Čo kúpiť

5 blogeriek a ich najlepšie darčeky v živote

Vo viac ako 100 článkoch som sa tu na mojom blogu FLUFF snažila zodpovedať na vašu nevypovedanú otázku, aký darček kúpiť, ako darček vyrobiť alebo aj ako darček zabaliť. Tentokrát som sa rozhodla zmeniť prístup a v tom článku vás nebudem inšpirovať ja. Oslovila som radšej skvelé žienky, ktoré sa radi delia o svoje zážitky, skúsenosti a veľmi radi vás inšpirujú. Piatim šikovným slovenským blogerkám som položila dve jednoduché otázky.

  1. Aký najlepší darček si darovala?

  2. Aký najlepší darček si dostala?

Aby bol tento článok čo možno najpestrejší, oslovila som mama blogerku, fashion blogerku, travel blogerku, food blogerku a lifestyle blogerku. Čítajte a inšpirujte sa.

Mamavie

Mama vieNajviac vytúžený a pre mňa darček s najsilnejšou emóciou bol môj prvý snowboard, ktorý som dostala na Vianoce a 13-te narodeniny (mám ich 25.decembra ). Snowboard mi po veľmi dlhom prehováraní kúpil môj otec, zarytý lyžiar, neveriac, že ma to bude baviť viac ako jednu sezónu. Dnes mám o 20 rokov viac a snowboarding je pre mňa stále šport číslo jeden. A medzi najlepšie darčeky od môjho muža, ktorými ma milo prekvapil a veľmi potešil patria určite hodinky a štýlové okuliare.

Úprimne vôbec netuším, čo bol najlepší darček, aký som kedy niekomu darovala. Pre celú rodinu to bude asi môj syn Lukáško .  Najradšej a najčastejšie kupujem rôzne zážitkové darčeky, lístky na festivaly či koncerty, pobytové vouchery, môjmu mužovi rôzne elektronické vychytávky, medzi poslednými bol napríklad prenosný reproduktor a vodeodolný zastrihávač a v neposlednom rade knihy. Tie sú proste klasikou a jednoznačne vždy dobrou voľbou.

Viac sa o Lucke a jej rodinke dozviete na jej mamablogu www.mamavie.sk.

Lenka Says

lenka saysDarčekov, ktoré mi urobili najväčšiu radosť, bolo asi viac. Predpokladám, že ako malá som sa tešila z bicykla, neskôr z novej bundy. 😊 No spomínam si, ako mi frajer pred pár rokmi daroval na Vianoce platne. Nie je to žiadny úžasný darček, no mňa to tak dojalo, že som sa rozplakala. Vôbec som to nečakala, keďže sme v tej dobre ešte nemali ani gramofón, na ktorom by sme si ich púšťali. 😊

Hoci darčeky nevymýšľam veľmi rada, vždy sa snažím obdarovať svojich blízkych niečím, čo by si sami nekúpili. Väčšinou sa sústredím na niečo trendové, či nezvyčajné, no zároveň praktické. Netradičné knihy, špeciálna kozmetika, poukaz do exotickej reštaurácie…

Lístky na koncerty či festivaly sú skvelý darček, ktorý rada dávam, ale aj dostávam. No mojím all-time-favorite darčekom sú jednoznačne letenky. Stačí sa len popozerať, aké sú lacné letenky z najbližšieho letiska a hneď je na svete darček pre rodičov, začiatok plánov na babskú jazdu, alebo spoločná dovolenka s frajerom. Sama som už takto niekoľkokrát venčila maminu a čoskoro ma zasa berie frajer na Kanárske ostrovy.

Ak sa radi inšpirujete lifestyle blogerkami pozrite si Lenkin blog www.lenkasays.com, ktorý vás inšpiruje okrem iného aj k cestovaniu.

Romilikes

Romi likesNo s darčekmi je to u mňa ťažké, veľmi rada ich totiž vymýšľam a netajím sa tým, že dokonalý job pre mňa by bolo byť elfom na severnom póle a pomáhať Santovi. Čo sa týka darčeka, ktorý mi spravil najväčšiu radosť, tak je to klišé, ale sú to moje deti, ale ak mám vybrať taký, ktorý sa dá kúpiť, tak by to bol náramok s postavičkou chlapca, vďaka ktorému mám juniora stále pri sebe a ku ktorému pribudne aj sestrička. A akým darčekom som urobila najväačšiu radosť ja? Neustále dúfam, že sa stále s mojimi darčekmi prekonávam, ale najlepšie sú podľa mňa tie zážitkové, či s citovou hodnotou. Podľa mňa jeden z top bol aj skok z komína, ktorý si môj drahý rozhodne užil a ja tiež, tak fajnovo som sa nasmiala, že koniec.

Ak by ste radi sledovali trendovú maminu Romi, ktorá si fičí na skvelých módnych vychytávkach, pozrite si blog www.romilikes.com.

