Čo kúpiť/ Pre muža

13 nápadov na skvelý darček pre partnera

Už pri vymýšľaní 13 univerzálnych darčekov pre chlapa sa mi moje darčekové závity takmer zavarili. O nič jednoduchšie to nebolo ani pri tomto blogu. Hútala som a uvažovala, lebo aj keď rada vymýšľam darčeky, sama mám niekedy problém vymyslieť skvelý darček pre môjho manžela. Veď ako sa hovorí, obuvníkove deti chodia bosé.

Kontaktný gril

Muži majú radi mäso a majú radi grilované mäso. Kúpte partnerovi kontaktný gril a okrem toho, že si bude môcť pochutnať na grilovaných špecialitách aj počas roka, tak vás raz za čas prekvapí s večerou. Gril môžete vybrať od úplne jednoduchého po inteligentný, ktorému stačí povedať, aké mäso ste doňho vložili a on postupne hlási nakoľko je už mäsko urobené. grily.heureka.sk/tefal-optigrill Možno aj sama niekedy tento darček využijete a uľahčí vám varenie.

Hodinky

Tak, ako my máme rady šperky, tak muži majú radi hodinky. Väčšinou im nestačia jedny. K obleku potrebujú iné ako na voľný čas, ako na turistiku, prípadne behanie. Jedinou prekážkou je, keď má partner záľubu vo veľmi drahých hodinkách. V takom prípade vás tento darčekový tip môže nadobro zruinovať. Množstvo hodiniek nájdete v e-shope hodinky.sk vyberte dve, tri možnosti, ktoré sa vám páčia a pošlite ich partnerovmu kamošovi, ktorý má podobný vkus. Ten vám už poradí, ktoré by ho naozaj potešili. Možno vyberie za vás ešte dáke úplne iné a možno vás pochváli, za dobrý výber.

Romantická večera

Zoberte si v práci pol dňa voľno a pripravte pre partnera úžasnú večeru. Pár dni vopred venujte zodpovednej príprave a nájdite recepty na špeciálne menu. Ak ste vy zástancom zdravej kuchyne, ale partner miluje burger, tak si naštudujte, ako na to a pripravte mu parádny burgrík. Nezabudnite ani na predjedlo alebo polievku a sladký dezert. Dajte si záležať aj na peknom prestretí a vlastnom zovňajšku, nechcete ho predsa privítať spachtená v tričku s fľakmi od varenia.  Nezabudnite sa s partnerom vopred dohnúť na presnom čase, aby náhodou po práci neskočil s kolegami na pivo a namiesto darčeka, nemal naservírovanú hubovú polievku.

Poukazy na obľúbené aktivity

Venujte partnerovi poukazy na jeho obľúbené aktivity. Tie môže použiť, kedykoľvek bude mať chuť a vy nebudete namietať. Aj futbal s kamarátmi bude mať zrazu prednosť pred obedom s vašimi rodičmi. Okrem poukazov na aktivity ako pivko s kamarátmi alebo hokejový zápas, mu môžete venovať aj poukazy napr. do kina a vy rada pôjdete na ten najakčnejší, alebo najhororovejší film v 3D.

Spoločná fotka

Ak má váš partner v práci samostatnú kanceláriu, môže byť preňho pekným darčekom vaša spoločná zarámovaná fotografia. Ak už máte dieťa, tak fotka s drobcom, alebo vaša spoločná rodinná fotka. Prípadne môžete pristúpiť k darčeku ešte o čosi odvážnejšie a venujte partnerovi album s fotkami, ktoré sú určené len pre jeho oči. Pravdaže nemusíte sa dať fotiť profesionálne, partner by to nemusel oceniť, použite statív alebo poproste kamarátku.

Kurz

Umožnite vášmu partnerovi, aby sa vďaka vášmu darčeku naučil niečo nové, získal novú skúsenosť alebo zručnosť. Možno aj vďaka vám nájde novú vášeň, ktorá mu bude prinášať radosť. Čo tak mu venovať kurz potápania či golfový kurz, alebo ho pošlite na školu surfovania, alebo kaytingu. Ak sa chcete držať pri zemi a partner práve neoslavuje okrúhliny, určite ho poteší aj  škola šmyku alebo varenia. Najmä z posledne menovaného budete mať úžitok aj vy. Pravdepodobne budete prvá, ktorej bude chcieť ukázať čomu sa na kurze priučil. Kurz varenia nekupujte partnerovi, ak k vareniu nemá vôbec vzťah a radi by ste ho týmto darčekom zmanipulovali k tejto bohumilej činnosti.

