Čo kúpiť/ Pre kamaráta/ Pre muža/ Pre otca

Let it BEER,
let it BEER …

Chlapi a pivo to je jedna ohromná love story. Existuje aj vtip o tom, prečo je pivo lepšie ako žena. Preto ak chcete svojho, alebo aj hociktorého iného, chlapa potešiť, inšpirujte sa touto chlapskou vášňou.

Základom pivného balíčka je pravdaže dobré pivko, preto veľkým oblúkom obíďte akýkoľvek supermarket, ale radšej otvorte internety a vo svojom okolí vyhľadajte malý, lokálny pivovar. Tie v posledných rokoch narástli ako huby po daždi.

  • Čierna voda – Jama Craft Brewery
  • Holíč – Pivovar Wywar­
  • Piešťany – Prvý piešťanský pivovar
  • Rožňava – Kaltenecker
  • Stupava – Stupavar
  • Trnava – Pivovar Sessler

Vďaka zvyšujúcemu sa dopytu po craft pivkách sa vo väčších mestách objavujú aj špecializované obchodíky venované práve pivkám z malých pivovarov. V Bratislave je to napríklad Pivný raj vo Fresh markete, alebo Pivo Damián na Trenčianskej ulici. Okrem piva z lokálnych pivovarov majú širokú ponuku piviek z celej Európy.

Ako vybrať dobré pivko

Keď kupujete pivko v pivovare, máte to s výberom jednoduché. Zoberte z každého druhu po jednej fľaške. Ak budete mať šťastie, odnesiete si aj 6 rôznych druhov, v opačnom prípade kúpte z niektorých druhov aj viac kusov. Pozor si dávajte na druhy, ktoré sú varené skôr pre ženy ako napríklad čokoládové, čerešňové alebo medové pivko. Napríklad Prvý piešťanský pivovar má aj svoj vlastný e-shop, takže ani nemusíte nikam ísť a pivko príde za vami.

Ak idete do špecializovaného obchodíka, budete to mať s výberom trochu komplikovanejšie. Netreba sa zľaknúť. Smelo tam vkročte a nechajte si poradiť od predavača. Určite vám rád poradí, v týchto predajniach väčšinou pracujú nadšenci, ktorí sa dobre vyznajú. Čo by ste mali vedieť je, aký druh piva obdarovaný obľubuje. Čí je to klasik a má rád len ležiak, alebo má rád aj tmavé pivo, nemá rád sladkasté pivo, obľubuje radlery, či pivko z vyšším obsahom alkoholu.

Veľa craft piviek nie je pasterizovaných a preto je potrebné ich skladovať v chladničke. To som si napríklad neuvedomila predtým, ako som objednala 200 balíčkov pív pre klientov na Vianoce. Musím vám povedať, že som nebola jediná, ktorá som tento perfektný nápad následne poriadne preklínala.

Preto kupujte pivká tesné pred odovzdaním, alebo v obchodíku kúpte také, ktoré nie je potrebné skladovať v chlade.

Čo k pivkám pribaliť

Aby bol tento balíček dotvorený, pribaľte k nemu aj známe pivárske pochutiny. Môžete kúpiť dobrú domácu paštétu, hrubé slané tyčinky, pivný syr alebo naložiť doma hermelín.

K tomuto balíčku sa núka aj pekný krígel alebo pivný pohár. Avšak dajte si pozor, aby nebol ďalším pracholapačom v zbierke obdarovaného. Oveľa praktickejším môže byť vtipný otvárak, ktorý nezaberie obdarovanému veľa miesta. Napríklad otvárak s USB kľúčom bude rád nosiť so sebou. Ak chcete zájsť naozaj do detailov, vyrobte originálny podpivník.

Na záver už len ostáva dilema, ako tento originálny balíček zabaliť. Tu sa nám núka zopár možností a to napríklad využiť obal priamo z obchodu, kde ste pivko kúpili. Častokrát majú k dispozícii papierové alebo drevené odnosky. Taktiež môžete na mieste kúpiť napríklad plátenú tašku, ktorú zviažete peknou stužkou. Fľašky môžete aj po jednej zabaliť do papiere a povkladať do prepravky, či papierovej tašky.

Na záver už len, užite si pivkové obdarovanie. Na zdravie!

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close