať darček v práci, od počítača. Dobrou správou je, že aj 10 minút stačí, aby ste vymysleli a zorganizovali darček, ktorý obdarovaného extrémne poteší. Stačí ak osobu dobre poznáte a máte nápad. Ak vám nápad chýba je tu blog FLUFF, ktorý vám s tým trochu pomôže. Keďže nemáte čas končím s úvodom a nasledujú samotné tipy na darčeky.


Lístky na kultúrne podujatie

Porozmýšľajte, ktorý tip kultúrneho podujatie by obdarovanej osobe najviac sedel. Niekto je skôr hudobný, alebo divadelný typ, inému pohladí dušu grandiózna opera, alebo sa rád vyblázni na dobrom festivale.  Druhou otázkou, ktorú si potrebujete zodpovedať je rozpočet.  Lístky na kultúrne podujatia sa pohybujú v cenách od 10 €/ks až po  vyše 100 €/ks. Myslite aj na to, že je vhodnejšie kúpiť lístky dva, aby mal obdarovaný s kým ísť.

Tradične najväčším predajcom lístkov je u nás Ticketportal. Okrem lístkov na kultúrne podujatia viete cez tento portál kúpiť aj lístky na niektoré športové. Podobným portálom je Predpredaj alebo Eventim. Lístky do divadla viete kúpiť aj priamo na stránkach konkrétnych scén, e-shopový predaj ponúka napríklad Slovenské národné divadlo, Mestské divadlo Bratislava a Divadlo A. Bagara v Nitre.

Nekupujte lístky na podujatie, ktoré viac ako obdarovaný, chcete navštíviť sami. Ak chcete urobiť radosť partnerovi, asi nie je vhodné kupovať lístky na muzikál, ale viac potešia na rockový koncert.

Poukaz na rozmaznávanie

Doprajte obdarovanému trochu rozmaznávania, kúpte poukaz na masáž, na pedikúru alebo kozmetiku. Vyberte menej tradičné miesto s nádychom luxusu a zaručene urobíte obdarovanému radosť. Ak darujete ajurvédsku alebo thajskú masáž, akoby ste obdarovaného poslali teleportom na mini dovolenku. Výhodou je, že poukazy do vybraných centier môžete zakúpiť aj online. Napríklad v Bratislave môžete pozrieť ponuku centier Palawi, Sabai alebo Darsana. Ak kupujete poukaz cez zľavový portál, prečítajte si pozorne hodnotenia ľudí, ktorý už daný poukaz využili a pozrite webovú stránku s fotografiami daného miesta.

Tento darček nie je vhodný pre niekoho, kto má extrémne málo času.

Poukaz do dobrej reštaurácie

Aj ďalším tipom pokračujeme v rozmaznávaní. Tento darček je vhodný, ak plánujete obdarovať dvojicu, rodičov, svokrovcov alebo blízkych kamarátov. Je dobré vedieť, aký tip kuchyňu obľubujú a porozmýšľať, či je takýto poukaz pre nich niečím špeciálnym, čo si zvyčajne nedoprajú. Darčekové poukážky väčšinou ponúkajú len vychytené, trochu drahšie reštaurácie a tak bude pri tomto darčeku potrebné načrieť trochu hlbšie do vrecka.

Výlet alebo dovolenka

Pre mňa ako cestovateľku je tento darček srdcovou záležitosťou. Nakuknite do ponúk nízkonákladových prepravcov a kúpte letenky. Dôležité je dobre poznať diár a aktivity obdarovaného, keďže letenky od nízkonákladových aerolínii sa zvyčajne nedajú prebookovať.

Poukazy na pobyty na Slovensku a v okolí nájdete na zľavových portáloch množstvo. Prípadne zalovte v pamäti, či si nespomeniete na hotel, kam vaša polovička už dlhšie túžila ísť.  Tak jej booknite ubytovanie, alebo venujte poukaz. Pri výbere tohto tipu darčeka opäť myslite na to, že je dôležitá kvalita a vždy je lepšie investovať trochu viac, alebo ísť na kratšie, ale vybrať miesto s jemným nádychom luxusu. Ide o darček a vy ste sa predsa rozhodli obdarovaného trochu rozmaznať.

Welness pobyt

Opäť super darček pre partnerku, alebo aj rodičov a vybrať a zaplatiť ho za môžete priamo od počítača. Dobre je vybrať tradičné kúpeľné mesto ako napríklad Piešťany, Trenčianske Teplice alebo Rajecké Teplice. Tieto miesta poskytujú profesionálne kúpeľné služby, termálna voda je rokmi overená a aj krátky wellness človeka nabije novou energiou. Tento darček by som nevybrala ak partnerka nie je fanúšikom oddychovanie, kúpania a má radšej akčnejší program, napríklad v horách.

Adrenalínový zážitok

Pri tomto druhu darčeka, potrebujete poznať aj neprekonateľné strachy osoby, ktorej chcete poukaz venovať. Ak venujete tandemový zoskok padákom niekomu, kto má panický strach z výšok, asi ho nepotešíte. Zároveň utratíte peniaze na niečo, čo zostane založené v zásuvke. Možností v tejto kategórii máte neúrekom, či už paragliding, školu šmyku, jazdu na okruhu Slovakia ring alebo rafting. Inšpirácie a poukazy na takéto darčeky nájdete napríklad na portály Naj zážitky.

Škola varenia

Opäť jeden z mojich obľúbených darčekov. V škole varenia sa človek môže pod zámienkou učenia strašne dobre najesť. Osobne som navštívila dve školy varenia a obe boli super a ponúkajú aj poukazy. Či už vyberiete Chef Parade v Bratislave alebo Školu varenia v Svätom Juri, určite obdarovaného potešíte a bude mať ohromný zážitok. Výhodou je, že vám potom možno navarí.

Pozor pri tomto darčeku, aby ste ním niekoho nechceli vychovať, pekný úmysel tak môže skončiť aj hádkou. Ak váš partner nemá vzťah k vareniu, vyhodíte peniaze von oknom

 

Hlavnou výhodou týchto darčekov je, že venujete zážitok, na ktorý môže obdarovaný s radosťou dlho spomínať.  Niečo čo si len tak bežne nedopraje a to je predsa tak perfektné. Nabudúce sa budem venovať ďalším darčekom pre nestíhačov, do tohto článku sa predsa len všetky nezmestili.

 

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close