Čo kúpiť/ Keď chýba čas/ Pre kamaráta/ Pre kamarátku/ Pre mamu/ Pre muža/ Pre otca/ Pre ženu/ Špeciálne príležitosti

Splňte tajný sen originálnym darčekom

Väčšina z nás sa učí nové veci celý život. Intenzita ani pravidelnosť zvyčajne už nedosahujú roky školskej dochádzky, no napriek tomu si aj naďalej osvojujeme nové vedomosti a zručnosti. Učíme sa v práci, učíme sa doma, učíme sa na záhradke alebo v kuchyni. Zlepšujeme sa v potrebných oblastiach, no častokrát zabúdame na naše vnútorné túžby. Nebolo by priam úžasné zlepšiť sa v oblastiach, ktoré nás bavia a vnútorne napĺňajú, v činnostiach, ku ktorým nás to ťahá už do detstva? Predstavte si, že by vám takúto túžbu niekto naozaj splnil, no nebol by to najkrajší darček, aký by ste si mohli priať?

Zamyslite sa nad tým, keď budete najbližšie tápať pri výbere darčeka pre svojich najbližších.  Keď budete hľadať o niečo väčší darček k narodeninám, Vianociam alebo okrúhlinám. Nemusíte vybrať hmotný darčeky, zamerajte sa na zážitok, napríklad zážitok v podobe kurzu.

Dramatický kurz

Divadlo Meteorit už vyše 6 rokov organizuje dramatický kurz pre dospelých s podtitulom Kurz rozvoja osobnosti. Tento kurz  je pre tých, ktorí by radi v budúcnosti pracovali v oblasti umenia, alebo len chcú v každodennom živote lepšie komunikovať a mať viac sebadôvery. 12 týždňový kurz prebieha priamo v priestoroch divadla Meteorit, vďaka čomu účastník získa naozaj autentický divadelný zážitok. Uzatvára ho divadelná hra účastníkov kurzu. Viac informácií o rôznych kurzoch Divadla Meteorit nájdete na ich webe www.meteorit-theatre.com.

Umelecký kurz

Umeleckých kurzov pre dospelých je aktuálne na trhu veľa, stačí si vybrať lokalitu a kreatívnu oblasť, ktorej by sa voľnočasový študent rád venoval. Ponuka je bohatá a k dispozícii sú kurzy kresliarske, maliarske, akvarelové, sochárske alebo keramikárske. Prípadne kreatívne kurzy, ako kurz práce s fimo hmotou, kurz plstenie, maľba na hodváb alebo kurz fotografie.

Samotnou kapitolou je kurz kreslenie pravou mozgovou hemisférou, ktorý sľubuje, že vďaka konkrétnej technike sa naučí kresliť aj absolútny antitalent. Keď budem mať niekedy chvíľku času, určite ho chcem absolvovať. Jediné čo zvládam nakresliť je kvet, veľmi nepekný kvet 😀 . Ten pravý kurz nájdete jednoducho pomocou Googlu, mňa počas vyhľadávania informácii zaujali

Kurz folklórnych tancov

Veľmi sa mi páči, že postupne aj na Slovensku s hrdosťou pozeráme na naše ľudové tradície. Či už je to móda a dizajn, o ktorom som písala už v minulosti, alebo aj samotný folklór. Ak máte vo svojom okolí folklórneho nadšenca amatéra, možno práve kurz ľudových tancov by bolo niečo, čím by ste mu urobili ohromnú radosť. Na lekciách ľudového tanca sa môžete naučiť zaujímavé kroky a choreografie z jednotlivých regiónov Slovenska, ktoré ako vieme sú veľmi rozmanité. Na takýchto hodinách si nielen dobre zatancuje, ale sa isto aj dobre zabaví. Aby na FLUFFe panovala spravodlivosť,  jeden kurz som pre vás našla v Bratislave a jeden v Košiciach. Ak hľadáte inú lokalitu, určite vám poradí Google.

