Čo kúpiť/ Keď chýba čas/ Pre dieťa/ Pre kamaráta/ Pre kamarátku/ Pre mamu/ Pre muža/ Pre otca/ Pre ženu

Najlepšie miesta v Bratislave, kde na poslednú chvíľu kúpite darčeky

Ak v týchto dňoch stále nemáte všetky vianočné darčeky a pri vstupe do nákupných centier vám prichádza nevoľno, môžete nakúpiť darčeky v šikovných obchodoch roztrúsených po Bratislave. Prinášam vám výber jedenástich obchodov, v ktorých kúpite pekné, originálne darčeky na poslednú chvíľu. Pre lepšiu orientáciu je pri každom tipe aj adresa a otváracie hodiny. Ak obchody nestíhate prečítajte si môj starší blog Ako zabezpečiť darček kde sedíte v práci a máte len 10 minút.

Artforum

Knihy sú skvelým univerzálnym darčekom a tak ,ak hľadáte originálne kúsky, navštívte legendárne kníhkupectvo Artforum, ktorého história sa píše už vyše 25 rokov. Toto kníhkupectvo má originálnu atmosféru, neohúri vám svojou veľkosťou a jej zamestnanci vám budú vedieť poradiť.

Pre koho: mamu, otca, deti, partnera, partnerku, sestru, brata
Adresa:
Artforum, Kozia 20, Bratislava
Otváracie hodiny: 8:30 – 20:00

Kompot

Kompot je skvelý obchod s tričkami od slovenských dizajnérov, avšak nájdete v ňom aj  tašky, vaky, knihy, CDčká, mikiny a rôzne doplnky.

Pre koho: partnera, partnerku, brata, sestru, kamošku, kamoša
Adresa:
Kompot, Laurínska 19 Bratislava
Otváracie hodiny: 10:30 – 19:00

Slávica

Tento dizajnový obchodník ponúka originálne a kvalitné veci pochádzajúce z dielní slovenských a českých dizajnérov. V ponuke nájdete skvelé kúsky oblečenia, šperkov, tašiek, topánok, porcelánu a iné drobnosti. 

Pre koho: partnerku, mamu, kamošku
Adresa:
Slávica, Laurínska 19 Bratislava
Otváracie hodiny: 10:00 – 20:00

Slowatch

Posledným obchodíkom na Laurínskej 19 je Slowatch. V tomto obchode nájdete dizajnové vychytávky od slovenských aj zahraničných dizajnerov, ale aj zopár kúskov od módnych značiek. Pre starostlivo vybrané tričká, tenisky, batohy, hodinky a doplnky zbehnite práve do tohto obchodíka.

Pre koho: partnera, partnerku, hipstera, syna
Adresa:
Slowatch, Laurínska 19 Bratislava
Otváracie hodiny: 11:00 – 18:00

Pán Medvedík

V concept store Pán Medvedík nájdete hračky, hry, knihy, značkové oblečenie, či doplnky pre deti. V ponuke obchodíku sú okrem svetových aj domáce značky. Takže ak hľadáte originálne kúsky pre tých najmenších, rozhodne sa oplatí ho navštíviť.

Pre koho: deti
Adresa:
Pán Medvedík, Grösslingová 37, Bratislava
Otváracie hodiny: 10:00 – 20:00

Zin Zin concept store

Dizajnový konceptuálny obchod Zin Zin ponúka originálne dizajnérske kúsky, ktoré nenájdete v bežných obchodoch. V ponuke má  výber značiek nielen zo Slovenska, ale aj celého sveta, pričom kladie dôraz na ich kvalitu a unikátnosť.

Pre koho: partnera, partnerku
Adresa:
Zin Zin concept store, Vajanského nábrežie 9, Bratislava
Otváracie hodiny: 10:00 – 20:00

Pískacie tričká

Pásikavé trička so všakovakými pískacími aplikáciami predávajú v predajni na Miletičovej ulici. Milý darček pre malých, veľkých aj celé rodiny. Okrem tričiek tu nájdete aj šaty, mikiny, či detské tepláčiky, pravdaže všetko s pískacími aplikáciami.

Pre koho: všetkých, ktorých chcete zladiť,
Adresa:
Pískacie tričká, Miletičová 22, Bratislava
Otváracie hodiny: 11:00 – 19:00

Ihrysko

Ihrysko je kamenný obchod so spoločenskými hrami, v ktorom pracujú tí najmilší a najrozhľadenejší predavači. Nemusíte sa orientovať v spoločenských hrách, stačí vedieť pre koho hru potrebujte. V predajni vám ochotne vysvetlia herné princípy a vy si vyberiete to, čo sa vám zapáči.

Pre koho: deti, hravého partnera, kamoša, kamošku, brata
Adresa:
Ihrysko, Trenčianska 47, Bratislava
Otváracie hodiny: 10:00 – 18:30

Kenzel bike showroom & concept store

Do tohto obchodíka sa vyberte, keď hľadáte krásne slovenské bicykle, alebo všakovaké originálne a štýlové cyklistické doplnky. Rôzne košíčky, fľašky, zvončeky, pumpy, svetielka a všetko, čo štýlový bicyklista k svojej záľube alebo priam životnému štýlu potrebuje.

Pre koho: milovníkov bicyklovania, milovníčku mestských bicyklov
Adresa:
Kenzel bike showroom, Košická 49 Bratislava
Otváracie hodiny: 9:00 – 18:00

Yak&Rysy

Ak hľadáte darčeky z funkčných materiálov pre milovníkov hôr, prípadne niečo teplé na zasnežené svahy, nabehnite do jedného z bratislavských outdoorových obchodov. Ja mám rada Yak&Rysy. Sú tam milí predavači, ktorí vedia poradiť a v ich ponuke nájdete pekné outdoorové kúsky.

Pre koho:  milovníka hôr, turistu, cestovateľa
Adresa:
Yak&Rysy, Košická 37, Bratislava
Otváracie hodiny: 10:00 – 19:00

Yeme

Krásny potraviny plné chutného a kvalitného jedla. Yeme sa oplatí navštíviť, ak plánujete niekomu venovať gurmánsky balíček, kvalitnú kávu alebo čokoládu. Okrem iného tu nájdete aj širokú ponuku prírodnej kozmetiky, napríklad aj od slovenskej značky Soaphoria.

Pre koho: gurmána, kamoša, kamošku, sestru, brata
Adresa:
Yeme, Tomašíková 48, Bratislava
Otváracie hodiny: 7:00 – 21:00

Tak šup, šup do obchodíkov nakúpiť posledné vianočné darčeky a potom si už len užiť sviatky plné radosti a pohody v kruhu tých najbližších. Prajem vám tie najkrajšie Vianoce.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close