Čo kúpiť/ Pre muža/ Špeciálne príležitosti

3 nápady na skvelé darčeky pre čerstvého otca

Narodenie dieťaťa je náročné nielen pre mamu, ktorá ho musí priviesť na svet, ale aj pre otca, ktorý zodpovedá za jeho celoživotné zdravie. Ten musí pár dní po narodení k situácii pristúpiť veľmi zodpovedne a na zdravie potomka si s kamarátmi poriadne pripiť.

Milým zvykom je čerstvému otcovi pri tejto príležitosti venovať darček. Väčšinou ide o fľašku, aby mohol zapíjať zdravie potomka aj doma. Môžete k tomu zvyku pristúpiť aj kreatívnejšie. Tu vám prinášam 3 tipy na darčeky pre čerstvých tatov.

Nech spolu ladia

otec-so-synomKeď sú otec s bábätkom pekne zladení, je to strašne milé. Taký mega veľký a úplne mini človek v podobnom oblečení. Ladiace tričká ponúka viacero e-­shopov s detským dizajnom. Vybrať môžete z ponuky značiek Bess, Depingo alebo Kura Harabura. Viac tipov nájdete v mojom blogu 7 ­tipov na ­slovenský ­dizajn pre ­bábätká. Kamošovi, ktorý je športovým fanúšikom môžete venovať mini dres jeho obľúbeného tímu.

Ak vás kamarátov potomok zastihol nepripravených, vybehnite do nákupného centra, nájdite bodyčko s komiksovou, alebo Star Wars potlačou a tričko pre otca už len zladíte. Skúste sa pozrieť v H&M a Tescu.

Malá pre malého, veľká pre veľkého

original-darcek-k-narodeniuTento darček sa hodí viac, ak sa kamošovi narodil syn. Ak je milovník whisky alebo dobrého rumu, máte vyhraté. Tradíciu kupovania fľaše len obohatíte a kúpite fľašky rovno dve. Konkrétne jednu miniatúru a k nej jednu štandardnú. Na obe zaviažte rovnaké mašličky a máte originálny darček.

Mini verzia Glenlivet 12y ­
Štandardná Glenlivet 12y ­
Mini verzia Glenfiddich 12y
Štandardná Glenfiddich 12y 

Základná výbava

kufrik-pre-tatkaAk je čerstvý otec kutilom, môžete mu základnú výbavu, ktorú bude v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch potrebovať, venovať v kufríku na náradie. Ja som vybrala v hobby markete kufrík strednej veľkosti a naplnila som ho vecami bežnej dennej potreby.

V kufríku na obrázku je cca 50ks plienok veľkosť 2, podložky na prebaľovanie, vlhčené vreckovky, baby ušočistky, deka, set oblečenia, hrkálka, hryzátko a dva Red Bully. Ak nestíhate obiehať obchody, môžete všetko nakúpiť aj v DMke, deku vymeníte za uterák a oblečenie za látkové plienky. Vyhla som sa veciam, ktoré sú príliš špecifické, ako dudlík a fľaška, aj keby sa tam vynímali dobre.

Veľkosť kufríka zvoľte podľa rozpočtu, možno sa to nezdá, ale zmestí sa tam toho kopec. Na zabalenie si vyhraďte aspoň 20 minút, aranžovaním vecí v kufríku sa môžete kľudne zdržať.

Verím, že tieto tipy pomohli a čerstvý otec získa okrem bolehlavu aj originálny darček.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close