Čo kúpiť

5 júlových tipov na skvelé darčeky

Leto máme v plnom prúde a prázdniny tiež.  Hľadáte darček pre svojich najbližších? Mám tu pre vás júlový výber. Možno v ňom nájdete inšpiráciu a aspoň si ušetríte rozmýšľanie. Radšej si teda vyložte nohy, dajte chladený drink a rozmýšľanie o darčekoch nechajte na mňa.

Kniha Nezabíjajte vtáčika

Leto je perfektný čas na čítanie a preto je v tomto období práve skvelá knižka perfektným darčekom. Ja som na dovolenke konečne dočítala dlho odkladanú americkú klasiku ocenenú Pulitzerovou cenou. Knihu Nezabíjajte vtáčatko z 1960 prinieslo na náš trh vydavateľstvo IKAR len minulý rok. Príbeh sa rozbieha pomaly a trochu ospanlivo, čo vystihuje Alabamu 30tych rokov, postupne je vystavaný a naberá na spáde a hĺbke. Všetky drobné detaily spolu vytvárajú úžasný príbeh o boji s predsudkami, strachom a nevraživosťou. Napriek téme, s ktorou román pracuje, nespadá do žiadnych zbytočných klišé, len v jednoduchosti krásne vystihuje podstatu danej témy. Takže za mňa vrelo odporúčam.

Zásobte sa darčekmi z výpredajov

Postupne nám budú končiť veľké letné výpredaje, čo je skvelý čas na zásobenie sa darčekmi. Prebehnite sa po obchodoch a kúpte svojim najbližším veci, ktoré viete, že by ich potešili. Kúpiť môžete doplnky, alebo niečo na oblečenie, prípadne nakuknite aj do obchodov s bižutériou alebo kozmetikou.

Keď budú mať sviatok, prípadne aj v predvianočnom období, túto zásobu extra oceníte. Vďaka výpredajom ušetríte, alebo za rovnaké peniaze bude viac muziky.

 

Bábika Jeja

Ak hľadáte najlepšiu babikovskú kamošku pre dievčatko vo vašom okolí, pozrite si ponuku slovenskej firmy Jeja. Tá ponúka ručne šité, krásne typizované, aj personalizované bábiky. Nadchol ma to množstvo detailnej práce počas výroby každej jednej bábike, pozrite si video na ich webe.

V ponuke nájdete aj náhradné oblečenie, vďaka ktorému si bude môcť obdarovaná svoju Jeju prezliekať a parádiť. Tieto bábiky sa vďaka použitým materiálom hodia aj do rúčky úplne malého dievčatka.  

 

Kresky

Leto je čas, kedy vychádzame s kožou na trh, doslova a do písmena. Teplo nás inšpiruje k ľahkému oblečeniu, odhaleným pleciam a krátkym sukniam. Ak by ste radi potešili mladú babu vo svojom okolí, kúpte jej kresky, originálne dočasné tetovačky.

Kresky sú taký milý mini darček, ktorý môžete napasovať obdarovanej priamo na telo. Ak je to kávičkárka, pozvite ju na kávu a venujte jej kávičkovske Kresky. Ak je to letná duša, ktorá miluje vodu, venujte jej pásikové tričko a námornícke Kresky. Ak miluje knihy, knihomoľský motív sa budú skvelo hodiť k dobrej knihe. Ak je to romantická duša, ktorá miluje prírodu, môžete siahnuť práve po lesných Kreskách.

Schlaďte obdarovaného

Leto je tento rok naozaj krásne teplé (kto ma pozná, vie, že milujem teplo a nevadia mi ani vysoké teploty) ako stvorené na čvachotanie. Skvelým darčekom pre vodoživelníka je návšteva niektorého z vodných parkov.

Ak máte chuť na relax, odbehnite s obdarovaným na výlet do kúpeľov  St. Martins. Ak máte radi zábavu,  zvoľte napríklad Tatralandiu alebo Moraviu, určite si užijete kopec zábavy. Do vodných parkov a na kúpaliská sa vyberte mimo víkendu, ideálne v strede týždňa, vtedy si tam užijete najväčšiu pohodu.

 

Pre viac tipov si pozrite aj ostatné časti mojej blogovej série 5 darčekov mesiaca.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close