Ako zabaliť/ Čo vyrobiť/ Keď chýba čas/ Mix nápadov/ Špeciálne príležitosti

7 originálnych spôsobov, ako darovať peniaze

Peniaze nepatria medzi najoriginálnejšie darčeky, avšak v niektorých situáciách sú tou najlepšou možnosťou. Ak si obdarovaný práve zariaďuje domácnosť, ak si šetrí na vysnívanú dovolenku, prípadne si chce kúpiť niečo drahšie, je dobré siahnuť po finančnom dare. Keď chcete darovať peniaze, neznamená to, že tak ochudobňujete obdarovaného o prekvapenie. Aj peniaze môžete darovať originálnym spôsobom. Tu je 7  originálnych nápadov, ako darovať peniaze.

Kvetina

rastlinka-s-peniazmiAk ste pozvaný na kolaudáciu, alebo idete zapriať kamarátke k narodeninám, môžete interiérovú rastlinu premeniť na originálny darček s hotovosťou. Už pri výbere rastlinky myslite na to, ako ju budete ozdobovať.

Na ozdobovanie zvoľte s bankovky s čo najmenšími nominálnymi hodnotami. Tie sa budú na rastline pekne vynímať, ak ich zrolujte a ozdobíte mašličkami. Najlepšie sa bankovky rolujú okolo ceruzky, majú tak približne rovnakú hrúbku.

Ak máte po ruke tenký drôtik, môžete ním omotať pár mincí a aj tie upevniť na rastlinku. Pri ozdobovaní dbajte na to, aby ste časť darčeka po ceste na oslavu nestratili, ale aj na to, aby rastlinka pri odzdobovaní nedošla k ujme.

Ak sa chystáte na kolaudáciu domu so záhradou, môžete kúpiť a následne ozdobiť napríklad ríbezľový krík, alebo malý stromček.

Prasiatko

prasiatkoKeramické prasiatko môžete perfektne využiť pri darovaní peňazí, najmä keď sa skladáte väčšia skupina. Na prasiatko napíšte, na čo sú peniaze určené a môžete sa naň aj všetci popodpisovať rovnako ako na darčekovú kartu. Do prasiatka vhoďte nie len bankovky, ale aj mince, aby pekne hrkalo a bolo trochu ťažké. Ideálne je vybrať také prasiatko, ktoré obdarovaný musí naozaj rozbiť.

Môžete pribaliť aj kladivko. Určite by som príliš neexperimentovala so šporkasničkami iných bláznivých tvarov, niektoré prerastajú do gýču. Úprimne povedané už aj prasiatko je veľmi blízko tejto hranice.

Balónik

balonik-s-peniazmiČo je väčším symbolom osláv a narodením ako balóniky. Ak bankovky pekne zroľujete, viete ich dostať cez úzke hrdlo do vnútra balónika a ten potom nafúkať. Pre vkladaním peňazí balónik ponaťahujte, aby trochu povolil a lepšie sa vám potom nafukoval. Obdarovanému môžete venovať jeden balónik, alebo viacero pekne zviazaných stužkou.

Na balónik kľudne napíšte, že ho má obdarovaný prasknúť. Alebo mu môžete k balónikom pribaliť aj pekne zabalenú krabičku od zápaliek, do ktorej vložíte špendlík. Keď kupujete balónik na takýto účel, vyberte čo najviac priehľadný, aby bolo v ňom peniaze vidieť.

Sviečky

karta-s-peniazmi2Na tento darček môžete použiť aj bankovky vyšších nominálnych hodnôt, záleží od toho, koľko peňazí plánujete venovať a koľko sviečok chcete na pohľadnici vytvoriť. Opäť je ideálne, ak zrolujete bankovky okolo ceruzky alebo pera, aby boli približne rovnakej hrúbky. Následne ich zalepíte ozdobnou lepiacou páskou. Ja som použila textilnú pásku, lebo dobre drží, ale aj sa dobre dáva dole a bankovky neponičí. Takto zrolované bankovky jemne prilepte pomocou obojstrannej pásky o tvrdší papier. Následne už do roličiek stačí len vložiť knôty z ozdobnej šnúrky. Na kartičku ešte napíšte prianie a obstrihajte ju napríklad cikcak nožnicami.

Fľaška so sladkosťami

peniaze-vo-flasiAk chcete venovať peniaze niekomu, kto má rád sladkosti, mám pre vás milý nápad. Kúpte peknú sklenenú dózu, vysypte do nej balíček cukríkov a pomedzi ne vložte zrolované bankovky. Veľkosť nádoby prispôsobte množstvu peňazí, ktoré chcete venovať, aby sa bankovky medzi cukríkmi nestratili. Povkladajte ich rovnomerne na všetky strany.

Použite balené cukríky, aby sa nedotýkali peňazí, keďže tie sú zvyčajne dosť špinavé. Ideálne ak budú pestrofarebné, darček tak bude pekne žiariť.

Zarámujte ich

bankovky-v-ramePeniaze môžete aj zarámovať. Vyberte jednoduchý, lacný rámik a povkladajte doňho bankovky. Ako prvé dajte nabok kryt z rámika a odstráňte ochrannú fóliu. Následne vytvorte koláž z bankoviek, aby bola pestrejšia, otočte peniaze z oboch strán. Ak máte doma bankovky aj z iných krajín, ktoré viete, že už nevyužijete, môžete nimi eurovú koláž pekne oživiť.

Keď ste s kolážou spokojný, jemne jednotlivé bankovky pospájajte páskou na maľovanie, alebo washi páskou, tá bude krajšia. Na koláž položte ešte kartičku s prianím, ktorú obdarovaný objaví, až po tom, čo sa k hotovosti bude chcieť dostať.

Bonboniéra

bonbonierkaAk si chcete z niekoho trochu vystreliť, môžete mu peniaze venovať v krabičke od bonboniéry. Super na tomto darčeku je, že ju musíte pred darovaním celú zjesť. Kúpte si preto fajnovú bonboniéru, aby ste si naozaj pochutili. Potom, ako sa prejete čokoládou, stačí ak bankovky poskladáte do správnych tvarov a spolu s mincami povkladáte na miesta, kde boli bonbóny. Ak ste vybrali bonboniéru v ktorej sú jednotlivé čokoládky ešte aj jednotlivo zabalené, dobre pre vás, môžete ich pár nechať v krabičke. Pekne vyniknú medzi hotovosťou a vy nie len ušetríte, ale aj nepriberiete z toľkej čokolády.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close