Čo kúpiť

5 januárových tipov na skvelé darčeky

Na začiatku roka som si dala dve predsavzatia. Že budem jesť menej sladkostí, a že pre vás pravidelne budem písať blog „5 darčekov mesiaca“. V tom prvom som zlyhala na plnej čiare už v úvode roka. Sladkosti sú akosi vždy silnejšie ako ja. Možno by k úspechu pomohlo, keby som nepripravovala blog o domácej Nutelle. A úprimne aj keby nie, toto predsavzatie bolo trošku odtrhnuté od reality.

Držte palce, aby sa mi podarilo dodržať aspoň to druhé predsavzatie a už raz písať aj o tom čo si naplánujem a nie len o tom, čo ma aktuálne nadchne. Mojim cieľom je vybrať rôznorodý mix skvelých darčekov, ktoré som v daný mesiac objavila.

Tu je môj januárový výber, nech sa páči:

Keep Cup

Pre všetkých milovníkov kávy, alebo aj iného horúceho nápoja, je tu dizajnový hrnček, ktorý si môže zobrať kamkoľvek so sebou. Ak plánujete obdarovať kamošku, ktorá si z blízkej kaviarne nosí svoje obľúbené kafíčko, niekoho, kto ráno dlho cestuje a zároveň je hrdým majiteľom skvelého kávovaru, alebo mamičku, ktorá chodí kočíkovať počas mrazivých dní, tak môžete vybrať práve Keep Cup. Výhodou je, že sa predáva v nespočetných veľkostných a farebných prevedeniach a tak jednoducho vyberiete taký hrnček, ktorý sa bude perfektne hodiť osobnosti obdarovanej, prípadne obdarovaného.

Escape room

Venujte dobrodružstvo. Ak nepoznáte zážitkové hry escape room, zbystrite pozornosť. Cieľom je vylúštiť hádanky, hlavolamy, precvičiť postreh, získať indície a kľúče, vďaka ktorým sa váš tím počas časového limitu dostane zo zamknutého priestoru. Hra je inšpirovaná príbehom, či už strašidelným alebo dobrodružným. Takýchto miestnosti je vo väčších mestách viacero a sú skvelou možnosťou, ako tráviť čas počas zimy. Kto ma pozná vie, že máme s partiou pobehaných neskutočne veľa escape roomov. Jedna z miestností, ktorá sa nám najviac páčila bola hra s názvom v Pazúroch ŠTB od Brainteaselava. Určite vám ju odporúčam. Poukaz do escape roomu je ideálnym darčekom pre niekoho s dobrodružnou dušou, kto má rád spoločenské hry, hlavolamy, alebo počítačové hry, ideálne adventúry. Ak sa vám poukaz nepozdáva, môžete naplánovať priamo čas hry a obdarovanému odovzdať darček priamo na mieste.

Najlepší ocko na svete

Tento darček som kúpila môjmu manželovi k Vianociam, a myslím, že z neho mal oveľa väčšiu radosť, ako z čohokoľvek, čo tieto Vianoce dostal. Možno ak nepočítam Duplo elektrický vláčik, ale uznajte to je neporaziteľný darček. Najlepší ocko na svete je pekne ilustrované leporelo, ktoré na siedmych dvojstranách prináša rýmovačky s krásnymi obrázkami zvieratkovských párikov (veľkého zvieratka ocko a malého zvieracieho potomka) o tom, aký je ocko super. Takže ak je váš partner viac či menej čerstvým tatinom, určite bude táto knižka preňho pekným darčekom.

Star Wars Timeline

Neviem, či poznáte hru Timeline. Ak nie, mali by ste. Pravidlá sú jednoduché, jedna hra nezaberie veľa času a môžete sa aj niečo zaujímavé dozvedieť. Pointou je zoraďovanie udalostí na kartičkách do časovej osi. Timeline je skvelým darčekom, ale to je všeobecne známe a nič objavné. Preto som nezaradila do výberu mesiaca obyčajný Timeline, ale môj predvianočný objav – Star Wars Timeline. Ak máte vo svojom okolí fanúšika Star Wars, určite mu kúpte túto hru. Ako názov môže napovedať v Star Wars verzii zoraďujete udalosti z filmovej xlógie. Stars Wars Timeline prichádza v dvoch verziách a to epizódy I – III epizódy IV – VI.

Merino tričko

Tohtoročná zima nám nadelila dostatok snehu, a tak každý víkend môj Facebook zaplavujú lyže, helmy a výhľady zo zasnežených kopcov. Preto ak rozmýšľate, čo kúpiť niekomu k sviatku v tomto období, a plánujete obdarovať milovníka/milovníčku zimných športov, určite im padne vhod merino tričko. Že ste to už niekedy na mojom blogu čítali? Ospravedlňujem sa, ale ja som naozaj ich veľkou fanúšičkou. Merino tričko jednoducho skvelo zahreje, čo je v tomto ročnom období základ a navyše je z FLUFFy ovečky.

Verím, že sa vám môj januárový darčekový mix páčil. Držte mi palce, aby mi aspoň moje druhé predsavzatie vydržalo. Ak máte nápad, čo by v ďalšom darčekovom mixe nemalo chýbať, napíšte mi.

Tiež sa vám bude páčiť

2 komentáre

 • Odpovedať
  Milada
  február 10, 2017 at 19:41

  Toto je veľmi pekná séria každý mesiac nejaký 5 tipov 🙂 . Vdaka za tip na escape room už dlhšiou dobu som niečo podobné hľadala ale nevedela som ako sa to volá

  • Odpovedať
   admin
   február 18, 2017 at 10:28

   Jeej skvelé, teším sa, že sa darčeky páčia. Určite neprehliadni aj druhý februárový diel 🙂

  Odpovedať

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Close