Čo kúpiť

13 univerzálnych tipov na darček pre babičku

Neviem ako pre vás, ale pre mňa je veľmi ťažké prísť s nápadom na darček pre babičku. Preto som si  povedala, že to vymýšľanie do budúcna uľahčím aj sebe aj vám a spísala som zoznam univerzálnych babičkovských darčekov. Ako vždy aj tentokrát som spísala 13 univerzálnych nápadov a hodia sa pre dámy po sedemdesiatke.

Zarámovaná fotka

Prvý tip je super jednoduchý. Venujte babičke zarámovanú fotku. Ak máte trochu čas , zorganizujte sa všetky vnúčatá, prípadne celá rodina a odfoťte sa. Následne fotku v dostatočnej veľkosti dajte vyvolať a kúpte na ňu pekný rámik, alebo ju môžete dať profesionálne zarámovať. Ja zvyknem využívať IKEA rámik sú jednoduché, pekné a cenove dostupné. Po obdarovaní babičke ponúknite, že jej obrázok zavesíte na miesto, ktoré si vyberie, aby sa s tým nemusela namáhať.

Ak máte čerstvo po svadbe, môžete babičke venovať zarámovanú svadobnú fotku. Ak už je prababičkou, tak fotku pravnúčatka. Určite bude váš darček pyšne ukazovať všetkým svojím kamarátkam.

Fotokniha alebo rodinný kalendár

Opäť fotodarček. Tentokrát s ním ale budete mať trochu viac práce, výsledok však bude stáť za to. Vytvorte pre babičku fotoknihu s rodinnými fotkami za posledných pár rokov, prípadne z rodinných osláv, alebo starších nascanovaných kúskov. Môžete poprosiť rodinu, aby vám pekné fotky poposielali a vy ich sfinalizujte. Pri tvorbe dávajte pozor, aby ste použili fotky s dostatočným rozlíšením. Pre starších ľudí je vhodnejšie povkladať na jednotlivé strany menej fotiek a pri písaní použiť väčší font.  
Ak nemáte dosť materiálu, môžete dať vyrobiť nástenný kalendár. Stačí vám na to 12 pekných fotiek. Môžete sa nenápadne každý mesiac s babičkou odfotiť a venovať jej váš spoločný kalendár. Fantázii sa medze nekladú.

Výlet

Venujte vašej babičke to najcennejšie a to svoj čas. Ak ešte vládze, zoberte ju na výlet. Najviac sa bude tešiť, ak sa vyberiete na miesta z jej mladosti, o ktorých vám viackrát rozprávala. Či už do je rodiska, miesta kde vyrastala, alebo kde bola s kamarátmi na výlete. Uvidíte, že týmto darčekom obdarujte aj seba, počas výletu si čas s babičkou užívajte a pozorne počúvajte jej príbehy z mladosti. Nezabudnite robiť množstvo fotiek, môžete babičke k ďalšiemu sviatku venovať fotoknihu zo spoločného výletu.  

Poukaz

Poukaz je naozaj veľmi univerzálny darček. Čo tak babičku poslať na masáž nôh s pedikúrou alebo na manikúru. Určite ju poteší aj masáž tváre, prípadne, ak nemá špecifické zdravotné problémy, tak aj tradičnú masáž. V tomto prípade, by som sa ale vyhla thajskej masáži, keďže nemusí byť pre ňu vhodná.
Ak má babička okrúhle jubileum, alebo sa viete poskladať viacerí členovia rodiny, pošlite babičku do kúpeľov. Pár dní nebude musieť variť, ani starať sa o domácnosť a užije si dovolenku v príjemnom prostredí.

Kozmetický balíček

Babičky častokrát v obchode siahnu po tej najlacnejšej kozmetike. Povedia si, že im lepšiu už netreba. A to je práve pre vás skvelá príležitosť, ako dopriať vašej babičke niečo navyše. Navštívte obchod s prírodnou kozmetikou a vyberte babičke dáky pekný voňavý balíček. Určite ju poteší napríklad sada s vôňou levandule. Ak ste si všimli, že má doma už staršie uteráky, pribaľte jej k tomuto  aj pár nových.

