Čo kúpiť/ Keď chýba čas/ Pre kamaráta/ Pre kamarátku/ Pre muža/ Pre ženu

Objavte čarovnú atmosféru vianočnej MIletičky

Milujem trh na Miletičke. Zvykla som tam chodievať najmä na jar, pulty boli plné redkvičiek, hrášku, jarnej cibuľky a ja som mala po dlhej zime neodolateľnú chuť na všetko čerstvé a šťavnaté. Teraz milujem trh v každom ročnom období. Na začiatku leta tam chodím na jahody, na jeseň mi skáču do tašiek tekvice a minulý rok som objavila čaro predvianočného trhu. Bola som ohúrená, čakala som smutný šedivý trh a objavila som vianočnejšiu atmosféru, ako trhoch na Hlavnom námestí.Počas decembra sa trhovisko premieňa na kráľovstvo s oplátkami, medovníčkami, vetvičkami,orechmi a medom. Poslednú sobotu pred Vianocami je rad na kyslú kapustu nekonečné dlhý, nie 10 minút dlhý, ale pol hodinu dlhý. Je čarovné, že ľudia v ňom stoja, aby mali dvadsiatehoštvrtého na stole kapustovú polievku z tej najlepšej stupavskej kapusty. Vianočnú Miletičku jednoducho treba zažiť.

Ak vám ešte chýbajú niektoré malé darčeky a máte chuť nasať vianočnú atmosféru, vyberte sa na trhovisko. Spísala som vám skvelé darčekové tipy z Miletičky.

Medový balíček

Med je skvelý darček. Na trhu nájdete aspoň dva stánky so širokou ponukou medov priamo od včelára. Vyberte jeden, alebo aj dva poháre tohto zlatého pokladu a pribaľte k nemu medové sviečky a balíček medovníčkov. Krásny balíček je na svete a všetko zoženiete jednoducho na trhu.

Spomienky na leto

Kúsok od vchodu od Košickej ulice nájdete na úrovni stánkov s kvetinami aj stánok, kde v lete predávajú čučoriedky z Oravy. Maruška do tohto stánku nechodí a tak tu čučoriedky v zime nenájdete. Môžete v ňom však kúpiť čučoriedkový džem, zavárané brusnice, aj sušené slivky. Doma na fľašku dajte peknú textilnú čapičku a na krabičku so sušeným ovocím, stužku a krásny balíček je na svete.

Strukovinový balíček

Je to možno trochu smiešne a netradične, ale milovníka strukovín týmto balíčkom potešíte. Na trhu nájdete množstvo rôznych fazuliek, bôbov a šošovíc. Balené sú v pekných celofánoch a ak vyberiete 4 rôzne druhy, tento balíček bude milou pozornosťou. V niektorých stánkoch predávajú aj sušené huby a mletú červenú papriku, takže nimi môžete balíček jednoducho dotvoriť.

Zimný balíček

Síce v posledných rokoch býva zima teplejšia, ale aj tak sa potrebujeme trochu zahriať. Perfektne nám na to poslúži aj zázvorový čaj s medom. Ak by ste radi venovali pekný balíček večne zmrznutému tvorovi, mám pre vás nápad. Kúpte pohár dobrého medu, jeden zázvor a zopár citrónov. Pre dotvorenie môžete pribaliť aj teplé ponožky, tie nájdete v stánkoch s ázijským oblečením.

Balíček pre pekárku

Ak by ste radi obdarovali žienku, ktorá rada vypeká, môžete na trhu kúpiť krásne vylúpané orechy a tohtoročný mak. Keď ich nasypete do pekných dóz a previažete červenou a zelenou stužkou, bude váš darček hitom týchto Vianoc.

Uctite si tradície

Tradície k Vianociam jednoducho patria. Jednou z najrozšírenejších vianočných tradícií je podávanie oplátok s medom, cesnakom a orechami počas štedrovečernej večere. Oplátky sú veľmi obľúbenou vianočnou pochutinou. Vytvorte balíček so všetkým, čo treba k poriadnej oplátkovej hostine a darujte ho milovníkovi oplátok. Všetko samozrejme nájdete na trhu: oplátky, trubičky, med, orechy aj cesnak.

Chlapský balíček

Aj pre milovníka dobrých udenín, klobások, slaniny a salám nájdete to pravé na trhu. V prvom rade za stánkami s kvetmi nájdete parádny udenínový stánok. Balíček môžete ešte dotvoriť fľaškou chrenu, viazaničkou chilli a paprikovou pastou, ktoré tiež na trhu jednoducho zoženiete.

Darčekových možností na trhu je ešte ďaleko viac, stačí sa po ňom prejsť s otvorenými očami. Po úspešnom nákupe sa odmeňte pohárom vareného vínka a balíčkom chutných vianočných koláčov.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close