 

The Tolerant Cook

The Tolerant CookV prvom rade by som rada povedala, že téma darčeky sú u mňa s Adamom celkom veľká vec, lebo často na ňu máme dosť rozličný názor a už viac krát sa nám stalo, že sme sa kvôli darčekom pre neho, mňa, alebo niekoho úplne iného aj pohádali

1. Keďže môj manžel Adam si na výbere darčekov dáva veľmi záležať, každý darček, ktorý mi kedy dal, mi spravil radosť. Výnimočný je pre mňa darček, ktorý mi dal na naše prvé Vianoce. Ide o ručne vyrobenú peňaženku českej značky Bambas, ktorá má dokonca doživotnú záruku. Peňaženku nosím už 10 rokov, je absolútne nepoškodená a má pre mňa veľkú emocionálnu hodnotu. Ďalším z pamätných darčekov bola návšteva ZOO, spojená s možnosťou prístupu do výbehov k zvieratám, kde som ich mohla kŕmiť a čistiť. Tento dar tiež pre mňa vymyslel Adam a darovali mi ho spolu s ďalšími kamarátmi. Do ZOO sme vtedy išli všetci spolu a bola to super zábava. A na 30tku mi dal namaľovať obraz nás dvoch od slovenskej maliarky. Máme ho na stene v spálni.

Pamätným darom pre mňa bol tiež darček na 30tku od jednej z najlepších kamarátiek. Keďže som vtedy bola doma tesne po pôrode a nejaká oslava nepripadala do úvahu, pripravila mi darček, ktorý ma zabavil na celý mesiac. Dala mi 30 maličkých osobitne zabalených darčekov, pričom každý z nich bol osobitne priviazaný na jeden héliový balón. Bolo to veľmi efektné a každé ráno som sa tešila, čo si v darčeku nájdem. Boli tam drobnosti ako cukríky a keksíky, no a v poslednom boli krásne dizajnérske náušnice.

2. Opäť to bude súvisieť s darom pre môjho manžela, keďže jeho dary pre mňa sú také premyslené, že sa samozrejme nechcem nechať zahanbiť. Pri jeho posledných narodeninách som sa zamýšľala, čo by ho najviac mohlo potešiť. Prišla som na dve veci- aby sa o jeho blogu dozvedelo viac ľudí a aby si chvíľu oddýchol mimo mesta, v nejakom peknom prostredí, ktoré estét ako on ku šťastiu potrebuje. Vybavila som preto hromadný „shoutout“ na instagrame. To znamená, poprosila som veeeeľa ľudí, aby mu verejne poblahoželalo k narodeninám a odpromovalo jeho blog. Drvivá väčšina oslovených súhlasila a do hromadného daru sa zapojili. Pribudlo mu vtedy asi 1500 followerov na instagrame. A k tomu som mu darovala pobyt v úžasnej dizajnovej chate v Rakúsku. Veľmi ho to potešilo a počas nášho výletu si každý deň vychutnával každý detail architektom postavaného a zariadeného objektu.

Ak hľadáte skvelé netradičné recepty, určite si pozrite Kristínin blog http://thetolerantcook.com/.

She makes me travel

She makes me travelNajlepšie darčeky vždy dostávam od manžela, lebo je veľmi kreatívny a vtipný. Nikdy sa nezastaví iba pri tom, že mi niečo kúpi, vždy pre mňa vymyslí niečo špeciálne, čo ma rozosmeje. Napríklad minulé Vianoce. Pod stromčekom ležal balíček čudesného tvaru s varovaním „veľmi krehké“. Bol nerozbaliteľne zabalený a tak som sa s ním opatrne trápila, aby som niečo nepoškodila. Keď som ho konečne rozbalila, bolo tam jablko na podnose, na ktorom bolo napísané APPLE. Ja som totiž celý rok fňukala, že už potrebujem nový počítač a že by som rada vyskúšala Apple. A tak som dostala apple. Takéto darčeky mi robia najväčšiu radosť.

Aký najlepší darček sa ti kedy podarilo pre niekoho vymyslieť? Nie je to výhradne moja zásluha, bol to rodinný darček pre našu babičku k 80-tke. Darovali sme jej dámsku jazdu do Ríma. Išla som ja, moja mamka, krstná a babka. Tri generácie žien vo večnom meste. Bol to jeden z najkrajších výletov, na ktorý dodnes spomínam. Babička sa tak tešila do Vatikánu, že nás od rána naháňala, aby sme všetko stihli. Pred hotelom som si všimla, že sa zabudla prezuť a vyšla v papučiach. Jednoducho sa nevedela dočkať. Strávili sme spolu celý týždeň – to sa vlastne za celý môj život stalo prvý raz, aby sme sa my, všetky baby z rodiny, spolu niekam vybrali. Som presvedčená, že najlepší a najkrajší darček, ktorý v dnešnej dobe, keď máme prakticky všetko, môžeš niekomu darovať, je tvoj čas.

Ak radi cestujete a hľadáte zaujímavé tipy, kliknite si na Veronikin blog www.shemakesmetravel.com.

Verím, že vás tento nevšedný blog inšpiroval a našli ste v ňom drobný kľuč ku skvelým darčekom. Ja som si uvedomila, že naozaj medzi najkrajšie darčeky ľudia radia zážitky a najviac oceňujeme darčeky vybrané na základe toho, že nás naši blízky dobre poznajú. Či už ide o vtipný, perfektný, premyslený darček, ktorý sa perfektným stáva vtedy, keď je šitý na mieru našej duši.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close