Ako zabaliť

Gombíkové šantenie pri balení darčekov

Už dlhšie som nepripravila blog špeciálne venovaný baleniu darčekov. A tak som si cez víkend vstúpila do svedomia a zatiaľ, čo sme večer pozerali skvelý animák Malý Princ, som sa pustila do balenia gombíkových balíčkov. Tie vedia milo a hravo rozpovedať príbeh a ich prípravu zvládne naozaj každý.

Ako na to?

K tomuto druhu balenia sa najviac hodí hnedý papier. Práve na ňom krásne vyniká farebná hravosť gombíkov a zároveň je skvelým podkladom pre jednotlivé čiary. Z baliaceho papiera sa zmení na vaše plátno. Ja tento papier kupujem vždy v IKEA, ale videla som ho predávať už aj na iných miestach.

Ďalej budete potrebovať pestrofarebné gombíky, ktoré môžete kúpiť v  „eurovom“ obchode. Priznávam sa, že ja som tie moje kúpila na trhu na dovolenke, ale aj u nás je možné zohnať lacné sady. Vhodné sú väčšie gombíky, aby sa na balíčku nestratili, ale boli dominantným prvkom. Na kreslenie si vyberte hrubšie, čierne, gelové pero. V neposlednej rade je potrebné gombíky niečím prilepiť. Buď zvoľte voskovú pištoľ, alebo starú známu, najviac univerzálnu, obojstrannú lepiacu pásku.

Následne už nechajte fantázii voľnosť a pustite sa do balenia. Nebojte sa, zvládnete to aj keď neviete kresliť, aj som toho dôkazom. Ak je balíček po ozdobení trochu prázdny, dopíšte priamo naň aj prianie. Balenie tak môžete využiť aj ako pohľadnicu.

balerina

baloniky

chlapik-s-balonikmi

kvetinky

lubiaci

rodinka

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close