Čo kúpiť/ Čo vyrobiť/ Mix nápadov/ Špeciálne príležitosti

Rozveseľte niekoho, kto nemá zdravý deň

Kamarátka si zlomila nohu. Byť so zlomenou nohou doma, keď je vonku tak krásne? No mňa by porazilo. Rozhodla som sa ju trochu rozptýliť návštevou a rozveseliť originálnym a zábavným darčekom. Pekný plán, len čo vymyslím?

Dumala som, dumala, až som vymyslela falošnú lekárničku naplnenú cukríkmi pripomínajúcimi tabletky. Cukríky boli jednoduchá časť tohto nápadu. Nabehla som do obchodu a kúpila rôznofarebné dražé cukríky, lentilky, tiktaky.

Už trochu zložitejšie bolo zohnať dózičku, či krabičku. Pôvodný nápad umiestniť, cukríky do originálneho tabletkovača, zlyhal. Navštívila som viacero lekárni a nikde nemali nič, čo by pojalo také množstvo cukríkov a bolo aj ako tak pekné. Zároveň cena takýchto tabletkovačov bola zbytočne vysoká. Zamierila som teda do hobby obchodu, kde som pohľadala regál s krabičkami na šróbiky. Stačilo vybrať správnu veľkosť. Doma som ju opláchla a naplnila ju cukríkmi, roztriedenými podľa druhov a farieb. Na vrch krabičky som prilepila červený kríž, aby bolo jasné, na čo slúži.

Ak nemáte doma samolepiaci  papier do tlačiarne, môžete etiketu vytlačiť aj na obyčajný papier a zospodu nalepiť obojstrannú pásku. Po nalepení na spodnú stranu papiera, obrázok aj s páskou vystrihnite, odlepte druhú časť pásky a papier nalepte. Takto bude nálepka vyzerať úplne profi.

Darček som sa rozhodla obohatiť o stierateľné žreby. Keď už mala kamoška smolu s tou nohou, bolo to treba využiť, možno bude mať šťastie v hre. Neuveríte, no napriek tomu, že som kúpila 4 žreby, tak nič nevyhrala. No o zábavu bolo postarané.

Tento darček môžete naaranžovať do pekného košíčka, alebo kľudne využiť aj darčekovú tašku. Obdarovanému jednotlivé časti vysvetlite, najmä tie žreby, aby na vás nepozeral so zdvihnutým obočím, čo to dostal. Do balíčka sa hodí aj pár časopisov, krížovky, dobrá kniha, alebo USB kľuč s pár sériami skveléhohlavne vysoko-návykového seriálu. Kedy inokedy si môže človek doma sadnúť a v kľude a najmä bez výčitiek, pozerať jeden diel za druhým.

Týmto darčekom určite potešíte každého, kto zo zdravotných dôvodov musí byť dlhšie doma alebo v nemocnici. Verím, že vďaka nemu niekomu aspoň trochu zlepšíte šedivý deň.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close