Čo vyrobiť/ Domáca kozmetika

Voňavý handmade darček, ktorý vyrobíte za 15 minút

Nedávno oslavovali Janky meniny a ja som mala príležitosť vymyslieť pre moju svokru milý darček. Ako mnoho iných mám, aj Janka vždy myslí v prvom rade na ostatných, preto som sa ju rozhodla darčekom inšpirovať k relaxu. Čo už môže byť viac relaxujúce, ako voňavý kúpeľ s dobrou knižkou. Aby mal voňavý darček punc osobitosti, vyrobila som soľ do kúpeľa doma. Konkrétne sviežu letnú variantu. Citrónová soľ do kúpeľa s bylinkami v lete osvieži a v zime svojou podmanivou vôňou pripomenie leto.

Ako prvé som sa vybrala na nákupy. Ak chceme aby tento darček pôsobil pekne, je dôležité vybrať  vhodný obal alebo nádobu, do ktorej soľ nasypeme. Ja som mala šťastie, v Pepco som našla krásnu sklenenú dózu so stuhou, ktorá mala dokonca nápis handmade – jednoducho dokonalé. Hrubozrnnú soľ som kúpila v potravinách KonRad, kde mali kilogramové balenie za ľudových 0,75€. V cukrárenských potrebách som kúpila žlté farbivo, ale to nie je podmienkou. Citrónový esenciálny olej som kúpila v obchode Manufaktura.  V záhradke som odtrhla zväzok tymianu a šalvie.

ingrediencie

Citrónová soľ do kúpeľa s bylinkami

Print Recipe

Ingredients

  • 1kg hrubozrnná morská soľ
  • Citrónový esenciálny olej
  • Olivový olej
  • Potravinárske farbivo
  • Bylinky zo záhrady
  • Sklenená dóza alebo iná vhodná nádoba

Instructions

1

Do dózy nasypte soľ, aby ste vedeli, koľko jej budete potrebovať. Následne približne polovicu vysypte do jednej misky a druhú polovicu do druhej misky.

2

Do každej misky nakvapkajte 4 kvapky citrónového esenciálneho oleja a dôkladne soľ premiešajte.

3

V olivovom oleji rozmiešajte štipku žltého farbiva a zmes vmiešajte do jednej z misiek.

4

Do druhej misky nalejte približne 20 ml olivového oleja a primiešajte na jemno nakrájané bylinky.

5

Keď soľ v oboch miskách dobre premiešate navrstvite ju postupne do fľašky.

6

Aby sa jednotlivé vrstvy pri manipulácii nepremiešali položte na vrch kruh z tvrdého papiera a až potom upevnite veko.

Pravdaže soľ môžete zabaliť aj do celofánového vrecúška, alebo menšej fľašky. Je to milá pozornosť, ktorá je veľmi priateľská k vášmu rozpočtu. Len si treba dať pozor na to, aby mala obdarovávaná doma vaňu. Ak je fanúšikom sprchovania, siahnite radšej po inom darčeku.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close