Čo kúpiť/ Čo vyrobiť/ Mix nápadov/ Špeciálne príležitosti

S originálnym adventným kalendárom bude čakanie na Vianoce ešte radostnejšie

Adventné kalendáre sú prvým darčekom v predvianočnom období. Musím sa priznať, že od detstva až do dnešných dní ich milujem. Tradícia u nás doma bolo dostať adventný kalendár na Mikuláša. Ak som v posledných rokoch v čižme, alebo skôr pri čižme kalendár nenašla, bola som trochu sklamaná. V dnešných dňoch sú kalendáre určené nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Skvelou správou je, že ak plánujete niekomu venovať adventný kalendár, nemusíte kúpiť kalendár naplnený hnusnými čokoládovými pochúťkami (naozaj majú od pravej čokolády ďaleko), ale môžete vybrať alebo vytvoriť niečo chutné a originálne. Možností je naozaj veľa a tak som ich rozdelila do 4 kategórií.

Naplňte vlastný adventný kalendár

advetnný kalendar
Vlastný adventný kalendár je najkreatívnejšou kategóriou. Ak máte viac času, môžete ho vytvoriť sami a ak čas trochu chýba, môžete ho kúpiť. Ja som minulý rok kúpila jutový kalendár v Tchibe. 24 pekných vreciek zavesených na ozdobnej šnúre nám v predvianočnom období ozdobilo byt. Tento rok ho stačí vybaliť a opäť naplniť. Tchibo má opäť v ponuke viacero napĺňacích kalendárov, okrem jutových vreciek môžete vybrať aj papierové mestečko alebo skvelý ponožkový kalendár. Napĺňací kalendár nájdete aj v IKEA, sú to také mini papierové taštičky a k tomu samolepky s číslami. Taktiež môžete navštíviť obchod Flying Tiger, kde nájdete tradičný okienkový kalendár, ktorý môžete sami naplniť, alebo kalendár na zavesenie. Ak by ste radi jednorazový adventný kalendár sami vyrobili, ale nechce sa vám šiť vrecká alebo kupovať 12 párov ponožiek, poslúžia vám aj malé papierové vrecká, ktoré kúpite v papiernictve alebo tiež v IKEA. Dajte len pozor, aby boli vrecká pevné a tej správnej veľkosti. Na každé vrecko môžete nakresliť originálny obrázok a pomocou štipca ho zavesiť na šnúru.

Výhodou takýchto kalendárov je, že v nich môžete darčeky aj za chodu vymieňať. Ideálne je hneď na začiatku naplniť kalendár doplna. Či už vecami, ktoré ste doň nakúpili, alebo aj drobnosťami zo špajze. V priebehu decembra môžete ešte kalendár alternovať. Ja som minulý rok postupne vymenila pár menej originálnych náplní za čerstvé ovocie a drobnosti, ktoré mi cvrngli do nosa. Keď máte dosť času, môžete jednotlivé veci zabaliť do vianočného papiera, aj obyčajné veci tak budú pôsobiť nádherne.

Ak rozmýšľate, čo by ste do takéhoto kalendára mohli vložiť, tu je pár nápadov:
 • drobné sladkosti (lentilky, čokoládové figúrky, malé čokoládky, cukríky)
 • ovocie a oriešky (mandarinky, jablko, kiwi, nelúpané arašidy, nelúpané mandle)
 • domáce pečené (medovníčky, orieškové tyčinky, linecké pečivo)
 • niečo pre neposlušných (cibuľu, cesnak, zemiak alebo uhlie)
 • iné pochutiny (malý balíček orieškov, miniatúra alkoholu, čajové sáčky)
 • drobné darčeky (ponožky, mastičku na pery, bižutériu, vianočnú ozdobu, lego, mydlo)
 • poukážky s ročnou platnosťou (večeru, rande, večer s kamošmi)
 • lístky na ten večer (do kina, do divadla, na koncert)
 • kreatívne potreby – špeciálne tipy na aktivity s najmenšími nájdete v novom BLOGu

Chutný adventný kalendár

adventni_kalendar_2016_s_vecma_rezized

Ak nemáte čas plniť kalendár a radšej by ste chceli ísť tradičnejšou cestou, vyberte kalendár s ozajstnou čokoládou. Vždy si pozrite zloženie na zadnej strane obalu, ak tam je napísané čokoládová pochúťka, ruky od takého kalendára preč. Dobré je vybrať kalendár od známych cukrovinkárskych značiek. Milka, Kinder a Lindt majú v ponuke viaceré variácie. Takto aspoň budete vedieť, že ste vybrali kalendár, ktorý okrem pekného obrázku skrýva aj chutné dobroty.

Ak hľadáte niečo originálnejšie neprehliadnite adventný kalendár od mix.it. Je čarovný a určite poteší každého milovníka, tejto raňajkovej dobroty. V  obchodoch nájdete aj čajové adventné kalendáre, alebo kalendáre plnené malými alkoholovými fľaštičkami.

Kalendáre plnené nejedlými darčekmi

adventny kalendar bez sladkosti

Ak chcete obdarovať kalendárom niekoho, kto nemá až tak rád sladké, alebo len chcete uchrániť zuby svojich detí, skvelou možnosťou adventný kalendár, ktorý je plnený malými darčekmi. Top voľbou je krásny kalendár od BRIO drevené vláčiky, ktorý je vhodný už aj pre tie najmenšie detičky. V okienkach sú poschovávané dieliky z ktorých  si malý staviteľ môže vystavať krásnu vianočnú vláčikodráhu. Ďalšou vynikajúcou voľbou je Lego kalendár. Je to skvelá možnosť ako pridať do Lego kolekcie svojich detí nové kúsky a podporiť ich kreativitu. Tento kalendár určite poteší aj dospelých chlapcov, môj brat má síce 35 rokov, ale nie je veľa vecí, po ktorých by túžil viac, ako po Lego Star Wars adventnom kalendári.

Neuveríte, ale existuje aj kalendár plnený bižutériou. Videla som ho predajni I AM a vyzeral rozkošne. Ak hľadáte niečo pre svoju polovičku, určite bude ohúrená voňavým adventným kalendárom naplneným vychytávkami od kozmetickej značky Loccitane.

Adventný fotokalendár

foto-kalendar

Možne je tento kalendár v ponuke už dlho, ale ja som ho objavila až tento rok. Do jednotlivých okienok fotokalendára povkladáte malé fotky a tak je ideálnym darčekom pre starých rodičov. Vytvoríte ho úplne jednoducho cez webovú aplikáciu. Mne najviac času zabralo vybrať fotky, takže ak máte fotky po ruke, je to rýchlovka. Je fajn vybrať viac fotiek než 24, keďže nie všetky budú ideálne svoji tvarom sedieť do jednotlivých okienok. Taktiež si treba uvedomiť, že to budú mini fotečky a preto je vhodné vybrať fotky s väčšími detailmi, namiesto panorám a veľkých rodinných fotiek.

Verím, že ste v tomto článku našli kalendáre ideálne pre vašich najbližších a aj vďaka nim bude ich tohtoročné čakanie na Vianoce radostnejšie.

Tiež sa vám bude páčiť

1 komentár vo Fluff diskusii

 • Odpovedať
  Naplňte domáci adventný kalendár kreatívnymi potrebami - FLUFF
  november 18, 2017 at 19:51

  […] kúpte jeden zo zaujímavých adventných kalendároch o ktorých som písala minulý rok v tomto BLOGU. Prajem vám krásne predvianočné obdobie […]

 • Odpovedať

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Close