Ako zabaliť

Prekvapte deti originálnym zvieratkovským balením darčekov

Kamarátkina dcérka má strašne rada zajačikov, chystali sme sa na jej oslavu a ja som rozhodla oslávenkyňu potešiť nielen darčekom, ale aj originálnym balením. Keď som ju na oslave zbadala, vedela som, že to bude trefa do čierneho. Malá slečinka mala na sebe oblečené šatočky s malými sivoružovými zajačikmi.

Inšpiroval vás tento blog (1)

Pri príprave zajačikovské balenie som sa rozhodla vám do blogu pridať aj návod na sliepočkovské balenie a pripomenúť vám mackovský darček, o ktorom som písala v lete minulého roka. Takto sa v jednom blogu môžete inšpirovať hneď tromi skvelými a jednoduchými zvieratkovskými baleniami, ktorými potešíte všetkých drobcov vo svojom okolí.

Ako zabaliť zajačikovský darček

zajacik

Najprv vyberte dominantnú farbu balenia, ja som zvolila sivú. Aj tradičný prírodný papier sa vám v tomto prípade osvedčí. Zabaľte darček do papiera a permanentnou fixkou čiernej farby nakreslite oči, čumáčik a fúziky.

Na tvrdý papier načrtnite jedno ucho, vystrihnite ho a obkreslite opäť na papier a vystrihnite aj druhé ucho. Takto budete mať dve identické ušká. Vyberte druhý baliaci papier, alebo aj obyčajný farebný papier, ideálne ružovej alebo fialkovej farby. Vystrihnite z neho obdĺžnik veľkosti jedného ucha. Na papier nalepte obojstrannú lepiacu pásku, odlepte vrchnú vrstvu a nalepte na ňu ucho z tvrdého papiera. Teraz obstrihajte farebný papier podľa ucha. Rovnaký postup opakujte aj pri druhom uchu.

Uši prilepte na vrch balíčka a jemne ohnite, aby padali nadol. Alebo ich môžete postaviť a balíček bude pekne ušatý. Na záver vystrihnite z farebného papiera trojuholník, ktorým zvýrazníte čumáčik a zaviažte zajkovi na krk mašličku. Balíček tak získa trochu pestrosti a harmónie.

Ako zabaliť sliepočkovský darček

sliepocka

Pri tomto balení som sa opäť vrátila k môjmu obľúbenému prírodnému papieru, ak máte doma pastelovo žltý, určite ho pri tomto balení zužitkujete a vaša sliepočka bude o to žiarivejšia. Farby si zvoľte podľa základnej farby, do ktorej ste balíček zabalili. Ak ste použili prírodný papier, tak môže byť zobák napríklad žltý a hrebienok  červený. Ak ste zvolili žltý papier, tak dajte zobák oranžový a hrebienok napríklad bordový. Kľúčom k úspechu je, aby boli farby výrazné a zároveň harmonické.

Dôležitou časťou pri tomto balení je príprava zobáka, podbradku a hrebienka. Papier som poprekladala tak, aby mal dve dlhšie strany a v strede úzku podstavu. Na jednu stranu som si načrtla tvar prvku a ten som vystrihla. Následne som poobstrihávala aj druhú stranu, aby boli symetrické. Keďže išlo o malé prvky, poslúžili mi manikúrové nožničky. Dve časti som vo vrchnej tretine zlepila obojstrannou páskou. Nezlepila som ich po celej dĺžke, aby prvok nestratil svoju plastickosť. Na podstavu som nalepila obojstrannú pásku a prvok som nalepila na správne miesto. Tento postup som opakovala pri všetkých troch prvkoch. Na záver som sliepočke nakreslila oko permanentnou fixkou a zaviazala som na spodnú časť zelený špagát, aby bol balíček pekne pestrý.

Ako zabaliť mackovský darček

ako zabalit macka

Tento postup ste mohli už na mojom blogu čítať, ale hodí sa aj do dnešného. Darček som zabalila do prírodného papiera, no môžete použiť aj hnedý alebo sivý. Z toho istého papiera som vystrihla dva identické krúžky. Z každého krúžku som vytvorila kornútok s použitím mojej obľúbenej obojstrannej lepiacej pásky.  Pri tej nehrozí, že sa po chvíli rozlepí. Na vrch balíčka som nalepila pripravené ušká. Z hrubšieho bieleho papiera som vystrihla krúžok, ktorý som nalepila do stredu vrchnej tretiny balíčka. Čiernou permanentnou fixkou som mackovi dokreslila oči a nos. Na spodnú časť som zaviazala mašličku, ktorá balíček pekne oživila.

Verím, že tieto balenia vás inšpirujú. Všetky postupy sú jednoduché a na ich prípravu nepotrebujete vedieť kresliť. Dôkazom toho som aj ja, aj keď množstvo vecí zvládam, no kreslenie k ním rozhodne nepatrí 🙂 Prajem vám krásne veľkonočné sviatky.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close