Spodne prádlo pre vás

Ak sa chystáte do nákupného centra kupovať darček partnerovi, nemusíte sa ovládať a kľudne vkročte do obchodu s dámskou bielizňou. Kúpte si na seba niečo nepraktické a sexy podľa partnerovho vkusu a zabaľte mu to ako jeden z darčekov. Asi nebude v prvej chvíli rozumieť, ale uvidíte, že nakoniec to určite ocení.

Lístok na obľúbený festival

Teší sa váš partner v leto najmä na  tradičné letné festivaly? Ak áno, máte vyhraté. Venujte mu lístok na hudobný happening vopred. Výhodou je, že keď kupujete lístok dostatočne skoro, tak môžete aj niečo ušetriť, ceny lístkov stúpajú totiž postupne. Medzi vychytené festivaly patrí samozrejme Pohoda, Grape, ale potešiť by ste partnera mohli aj lístkom na český Colours of Ostrava, prípadne maďarský Sziget.

Akčný víkend

Máte doma dobrodruha? Tak mu ako darček pripravte akčný víkend. Skvelé sú napríklad zaistené cesty v horách, ktoré kombinujú turistiku a lezenie. Vďaka nim sa dostanete na ťažko prístupné miesta. Aj napriek tomu, že pripomínajú lezenie a je na ne potrebná špeciálna výstroj, na tie jednoduchšie nepotrebujete trénovať, stačí len trochu odvahy. Ak viete, že partnera vždy tak trochu lákalo lezenie, zoberte ho na lezecký víkend. Ak nemáte s takýmito aktivitami skúsenosti, ani nevlastníte potrebne vybavenie, vyberte si z ponuky niektorej z akčných mini cestoviek. Nebudete musieť nič plánovať, pripravovať ani vedieť, všetko zariadia za vás. Okrem lezeckých víkendov ponúkajú aj splavy, rafting a kaňoning. Ak vás tento nápad láka, skúste si pozrieť ponuku Jairo Outdoor.

Kus outdoorového oblečenia

Máte partnera, ktorý rád trávi čas pohybom vonku? Či už obľubuje bicykel, lyže alebo túlanie po horách, vždy je super mať kvalitné vybavenie. Preto ho určite poteší kúsok do jeho outdoorovej výbavy. Ak sa v problematike nevyznáte, vyberte sa do väčšieho obchodu špecializovaného na potreby pre turistov a nechajte si poradiť. Neurobíte krok vedľa, ak siahnete po univerzálnejšom kúsku výbavy, akým je merino tričko, funkčné tričko alebo mikina. Tých potrebuje každý viac..

Vínna chladnička

Ak máte doma milovníka vína a nebývate v dome s pivnicou, určite v kútiku duše túži po vínnej chladničke. Vybrať môžete veľkosť už od 8 fľiaš. Možností je viacero, buď môžete vybrať chladničku len na biele víno alebo chladničku, ktorá je rozdelená na dve zóny a je možné v nej skladovať aj biele aj červené vínko. Ak nie je chladnička úplne obrovská, odovzdajte ju naplnenú výberom vín od obľúbeného vinára. Keď ste v byte našli priestor na väčšiu chladničku, tak pribaľte partnerovi k darčeku kartón vínka.

Tradičné 3P

3P papuče, pyžamo, ponožky sú možno trochu nudné darčeky, ale väčšinou ich muži ocenia. Oni si tieto veci neradi kupujú sami. Ak vášho partnera nezásobuje nevyhnutnými kúskami jeho mama (dúfajme, že nie), je rad na vás. Vyberte niečo moderné a kvalitné a určite spravíte týmto tradičným darčekom partnerovi radosť. Inšpirujte sa napríklad slovenským výrobcom bláznivých ponožiek Fusakle alebo slovenským výrobcom veselých papúč Slippsy.

Voňavka

Opäť darček, ktorý si chlap nerád vyberá sám, ale poteší ho, ak ho dostane. Teda v prípade, že voňavku pravidelne používa a nemá ich na poličke v kúpeľni viac ako 2. Väčšina chlapov nepotrebuje viac ako 2 voňavky, to nám ženám sa menší počet ani neráta. To sú už tie rozdiely medzi venušou a marsom.

Ak vám týchto 13 tipov nestačilo a dostatočne vás neinšpirovalo prečítajte si môj starší článok 13 univerzálnych darčekov pre chlapov, možno práve v ňom nájdete tip, ktorý sa bude hodiť vášmu partnerovi. Držím palce s darčekovaním.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close