Čajový balíček

Tak ako pri kozmetike, ani pri čajoch si babičky nevedia dopriať. Kupujú najlacnejšie krabičky, keďže každé euro z dôchodku je dobré. Obdarujte babičku peknou sadou čajov. Ak celý život pije porcované čaje, nekupujte jej sypaný čaj. Ak máte po ruke Marks and Spencer, zbehnite pre čaje tam, majú v ponuke krásne krabičky vynikajúcich čajov. Ak je vaša babička špecialistkou na zber šípok a všakovakých byliniek, tento darček pre ňu nie je vhodný.

Utierka, chňapka alebo zástera

Ak má vaša babička v kuchyni už samé deravé utierky, kúpte jej peknú novú sadu. Môžete k nim prikúpiť aj ladiacu chňapku a zásteru. Babičkina kuchyňa tak chytí nový šmrnc a budú sa jej v nej o to lepšie vyvárať všetky tie dobrotky.

Lístok do divadla

Kedy bola vaša babička naposledy v divadle? Ak nechodí spávať hneď po televíznych novinách a obsedí v pohode aj dlhšie na jednom mieste, zoberte ju na kultúru. Dajte si pozor pri výbere predstavenia, aby bolo skôr tradičné. Málo babičiek by pochopilo humor divadla Gunagu. Preto ak ste z Bratislavy vyberte predstavenie v SND, Astorke alebo DPOH. Viac podrobností nájdete v článku Ako zabezpečiť darček, keď sedíte v práci a máte len 10 minút.  Ak je babička dosť vitálna, môžete ju predtým zobrať aj niekam na večeru. Uvidíte, že na tento spoločný večer bude ešte dlho s radosťou spomínať.

Nový kuchynský robot

Vypeká vaša babička najlepšie koláče na svete? Ak vymýšľate darček k jej jubileu, porozmýšľajte nad novým kuchynským robotom. Pri výbere dajte pozor na výkon, na pevnosť materiálu, na veľkosť nádoby. Motor každého kvalitného kuchynského robota by mal disponovať kovovou prevodovkou a mal by zvládať aj elipsový pohyb. Ak už babička nemá toľko síl, dajte pozor, aby ste jej nekúpili príliš ťažkého pomocníka. Po rozbalení darčeka babičke ukážte, ako nový robot funguje. Ak máte chvíľku času, dohodnite sa aj na spoločnom pečení vášho obľúbeného koláča, niečo sa priučíte a dohliadnete, že babička vie s robotom pracovať. Navyše strávite spolu super chvíle.

Deka s rukávmi k telke

Sama by som neverila, koľko radosti môžete takýto jednoduchý a lacný darček priniesť. Jeden rok, keď som bola už s nápadmi na darčeky v koncoch, som mojej babičke k Vianociam kúpila deku s rukávmi. Neuverili by ste, ale takmer vždy, keď k nej prídem, mi opakuje, aký skvelý darček to bol. Večer sa do nej zachumle, vystrčí z nej ruky von a môže veselo prepínať telku a mlsať.

Termo tričko

Je vaša babička veľmi aktívna a rada chodí na dlhé prechádzky do prírody, alebo trávi hodiny v záhradke v hocijakom počasí? V takom  prípade by ste jej mohli kúpiť termo tričko. Vysvetlite jej, že keď si ho oblečie, aj keď sa trochu spotí, nebude jej zima na kríže.

Pekná lopatka a rukavice

Je vaša babička vášnivá záhradkárka? Čo tak jej venovať pekné náradie do záhradky, prípadne rozkladaciu stoličku, na ktorej boku si náradie môže aj poukladať. Peknú ponuku nájdete napríklad v internetovom obchode Bonami. K tomuto darčeku jej môžete venovať aj predplatné časopisu Záhradkár.

Kytica s donáškou

Nestíhate zájsť za babičkou presne v deň jej narodenín, čo tak jej objednať kyticu doručenú kuriérom. Babička bude mať zážitok a bude sa cítiť ako filmová hviezda. Pravdaže tento darček nemôže nahradiť vašu osobnú návštevu, keďže to čo si babičky najviac cenia, je čas strávený so svojimi vnúčatkami a celou rodinou.

Verím, že vám tento zoznam pomôže nájsť ten správny darček pre vašu babičku, starkú a starú mamu.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close