Čo kúpiť/ Čo vyrobiť/ Špeciálne príležitosti

5 tipov na originálne darčeky pre učiteľov

Už len pár dní a je tu koniec školského roka. Okrem školákov sa tejto chvíle nevedia dočkať aj učitelia. Po dlhých mesiacoch si budú môcť užiť zaslúžené voľno. Veď priznajme si, kto si ho zaslúži viac? Ja mám  husiu kožu, keď si len predstavím, že by som mala dennodenne na starosti celé triedy energetických bômb, prípadne premúdrelých tínedžerov. Ak majú vaše deti výnimočných učiteľov, ktorí ich motivujú, inšpirujú a posúvajú vpred, práve koniec školského roka je príležitosťou na malé poďakovanie. Pripravila som pre vás 4 parádne tipy na darčeky pre učiteľov pri príležitosti konca školského roku. Verím, že sa vám budú páčiť, tak ako mne.

Bombové leto

Vyrobte domáce šumivé bomby do kúpeľa a pribaľte k ním pani učiteľke vtipný odkaz „Zaslúžite si bombové leto“. Šumivé bomby vyrobíte veľmi jednoducho, nebudú vás stáť veľa a keď ich pekne zabalíte, budete mať skvelý, originálny darček. Ešte krajšie bude, keď do výroby zapojíte vášho školáčika a odkaz na  visačku napíše vlastnoručne. Dôležité je nezabudnúť sa na visačku podpísať, aby pani učiteľka vedela, od koho darček je.

Recept na šumivé bomby

Print Recipe

Ingredients

 • 100 g sódy bikarbóny
 • 50 g kyseliny citrónovej
 • 50 g kukuričného škrobu
 • 50 g morskej soli
 • 3 čajové lyžičky rastlinného oleja
 • 1 čajová lyžička esenciálneho oleja
 • 1 polievkovú lyžicu vody
 • sušené kvety/bylinky
 • plastovú formu na vytvarovanie gule

Instructions

1

Suché ingrediencie dôkladne premiešajte a samostatne zmiešajte aj tekuté ingrediencie. Pomaly primiešavajte mokrú do suchej zmesi. Nesmiete pridať priveľa mokrej zmesi naraz, pretože by začala suchá zmes šumieť. Dôležité je vopred vytrieť formy trochou oleja a až následne do nich poriadne natlačiť ešte relatívne sypkú zmes. Hotové bomby nechajte schnúť celú noc a následne ich môžete vylúpnuť a zabaliť.

Ďakujem, že mi pomáhate rásť

Aj tradičnému darčeku akou je kvetina, môžete dodať nový život jednoduchou ozdobou. Stačí keď do kvetináča zapichnete pravítko, na ktoré umiestnite ručne písaný odkaz od vášho drobca „Ďakujem, že mi pomáhate rásť“. Ako sa hovorí v jednoduchosti je krása a pri tomto darčeku to platí dvojnásobne.

 

Vychutnajte si leto

darček pre učiteľa

Pred pár mesiacmi som napísala článok o darčekoch vo fľaši. Jeden z nápadov sa mi aj do tohto výberu perfektne hodí, cukríky vo fľaši skrývajúce prekvapenie. Avšak pozor pozor, nie, že učiteľovi darujete peniaze, to absolútne nevhodné. Do stredu medzi cukríky vložte dva lístky do kina, alebo poukážku do kníhkupectva Martinus. Na cukríkový pohár následne môžete prilepiť odkaz Vychutnajte si akčné / romantické / rozprávkové leto.

Balzam pre dušu

darček pre učiteľkuUvedomili ste si niekedy, že dobrá učiteľka je pre dušu vášho dieťaťa úplným balzamom. Čo tak to ukázať prostredníctvom drobného darčeka. Kúpte dobrý balzam na pery a nalepte ho na originálnu doma vyrobenú kartu. Na kartu môžete dať text „Ďakujem za 10 mesiacov objavovania, boli ste balzamom pre môj rozum a dušu“ Opäť ideálne ak do výroby zapojíte aj vášho školáka. Predsa len je to on, kto ďakuje svojej učiteľke.

Pestrofarebné leto

ovocna kytica

Aj tento darček môžete pripraviť spolu s deťmi. V túto ročnú dobu ani nepôjde do peňazí, keďže krásne, voňavé a chutné ovocie je doslova na každom kroku. Možno si viete pomôcť aj vlastnou záhradkou. Krásna ovocná kytica určite potešíte každú učiteľku alebo učiteľa. Stavím sa, že keď rozdá vysvedčenia, spolu s kolegami sa do nej v kabinete ihneď pustia. Jej príprava nie je vôbec náročná, presný postup nájdete TU, v mojom staršom článku. A odkaz na tento darček? Čo tak „Prajem vám leto plné chutných zážitkov“.

Nezabúdajte na osobnosť učiteľa

Verím, že medzi vyššie spomenutými tipmi ste našli inšpiráciu na darček pre učiteľov vašich detí. Pri samotnom výbere si určite dajte pozor, aby ste odhadli osobnosť učiteľa a venovali mu darček, ktorý ho úprimne poteší. Ak už máte darček vymyslený, myslite na to, že učiteľ má 30 žiakov a to každý školský rok. Ako by ste sa vy tešili z 30 kúskov hrnčekov, magnetiek, sošiek alebo obrázkov. Akokoľvek môžu byť milé, učiteľské kabinety nie sú nafukovacie. Preto venujte veci, ktoré sa dajú zjesť a spotrebovať vďaka čomu učiteľa potešia, ale nebude musieť uvažovať čo s nimi.

Ak vás zaujíma pohľad učiteľky na darčeky od detí, tu je jeden veľmi pekný blog na túto tému. A nedá mi sem nepridať aj toto skvelé video o učiteľoch od mojej najviac obľúbenej Kristin Kuzmic.

Ak máte nápad na skvelé darčeky pri príležitosti konca školského roka, určite ich napíšte do komentárov.

Tiež sa vám bude páčiť

5 komentárov

 • Odpovedať
  Ľahká Dagmara
  jún 14, 2018 at 20:55

  črepníková rastlina s milým odkazom je fajn. Dostala som raz náušnice a boli skvelé! a potešila by napr. aj kniha s venovaním.

  • Odpovedať
   Lenka
   jún 14, 2018 at 22:51

   Určite sem napíšete po ukončení školského roka, aké darčeky sa vám najviac trafili do vkusu tento rok 🙂 som veľmi zvedavá.

 • Odpovedať
  Zuzana
  jún 24, 2018 at 14:55

  Pre pár pani učiteliek som vyrábala zrkadielka. Kuk môj obchodík na Sashe.

  • Odpovedať
   Lenka
   jún 28, 2018 at 10:56

   To je tiež veľmi milý darček 🙂

 • Odpovedať
  maria
  júl 19, 2018 at 13:58

  Levandula. Mam doma biokrasnekvitnucu levandulu. Tento rok potesila ucitelky v MŠ, uviazana a previazana tenkymi stuhami. Vhodne ako vonava dekoracia do skrine,alebo nastrihat drobne kvietky do caju ci kupela.

 • Odpovedať

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Close