Čo kúpiť/ Keď chýba čas/ Pre mamu/ Pre ženu

Rozmaznajte ju elektronikou

Ani by ste neverili, koľko parádnych darčekov pre vašu polovičku zoženiete na tak neženskom mieste, akým je elektro obchod. Do takéhoto obchodu ani nemusíte vkročiť, stačí darček objednať online. Pozor, výber elektro darčeka potrebuje dostatočný čas. To je pridaná hodnota k darčeku, ktorý venujete. My ženy častokrát túžime po elektronike, ale odrádza nás výber a množstvo parametrom, ktorým sa nerozumieme a po pravde, ani nemáme chuť rozumieť. Pred samotným výberom sa vcíťte do vašej polovičky a zodpovedajte si jednoduché otázky, čo potrebuje, čo používa, čo má rada. Následne si urobte prieskum na trhu, aby ste vybrali model, ktorým ju naozaj potešíte a zmestí sa aj do vášho rozpočtu.

Nižšie nájdete pár univerzálnych tipov, niektoré darčeky sú drahšie a hodia sa skôr na významnejší sviatok, iné sú za rozumne dostupné.

Kuchynský robot

Ak vaša žena rada pečie a máte v kuchyni aspoň kúsok voľného miesta, určite v kútiku duše túži po veľkom kuchynskom robote. V tejto kategórii kráľujú dve značky a to Kitchen Aid a Kenwood. Ak nemáte možnosť investovať do darčeka závratné sumy a viete, že polovičku poteší aj lacnejšie prevedenie, môžete sa poobzerať po značkách Elektrolux alebo Bosh. Pri vyhotovení dajte pozor na výkon, na pevnosť materiálu, na veľkosť nádoby. Motor každého kvalitného kuchynského robota by mal mať kovovú prevodovku a mal by zvládať aj elipsový pohyb.

Články, ktoré vám pomôžu vybrať:

Odhadovaná cena darčeka: 300 eur

Odmenou za tento darček vám budú koláče od výmyslu sveta a spokojná žena, ktorá s nimi bude mať oveľa menej práce. Tento darček nie je vhodný ak vaša partnerka berie pobyt v kuchyni ako nevyhnutné zlo.

Blender

Ďalším užitočným pomocníkom do kuchyne je blender, alebo po slovensky mixér s džbánovou nádobou. Do tohto domáceho pomocníka môžete nahádzať všetko, čo nájdete v chladničke, pri správnom výbere surovín vám vytvorí chutné natierky, jemné polievky, mliečne kokteily, aj zdravé smoothies. Pri jeho výbere dbajte na veľkosť džbánu, aby bol dobre rozložiteľný, vhodný na umývanie v umývačke a v neposlednom rade, aby mal vysoký výkon.

Radšej kúpte model o pár desiatok eur drahší, s ktorým nebude musieť partnerka bojovať. Ak si polovička odfičiava na zdravej strave, má sklony k raw a miluje smoothie, zvážte profesionálny smoothiovač. Ak si smoothie robí len raz za čas, bude postačovať aj štandardný model.

Článok, ktorý vám pomôžu vybrať:

Odhadovaná cena darčeka: 100 eur

Ak máte malú kuchyňu, tak môže aj takýto darček partnerke priniesť viac stresu s uskladnením, ako radosti.

Žehlička na vlasy

Tu to máte jednoduché. Používa vaša partnerka žehličku na vlasy? Nie. Tak ani nečítajte ďalej a preskočte k ďalšiemu tipu. Ak áno, obzrite si žehličku, ktorú má doma a ak už vyzerá ošumelo, tak jej kúpte novú. Pri výbere dbajte na veľkosť žehliacej plochy, materiál aj rozmedzie teplôt. Medzi najlepšie patria žehličky Babybliss alebo Remington. Takže skúste siahnuť po jednej z týchto značiek a úspech máte takmer istý.

Článok, ktorý vám pomôžu vybrať:

Odhadovaná cena darčeka: 50 eur

Fén

Tento tip je podobný tomu predošlému. Používa vaša partnerka fén na vlasy? Nie. Tak ani nečítajte ďalej a preskočte k ďalšiemu tipu. Ak áno, pozrite sa, či má doma taký ten väčší fén alebo len jednoduchý malý fén. Ak má len menší, bingo, máte tip na darček, ak má väčší a nevyzerá opotrebovane, tak opäť skontrolujte na ďalší tip. Fén vyberajte podľa výkonu, ideálne ak má zvolený model výkon nad 1800W. Ďalšími dôležitými parametrami je možnosť regulovať rýchlosť a teplotu fúkania. Nakoniec sa už môžete hrať s drobnosťami, medzi ktoré patrí napríklad ionizácia. So značiek vyberte napríklad Philips, Braun, Rowenta alebo aj spomínaný Remington.

