Ako zabaliť

Čo robiť, ak doma nemáte baliaci papier

Mne sa už viac krát stalo, že som mala doma len vianočný papier. Buďme úprimní, vianočné reklamy v septembri sú pekne otravné, nie to dostať darček zabalený do Mikulášov niekedy v lete. V jednom z predošlých blogov som balila darček do utierky, to ma inšpirovalo k téme dnešného blogu: Čo robiť, ak doma nemáte baliaci papier a máte chuť darček pekne zabaliť a nie ho len šupnúť do darčekovej tašky.

Noviny

novinkovy balicekV elektronickej dobe ich už mávame doma pomenej, ale miestne noviny nám do schránok chodia pravidelne. Pre istotu si jedny niekam odložte a v prípade núdze, akoby ste našli. Pri balení do novín si dajte pozor, aby pred otvorením darčeka na obdarovaného nevyskočila nemilá politická téma, prípadne meno nepopulárneho politika. Dobre je vybrať stranu, kde je veľa textu a minimum obrázkov, vďaka tomu bude vyzerať balíček lepšie. Pozor si dajte aj pri samotnom balení, novinový papier je jemnejší ako tradičný baliaci. Darček môžete dozdobiť menovkou s vystrihnutými novinovými písmenkami.

Mapa

mapa ako papierKaždého cestovateľa poteší balíček zabalený v mape. Doma sa vám možno povaľujú mapky, ktoré ste dostali pri návšteve cudzieho mesta. Ak vám je vašich máp ľúto, ale radi by ste takto darček zabalili, môžete sa vybrať do miestneho informačného centra. Ja som darček balila do mapy, ktorú som si vypýtala na autobusovej stanici. Na vrch priviažte tematickú visačku šnúrkou na balíky a je to.

 

Servítka

servitka

Servítok mám doma vždy viacero druhov a teší ma, že som pre ne našla ďalšie využitie. Nestíham ich totiž tak rýchlo míňať, ako často ich kupujem. Servítky mávajú výrazné vzory, vďaka čomu sa dajú perfektne využiť na balenie darčekov. Ešte viac, ako pri novinách, si treba dávať pri balení pozor na jemnosť tohto materiálu. Dúfam, že ma nebudete preklínať, keď budete darček do servítky baliť na tri krát. Nehovorte, že som vás nevarovala.

 

Kalendár

kalendarAk máte doma kalendár a nie je práve január, baliaci papier vám visí priamo na stene. Pred začiatkom balenia si rozmer dobre namerajte. Papier kalendára je totiž výrazne hrubší ako baliaci papier a dosť ťažko sa ohýba. Na dozdobenie použite aj dátumový rad v ktorom môžete termín narodenín obdarovaného pekne zakrúžkovať. Ak vám kúsok papiera ostane, môžete z neho vyrobiť aj originálnu ozdobu namiesto stužky.

 

Papier na pečenie

papier na pečenieHnedý papier je na balenie darčekov veľmi populárny a je aj mojim najobľúbenejším. Ak ho doma nemáte, môžete namiesto toho využiť papier na pečenie. Keďže tento papier je prirodzene mastný, použite pri balení aspoň 2 krát toľko lepiacej pásky, ako pri bežnom baliacom papieri. Inak sa vám balíček samorozbalí a to by bola škoda. Na vrch použite ozdôbku z kuchyne, čím jemne podtrhnete pôvodný účel tohto papier.

 

Detská kresba

kresbaAk máte doma deti, ktoré radi kreslia, máte vyhraté. Všade po dome sa vám totiž povaľujú originálne baliace papiere. Určite sa opýtajte malého Piccasa, či môžete jeho dielo využiť, alebo ho priamo poproste, či by niečo špeciálne nechcel pre obdarovaného nakresliť. Ak balíte do kresby poriadne si premyslite, ako balíček vycentrujete, aby dielko pekne vyniklo.

 

Verím, že vám tento blog pomôže, aby ste mali krásne a originálne zabalený darček, aj keď ste na baliaci papier zabudli. Napíšte do komentárov, aké alternatívy k baliacemu papieru ste už využili, keď sa vám minuli železné zásoby.

 

Tiež sa vám bude páčiť

1 komentár vo Fluff diskusii

 • Odpovedať
  Sofinka
  november 26, 2016 at 09:06

  Super toto mi naozaj pomohlo. Ďakujem ♥

 • Odpovedať

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Close