Čo kúpiť/ Čo vyrobiť/ Pre muža

Konečne sa mi podarilo potešiť manžela darčekom

Viac ako 25 rokov darčeky rozdávam, 15 rokov ľudom vo svojom okolí s darčekmi pomáham a takmer 2 roky o nich blogujem. Trochu si namýšľam, že som odborník na darčeky a možno si to o mne myslíte aj vy. Musím sa vám s jednou vecou priznať, napriek takto sľubne rozbehnutej darčekovej kariére tápam pri výbere darčeka pre môjho manžela Jakuba.

Keďže sama som veľmi darčeková, nemám chuť jednotlivé obdarovávania rušiť, takže oslavujeme výročie, narodeniny, meniny, Vianoce aj Valentína. To je za rok veľká kopa darčekov pre človeka, ktorý si vôbec nepotrpí na oblečenie, cestovanie, alkoholu má doma dosť,  technické hračky si kupuje sám a v podstate po ničom až tak veľmi netúži. On vôbec nie je nudný, ako by sa mohlo z tohto popisu zdať, len je to absolútne nedarčekový materiál a mňa to privádza do zúfalstva.

Ako som darček vymyslela

Keď som sa manžela raz opýtala, ktorý darček odo mňa ho najviac potešil,  bol to poukaz na kurz ferratového lezenia pod mojim vedením. Bol to prvý darček, čo som mu venovala, keďže sme boli spolu necelé dva mesiace a tak neviem, nakoľko bol až taký skvelý a nakoľko išlo o spomienkový optimizmus. Odvtedy som sa snažila venovať mu rôzne poukazy na všeličo možné aj nemožné, ale akosi ostali nevyužité a moja frustrácia rástla. Tento rok sa mi však podarilo vymyslieť niečo super a tak som sa rozhodla vám o tom napísať, aby som vám pomohla pri obdarovávaní podobných nedarčekových typov.

Darčeky sa snažím vždy vymýšľať podľa toho, čo majú ľudia radi, venovať im to, po čom túžia. Odkedy máme syna, Jakub nemá možnosť tráviť toľko času s kamarátmi, koľko by mal chuť. To bola moja príležitosť a ja som sa rozhodla mu tento čas venovať. Tentokrát som mu však nedala poukaz na voľný večer, lebo ten si samozrejme môže urobiť kedykoľvek, ale zašla som o krok ďalej a zorganizovala som mu pár večerov presne podľa jeho vkusu.

Ako som darček zorganizovala

Do nášho zosharovaného google kalendára som zabookovala konkrétne termíny, ktoré som označila čarovnou formulkou „KUBKO, nerob si program“  a v deň D som mu venovala pohľadnicu s vysvetlením, že dňa 5.5.2018 od 19:00 si nemá robiť program. To bolo všetko. Priznám sa, riešila som to dosť na poslednú chvíľu. Nápad som síce mala vymyslený dlho, ale realizáciu som odkladala a tak som v deň výročia nemala ešte potvrdené všetky termíny od kamošov. Tak namiesto toho, aby Jakub dostal všetky termíny  hneď vypísané na pohľadnici, som sa rozhodla mu ich venovať postupne.

Prvý program bol spoločný, zabezpečila som babysitting a išli sme spolu na večeru, do divadla a na drinky. O áno, môj manžel má rád divadlo a veľmi, takže sa úprimne tešil. Po rande som mu venovala pohľadnicu s ďalším dátumom. Keď nadišiel druhý termín, posadila som ho do taxíka a dala som ho odviesť do krčmy, kde ho už čakali kamaráti na pive a pozreli si spolu hokej. Na pracovný stôl som mu umiestnila ďalšiu pohľadnicu. Nasledovala ďalšie pivo s kamarátmi, tentokrát som ho poslala kúpiť maslo a po ceste si ho odchytili. Nasledovalo ďalšie spoločné rande v podobe únik z Tajomnej miestnosti a darček zavŕšilo ešte jedno pivko s kamošom.

S kamarátmi som vždy dohodla termín, následne tesne pred akciou sme doladili miesto. Musela som im zdôrazniť, že Jakubovi nemajú nič hovoriť, že im ho na miesto určenia dáko doručím a vždy sa podarilo, aj keď nie vždy to išlo úuuplne hladko 😀

Páčil sa Jakubovi darček?

Stalo sa niečo neuveriteľné, Jakubovi sa darček páčil a ja som mala ohromnú radosť, že sa mi konečne podarilo mu venovať niečo, po čom naozaj túži. Stala sa ešte jedna skvelá vec, na Jakubove pivo s kamošmi som sa tešila, tešila som sa, ako ho poteším a prekvapím. Celé to bolo strašne milé. Ak máte teda doma podobný nedarčekový materiál ako ja, tak vám určite tento darček odporúčam. Skvelé je, že ho môžete vytvoriť presne na telo, dušu, chuť vášho partnera.  Podarilo sa vám niekedy vymyslieť niečo perfektné pre podobného nedarčekového človiečika? Ak áno určite mi o tom nepíšte v komentároch, veľmi rada sa inšpirujem.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close