Článok, ktorý vám pomôžu vybrať:

Odhadovaná cena darčeka: 50 eur

Kávovar

Máte doma kávoholičku, ktorá nemá doma dobrý kávovar. Na jednej strane gratulujem, našli ste nápad na skvelý darček. Na druhej strane úprimnú sústrasť, nebude to lacné. Táto oblasť je už zásadne komplikovanejšia a tak si pred výberom naštudujte problematiku a určite si kritéria, podľa ktorých chcete vyberať. Rozhodovať sa pravdepodobne budete medzi dvoma základnými kategóriami ­ pákovým kávovarom a automatický kávovarom, ktorý si melie kávu sám.

Ako prvé pri výbere pozerajte na tlak, ak je nižší ako 9 barov, nie je o čom sa baviť. Optimálny tlak na prípravu naozaj dobrej kávy je totiž až 15 bar. Kávovar vyberajte aj podľa technickej zdatnosti partnerky, spôsobu údržby a náročnosti čistenia. Ak bude musieť partnerka s kávovarom bojovať, môže sa stať, že si radšej zbehne do najbližšej kaviarne alebo si v rýchlosti zaleje nescafe. Pri výbere venujte pozornosť aktuálnym modelom značiek Deloghi alebo Jura.

Články, ktoré vám pomôžu vybrať:

Odhadovaná cena pákového kávovaru: 150 eur
Odhadovaná cena automatického kávovaru: 550 eur

Roboticky vysávač

Ojooj, vysávanie je tak nenávidená domáca činnosť. Ak máte túto domácu prácu na starosti v domácnosti vy, nekupujte vysávač partnerke, ona už jeden automaticky a perfektne výkonný má 😉 V takom prípade kúpte robotický vysávač ako rodinný darček, alebo hračku pre seba. Pri výbere určite siahnite po strednej alebo vyššej triede, tie fungujú spoľahlivejšie ako lacnejšie alebo staršie typy. Pred kúpou sa poriadne pozrite po priestore, kde sa bude robot pohybovať, nebudete musieť pred vysávaním odpratať polovicu vecí? Taktiež si všimnite povrch, tieto vysávače nie sú vhodné pre koberce s dlhším vlasom. Pri výbere si pozrite ponuku značky iRobot Roomba.

Články, ktoré vám pomôžu vybrať:

Odhadovaná cena darčeka: 500 eur

Tento darček je vhodnejší pre racionalnejšie založené partnerky. Ak vaša polovička rada dostáva k sviatku peknú kabelku alebo šperk, mohol by aj takto dobre mienený, hodnotný darček priniesť sklamanie.

Digitálny fotoaparát

Opäť darček, ktorý nás ženy poteší, ale len máloktoré z nás si ho vedia vybrať samé. Chlapi sú na toto perfektní, zahĺbia sa do recenzií a naštudujú si dôležité parametre. Ak sa fotoaparátom až tak dobre nerozumiete, oslovte kamoša, ktorý rád fotí.

Na úvod si zadefinujte, či má partnerka ambíciu učiť sa aj komplikovanejšie nastavovanie parametrov a má chuť nosiť so sebou aj objemnejší fotooaparát. V takom prípade ju poteší zrkadlovka. Ak potrebuje partnerka foťák do kabelky a nemá trpezlivosť na sledovanie nastavení, tak poslúži lepšie kompakt.

Dobrou správou je, že v súčasnosti už aj kompaktné fotoaparáty zvládajú vytvoriť kvalitné fotky podobné zrkadlovkám. Ich tajomstvom je veľký chip, ktorý ešte pred pár rokmi dávali len do zrkadloviek, ale po novom sa nachádza aj vo vyšších radoch kompaktných fotoaparátov.

Tá zlá správa je, že cena takýchto foťákov začína pri sume 600 eur. My máme práve taký foťák, kupovali sme ho pred narodením malého a musím povedať, že tá investícia sa oplatila, fotí prekrásne.

Ak si partnerka nepotrpí na super krásne fotky, prezistite či jej nestačí len foťák na telefóne. V takomto prípade vyberte iný darček. Ak nie, určite sa uskromní aj s jednoduchším kompaktným fotoaparátom.

Články, ktoré vám pomôžu vybrať:

Odhadovaná cena darčeka: 250 eur

Pri všetkých týchto darčekoch platí, ak máte kontakt na najlepšiu kamošku partnerky a ste si istý, že vás nevyzradí, kontaktujte ju. Určite vám vhodnosť nápadu potvrdí, alebo vás usmerní správnym smerom.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close