Čo kúpiť/ Pre kamarátku/ Pre mamu/ Pre ženu

5 najlepších darčekov pre milovníčku vintage štýlu

Mnoho žien v posledných rokoch prepadlo vintage štýlu. Do svojich domácností prostredníctvom tlmených farieb, tradičných tvarov, kvetinkovej potlače, prinášajú ženskú nehu. Typickými materiálmi pre vintage je drevo, kov, sklo a porcelán. Ja mám tento štýl tiež veľmi rada a preto chcem poradiť všetkým, ktorí by chceli potešiť ženu so slabosťou pre vintage interiér, týmto krátkym blogom. Nájdete tu tip na darček k sviatku alebo na darček pri príležitosti sťahovania.

Sklenená dóza na keksy

doza na keksiky

Ako som už písala v úvode, sklo je jedným z klasických vintage materiálov. Vďaka svojím čistým líniám je skvelým doplnkom do každej domácnosti. Perfektným darčekom je preto sklenená dóza na keksíky. Tá sa pravdaže dá využiť aj na niečo iné. Ak napríklad aktuálne nie je naplnená dobrotami, pekne v nej vyniknú jablká alebo šišky. Bude tak v domácnosti pôsobiť ako krásna sezónna dekorácia. Pekné dózy nájdete napríklad v e-shope Lavanda, alebo aj v e-shope Bella Rose.

Aby bol darček dokonalý, skúste dózu naplniť domácimi cookieskami. Recept na skvelé brusnicové cookiesky nájdete aj na mojom blogu konkrétne v článku Prekvapenie vo fľaši pre gazdinku, ktorá nestíha.

 

Toaletný stolík

toaletny stolik

Tento tip je skôr pre manželov, ktorí by chceli vyčleniť svojej polovičke miesto na bižútériu, krémiky a mastičky priamo v spálni. Pred pár rokmi, keď som sa sťahovala, som sama hľadala toaletný stolík vo vintage štýle. Bohužiaľ v tej dobe na našom trhu nebola taká široká ponuka a nič, čo by bolo pekné a cenovo dostupné som nenašla. Situácia je však už iná a ak máte doma priestor a chcete potešiť milovníčku vitage, pozrite si ponuku toaletných stolíkov v e-shope toaletne-stoliky.sk. Niektoré stolíky sú trochu viac zdobené, ale nájdete aj klasické modely. Ja by som si vybrala buď model Diana de Poitiers alebo Joan D´Arc.

Niečo na stenu

tabulka do kuchyne

Aj tento tip je vhodný, ak chcete potešiť kamošku či partnerku, ktorá práve zariaďuje domácnosť. Veď čo už dotvorí interiér viac, ako zarámované plagáty, alebo vtipné tabule. Pekné kovové tabuľky nájdete napríklad na www.vintage-dekoracie.skVyberať môžete z ohromného množstva vtipných aj inšpiratívnych nápisov, ako napríklad „Good moms have sticky floors, dirty ovens and happy kids“, „When nothing goes right, go left“ alebo „Happiness is not destination it is the way of life“. Ak je vám bližšia slovenčina pozrite si ponuku Danao na Sashe, mňa oslovila napríklad tabuľka „Kuchyňa srdce domova, otvorené 24 hodín“. 

Samostatnou kapitolou sú kriedové tabule. Tie sú nielen pekným, ale aj praktickým doplnkom do domácnosti. Domáca pani si na tabuľu môže písať nákupné zoznamy alebo milé odkazy. Krásnu vintage tabuľu nájdete napríklad na Sashe. Predajkyňa Olívia má skvelú ponuku krásnych kriedových a magnetických tabúľ.

Dekoračné vankúšiky

vintage vankus

Dekoračné vankúšiky sú skvelým interiérovým doplnkom. Ak má niekto slabosť pre vintage, tak sú úplným základom dekoru. Keď teda hľadáte trochu univerzálnejší darček pre milovníčku vintagu, tak práve dekoračné vankúšiky ním môžu byť. Ideálne je kupovať samostatné obliečky. Sú spratné a dajú sa meniť podľa sezónnosti alebo aj nálady. Ja im hovorím tričká pre vankúše, nikdy ich nie je dosť.

Ak plánujete kúpiť obliečky, mali by ste poznať rozmery vankúšikov, ktoré má obdarovaná doma. Väčšinou sú vankúšiky rozmeru 35×35 alebo 50×50. Perfektný výber obliečok nájdete napríklad na H&M home, ale ak by ste radšej podporili šikovných ľudí na Slovensku, pozrite si bohatú ponuku na Sashe. Napríklad vYQt  alebo tiež Gnatural vyrábajú vankúšiky aj vo vintage štýle.

Keď kupujete vankúšiky, alebo obliečky na vankúšiky, vždy ich kupujte v pároch. Či už rovnaké, alebo ešte lepšie podobné druhy, ktoré sa štýlovo dopĺňajú.


Džbán

dzban na limonadu

Krásny džbán má v domácnosti hneď dve využitia. Ako nádoba na rôzne limonády alebo ľadové čaje, ale taktiež ako váza. Nádhernú ponuku rôznych džbánov nájde v e-shope Bella Rose, stačí len vybrať vhodný vzor a materiál. Za seba môžem povedať, že porcelánom nič nepokazíte, je nadčasový. Dajte len pozor na vzor, vždy je vhodnejšie vybrať niečo decentnejšie, aby sa k interiéru džbán pekne hodil. Ak by ste chceli tento darček ešte viac obohatiť, zlaďte k džbánu aj misu na ovocie.

S typmi na darček pre milovníčku vintage štýlu by som mohla pokračovať veselo ďalej. Môžete vybrať napríklad aj tácku, rôzne dózy alebo lampášik. Všetko, čo je tak trochu ňuňu, ale skrýva v sebe aj nadčasovú eleganciu. Dôležite je pri vintage darčekoch neskĺznuť ku gýču. Pozor, hranica je veľmi tenká. Taký anjelik už rozhodne nie je OK.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close