Čo kúpiť/ Pre dieťa/ Špeciálne príležitosti

Potešte školáka malým darčekom pri príležitosti začiatku školského roka

Druhá polovica augusta pripomína, že sa nám postupne končí leto. Dobré počasie možno vydrží aj do polovice septembra, ale školské prázdniny určite nie. A tak školáci, či sa im to páči a tešia sa, alebo nepáči a radi by si ešte užívali slobodu, musia 3. septembra nastúpiť do školy. Nezáleží, do ktorej skupiny patria vaše deti, začiatok školského roka im môžete spríjemniť milým darčekom, inšpirovaným školou. Ukážete im, že si uvedomujete, ako náročné obdobie stojí pred nimi a ako dôležitý je tento deň  nie len pre nich, ale aj pre vás.

Nebudeme hovoriť o aktovkách, peračníkoch ani papučiach, tie už máte určite doma, ale o radostiach, ktoré síce súvisia so školou, no zároveň sú milým darčekom, ktorým školáka veľmi potešíte.

 

Eko desiata

darček pre školáka

Ak vychovávate deti k enviromentálnej zodpovednosti, môžete ich potešiť krásnymi obalmi na desiatu. Tieto moderné a zdravotne vysoko bezpečné obaly sú navyše aj krásne. Chlebík už nemusíte baliť do rozmokajúcej sa servítky, alebo alobalu. Siahnuť môžete po Bee Wrape, štýlovom obale vyrobenom z textílie napustenej včelým voskom, jojobovým olejom a živicou zo stromov. Vďaka konopnému povrázku a gombíku ostane desiata zabalená a zároveň bude pôsobiť naozaj štýlovo. K chlebíku môžete pribaliť čerstvé ovocie alebo zeleninu v praktickom silikónovom obale Stasher. Vďaka vzduchotesnému uzatváraniu sa nestane, že sa bobuľky hrozna rozsypú medzi učebnice. Do vrecka môžete zabaliť aj oriešky, müsli, alebo domáci koláčik. Oba obaly si môžete vybrať vo viacerých farbách, vďaka čomu aj syn aj dcéra budú mať vlastný desiatový balíček.  Prípadne môžete celú desiatu ešte zabaliť do sieťkového vrecka. Aspoň bude mať malý školák presnú predstavu, na čo sa v ten deň môže tešiť.

Relax po škole

relax pre skolaka

Niekedy si zabúdame uvedomiť, aká môže byť škola pre deti náročná. Celé vyučovanie, okrem krátkych prestávok, sa musia sústrediť, rozmýšľať nad zadaniami, riešiť úlohy, prípadne zažívať stres z písomiek. A tie prichádzajú už v prvých týždňoch. Učitelia preverujú, čo si žiaci pamätajú z predošlého roka a popritom zadávajú nové úlohy a semestrálne projekty.

Doma je preto fajn dopriať deťom relax a pre takéto chvíle tu mám pre vás dva skvelé tipy. Môžete si spolu zahrať krásne Joxeso, alebo vypočuť meditácie pre najmenších.

Joxeso obsahuje 15 kartičiek s opísanými pozíciami a milými básničkami, ďalej na 3 veľkých rozkladacích kartách nájdete 3 ucelené zostavy a  v balení je ešte aj 17 párové pexeso s pozíciami. Pexeso môžete hrať štandardne s tým, že po nájdení pozície si ju spolu aj zacvičíte, alebo kartičky pexesa môžete použiť na vytvorenie vlastnej zostavy. Joxeso je krásny set pre malé jogínky a jogínov. Pomáha precvičiť telo a spojiť sa so svojím vnútrom.

Meditácie pre deti je CD so 7 meditáciami už pre úplne malé deti. Každá meditácia využíva techniku vizualizácie a začína uvoľnením tela a potom pracuje na upokojení mysle. Pomáha rozvíjať fantáziu, vnútorný pokoj s prirodzenou kreativitou. Zaujímavosťou je, že pre deti je meditácia oveľa prirodzenejšia ako pre dospelých, majú k nej bližšie. Po náročnom dni môže byť tým najvhodnejšia aj pre malého študenta.

Niečo pre tínedžera

darček pre tínedžera

Aj tínedžerov môžete potešiť drobným darčekom. Skvelá je kolekcia Happy Jackson, ktorá prináša obyčajné veci v peknom farebnom dizajne, s originálnymi a vtipnými anglickými nápismi.

