Ako zabaliť/ Čo kúpiť/ Keď chýba čas

Darček pre kamaráta, ktorého teší varenie

Kamarát, čo veľmi rád varí, oslavuje tento mesiac narodeniny. Rozhodla som sa mu pripraviť darček, ktorý poteší jeho kulinársku dušičku. Je to rýchly darček, ktorý môžete zalternovať aj podľa vášho rozpočtu. Základom je dobrá kuchárska kniha. Vyberte ju podľa chuti obdarovaného ­fit varenie, zdravé raňajky, dezerty, vegánske lahôdky alebo grilovanie.

Ako vybrať dobrú knihu o varení?

Z môjho pohľadu treba pri výbere kuchárskej knihy dodržať pár jednoduchých zásad.

● Dobrá kniha varenia musí mať ku každému receptu peknú fotku. Čitateľovi sa nad krásnymi obrázkami budú zbiehať slinky a o to väčšiu chuť bude mať jedlá pripraviť.

● Recepty by nemali byť príliš komplikované a suroviny by mali byť v našich končinách ľahko dostupné.

● Lepšie je vybrať knihu slovenského foodblogera, známeho kuchára, ako celebrity, či bezmennú zbierku receptov.

● Najlepším miesto na kúpu dobrej kuchárskej knihy je samozrejme kníhkupectvo, ale ak nestíhate, užší výber kníh nájdete aj v niektorých supermarketoch. Cez e­shop by som kuchársku knihu kupovala až po odporúčaní alebo jej prelistovaní v kamennom obchode.

Čím darček obohatiť?

Ak vám to váš rozpočet dovolí, vložte do knihy aj poukaz na kurz varenia. Školy varenia majú veľmi širokú ponuku, z ktorej vyberie naozaj každý. Okrem talianskej, francúzskej, mexickej a ázijskej kuchyne ponúkajú aj kurz prípravy steakov, rýb alebo burgerov. Výhodou je, že poukaz do školy varenia môžete kúpiť aj online.

www.pregurmanov.sk/poukazka
www.chefparade.sk/darcekovy_poukaz

Ako originálne zabaliť takýto darček?

Aby váš darček vynikol, kúpte peknú utierku a použite ju namiesto baliaceho papiera. Okrem toho, že bude váš darček originálny, šetríte aj životné prostredie. Utierku upevnite peknou stuhou, alebo prírodným špagátom a zastoknite za ňu drevenú varešku. Hneď bude jasné, čoho sa balíček týka. Ak neviete zohnať peknú utierku, rovnako vám poslúži aj menší obrus, či textilné prestieranie.

Výhodou je, že tento darček v pohode pripravíte do pol hodinky. K baleniu nepotrebujete lepiacu pásku, stačí si do tašky hodiť nožnice na stuhu a samotné balenie zmáknete aj v aute cestou na party.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close