Kvetinová škola

V poslednej dobe som z viacerých strán počula o skvelých kurzoch aranžovania kvetín. V podstate niečo ako populárna škola varenia, ale s kvetinami. Úžasný relax pre žienky, ktoré milujú kvety a kreatívnu tvorbu. Tak ako pri škole varenia, ani na tomto kurze nie je potrebné, aby vedel účastník kvety aranžovať, pod vedením odborníka totiž jeho dielo musí dopadnúť dobre. Je už potom na ňom, či už naučené zručnosti využije aj doma, alebo budú len príjemnou spomienkou. Na konci kurzu si každý aranžér zoberie svoje dielo domov, kde mu bude pripomínať pohodovo strávený čas. Skvelú kvetinovú školu nájdete napríklad v Ivanke pre Dunaji

Škola prípravy kávy

Ďalšia škola vhodná ako darček pre niekoho blízkeho, je voňavá škola kávy, v ktorej si môže nie len prehĺbiť svoje teoretické  kávové vedomosti, ale zároveň získať nové skvelé zručnosti. Výber kurzov je pestrý, vybrať môžete kurz prípravy kávy, kurz espresso, kurz latte art, kurz pôvodu kávy, alebo aj kurz cuptastingu. Mňa zaujali dve školy kávy: Academy of Coffee v Seredi a 9 gramms coffee, ktorá organizuje svoje kurzy v Bratislave aj Žiline. Ak hľadáte darček pre kávičkára, môžete sa inšpirovať aj mojim starším blogom 11 skvelých tipov na darček pre každého kávomila.

Škola šmyku

Určite ste už počuli o škole šmyku, kde učia šoférov správne reagovať v krízových situáciách. Tento kurz je naozaj užitočný a vhodný tak pre mužov  ako  aj pre ženy. Pri tej druhej možnosti si nenápadne overte, či šoférku takýto kurz naozaj poteší. Kurz sa zameriava na praktické zručnosti a v kontrolovanom prostredí učí šoférov ako predchádzať šmyku, ale aj ako reagovať na situáciu, kedy sa vozidlo v šmyku ocitne. Okrem zručnosti si účastníci z kurzu odnesú aj zážitok a zvýšenú hladinu adrenalínu v krvi.

Outdoorové kurzy

Pre milovníkov prírody a adrenalínu sú tu outdoorové kurzy. Zima je ideálny čas na kurz skialpinistického lyžovania alebo lavínový kurz. Prvý je určený pre začínajúcich skialpinistov, ktorí sa počas pár dní oboznámia so základmi techniky šliapania a lyžovania vo voľnom teréne, posudzovania snehovej pokrývky a vedenia optimálnej trasy a stopy. Súčasťou tohto kurzu je aj základný lavinový kurz a teoretická časť venovaná skialpinistickemu výstroju, lavínovej problematike a plánovaniu túr. Pre každého fanúšika zimných športov je veľmi užitočný  aj samostatný lavínový kurz, zameraný na správne používanie lavínových vyhľadávačov a interpretáciu aktuálnej lavínovej situácie. V lete môžete vybrať kurz lezenia, kurz ferratového lezenia alebo aj kurz prežitia.

Kurz zručnosti starých mám

Na jar som napísala blog o úžasnom víkende v krásnej terchovskej prírode. Počas víkendu som sa učila piecť kváskový chlieb, aj ťahať syrové nite. Bol to taký mentálny návrat do doby minulej, kedy väčšinu dobrôt gazdinky pripravovali zo základných surovín samé. Z víkendu som mala ohromný zážitok a tak vám ho môžem len odporučiť. Viac podrovností o týchto kurzoch sa dozviete v mojom staršom blogu Zažite autentické Slovensko, zažite tie najchutnejšie tradície.

 

Verím, že ste našli v tomto článku ten pravý tip a nápad na super kurz pre vášho blízkeho. Pri  googlení konkrétnych škôl si dajte pozor, aby ste zbytočne nekúpili poukaz cez predajný portál, ktorý sa venuje sprostredkovaniu rôznych zážitkových darčekov. Vždy je lepšie kupovať kurz priamo od jeho organizátora.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close