Vybrať môžete obal na slúchadla, alebo manikúru v puzdre. Malého kreativca určite potešíte zošitom Thoughts and Doodles of an Udiscovered Genuis. A dievča, ktoré si zakladá na svojom výzore, ružovou kapsičkou na potrebné drobnosti s nápisom Queen of Awesomeness.

Ak si váš tínedžer rád pochutnáva na teplom čaji, prípadne už pije kávu, siahnite po pohári na teplé nápoje rCUP, ktorý je vyrobený z recyklovaných jednorázových papierových kelímkov. V súčasnosti sú mladí veľmi angažovaní a tak ich takýto ekologický pohár určite poteší.

Krásna encyklopédia

kniha pre skolaka

Aktuálne  je na trhu toľko krásnych encyklopédií, že je škoda po nich nesiahnuť a nepodporiť záujmy malého študenta. Stačí vybrať tému, ktorá je mu najbližšia, prípadne podporiť oblasť, ku ktorej si ťažšie hľadá cestu. Práve pútavo spracovaná kniha mu môže pomôcť prekonať odpor.

Nádherne vizuálne spracovaná je kniha o histórii: Cesta Časom. Zaoberá sa históriou od vzniku života až po aktuálne storočie. Ak chcete, aby študent lepšie spoznal svet, tak určite siahnite po veľkoformátovej knihe Mapy. Pre malé rebelky, či rebelov, sú tú úžasne príbehy stovky inšpiratívnych žien: Príbehy na dobrú noc pre malé rebelky. Ak drobca zaujímajú podrobnosti a detaily sveta okolo nás, určite ocení krásnu knihu Pod zemou, Pod vodou. Milovníka prírody a všetkého živého môžete potešiť knihou Počuješ rozprávať stromy.  Čo si budeme hovoriť, kniha je skvelý darček pri úplne každej príležitosti.

Spoločenská hra

spolocenska hra pre skolaka

Vedeli ste, že spoločenská hra okrem zábavy  pomáha s rozvojom kľúčových zručností ako napríklad logické myslenie, schopnosť argumentácie, kritické myslenie, krátkodobá pamäť a koncentrácia? Zároveň na trhu viete vybrať hry, vďaka ktorým sa deti naučia aj veci, ktoré následne budú vedieť využiť v škole.

Dokonalým príkladom takej hry je napríklad Timeline, ktorý môžete rozširovať o jednotlivé sety, podľa toho, čo vaše dieťa zaujíma, prípadne preberá v škole. Vďaka tejto hre si jednoduchšie zapamätá nenávidené roky kľúčových udalostí, vynálezov alebo historických diel. Pravidlá sú veľmi jednoduché a hra extrémne návyková. Ak sa vám zapáči princíp, môžete skúsiť aj hru Cardline, Svet zvierat, kde namiesto udalostí zoraďujete zvieratá podľa rôznych parametrov, ako veľkosť alebo váha. Prípadne Cardline, Svetobežník, kde zoraďujete krajiny podľa množstva obyvateľov alebo veľkosti.

Ak by ste radi načreli do sveta literatúry, môžete vybrať z hier inšpirovaných literárnymi dielami. Či už v poslednej dobe veľmi populárnu hru, vytvorenú na základe Dobšinského rozprávok, Rozprávkari, alebo neuveriteľne milú a krásnu hrou inšpirovanú svetovou klasikou Malý princ, Postav mi planétu.

Keď si myslíte, že vaše deti po náročnom dni v škole potrebujú skôr nechať rozbehať svoju fantáziu, určite siahnite po klasike rodinných spoločenských hier, po Dixite. Výhodou je, že pravidlá má tak jednoduché, že ich po prvom kole (nie hre) pochopí naozaj úplne každý. Dá sa hrať s deťmi zhruba od 6 rokov a okamžite si ich získa. Rozvíja nielen fantáziu, ale aj empatiu, vcítenie sa do myslenia a predstavivosti iných ľudí, odhadovanie ich uvažovania a vyjadrovacie schopnosti. Navyše je veľmi, veľmi zábavná.

Verím, že ste našli v tomto výber drobnosť, ktorou či už teraz, alebo pri konkrétnej príležitosti, budete môcť potešiť svojho školáka.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close