Čo kúpiť/ Pre dieťa

15 tipov na nehračky, z ktorých budú deti nadšené

Viacerí z nás v predvianočnom období stoja pred dilemou, čo kúpiť deťom pod stromček, či už tým svojim, alebo tým vo svojom okolí. Práve deťom chceme pripraviť tie najkrajšia Vianoce, ale zároveň ich nechceme zavaliť množstvom bezvýznamných hračiek. Preto som sa vám rozhodla trochu pomôcť a spísala som nápady na skvelé darčeky – nehračky, z ktorých budú deti pod stromčekom určite výskať od radosti a neskončia niekde zabudnuté v kúte detskej izby.

Pre malého umelca

Ak by ste radi obdarovali malého umelca, určite by ste mali nahliadnuť do e-shopu Coloreo. Táto slovenská značka priniesla na náš trh roztomilé vymalovávanky, ktoré sú skvelé vďaka dvom veciam. Po prvé sú to mapy reálnych miest a po druhé sú veliké.  

Na mapách sú vyobrazené monumenty a známe miesta zábavným a hravým spôsobom. Plusom je kvalitné graficky spracovanie. Rozmer mapy je 98cm x 68cm, takže samotné vymalovávanie takej veľkej plochy bude zážitkom. Ak sa umelcovi vyfarbenie vydarí, môžete mu mapu zarámovať.

e-shope sú k dispozícii mapy 4 miest – Bratislava, Praha, Berllín a Viedeň. Ja by som začala Bratislavou. Čo môže byť zábavnejšie, ako vyfarbiť si budovy, okolo ktorých denne chodíme, podľa vlastnej fantázie. Vyfarbiť môžete aj mapu vesmíru, alebo vianočnú továreň.

Keď s malým umelcom pravidelne cestujete, určite ocení vynikajúci vynález Pastelkovník. Je to kombinácia peračníka, obalu na papiere, nálepky a podložky na kreslenie. Popisuje sa trochu ťažko, treba ho vidieť. Určite si pozrite krásne pastelkovníky, ktoré predáva NightShift Atelier prostredníctvom Sashe.

Medzi skvelé nehračkové darčeky určite patria lístky do divadla. Ak už dieťa obsedí v kine, prečo mu nedopriať výnimočný zážitok v podobe divadla. Môžete sa vyparádiť a zažiť niečo výnimočné. Sama som bola prekvapená, aký bohatý repertoár detských predstavení má SND. Vybrať môžete činohru, balet alebo aj operu.

Ak hľadáte drobnosť pre dieťa, ktoré má rado rozprávky, môžete siahnuť po audioknihe. Ja hlasujem za klasiku Macka Uška, narozprávanú Michalom Dočolomanským. Takúto rozprávku deťom v aute radi pustia rodičia, starí rodičia a zámienku, aby sa mohli ísť deťmi previezť, si nájdu aj strýkovia a tety. Kto nemiloval Macka Uška, nech zdvihne ruku. 

Pre malého dobrodruha

Deti majú obrovskú chuť objavovať svet a tak skúste využiť vianočný darček, aby ste v nich prebudili dobrodružného ducha.

Ak ste, ako ja, v minulosti trochu liezli, môžete dieťaťu zakúpiť lezeckú výbavu. Takáto investícia sa vám vráti vďaka krásnym spoločným zážitkom. Pri výbere nezabúdajte, že deti by mali mať celotelový úväz a detské lezky vyberte väčšie. Na začiatku môžete do nich deťom obuť aj ponožku.

Radi by ste vášmu drobcovi dopriali odrážadlo, ktoré ho pripraví na jeho cyklistickú kariéru? Každé dieťa určite nadchne Ride Phantom. Tento balance bike svetielkuje, polykarbonátový rám bicykla má totiž vnútorné osvetlenie. Ja byť dieťaťom, zbláznim sa od radosti. Vďaka výškovo nastaviteľným riadidlám a sedadlu bude rásť spolu s ním. Tieto odrážadlá nájdete v obchodoch Kenzel Bike.

Chcete malú cyklistickú dušičku potešiť iba drobnosťou. Siahnite po fľaške, ktorá sa jednoducho pripne na riadidlá odrážadielka alebo prvého bicyklíka. Praktickú fľašku od Polisport nájdete taktiež v obchodíkoch Kenzel Bike.

Čo tak dieťaťu v predstihu kúpiť darček, ktorý využije počas leta. Kúpte mu spacák a môžete ho cez leto zobrať spať von niekde pod hviezdnu oblohu. Ak sa nebude vedieť dočkať leta, vyberte sa prenocovať na horskú chatu. Krátku zimnú túru v snehu malý dobrodruh určite vydrží.

Mám pre vás aj low cost tip na darček. Kúpte hrubší blok menších rozmerov s tvrdým obalom. Na vrchný obal hrubou fixkou napíšte TURISTICKÝ PAS, na  prvú stranu meno turistu, prípadne malú fotku. A potom už spoločné napĺňajte pas zážitkami a pečiatkami navštívených miest s dátumom, dĺžkou trasy a menami spolupútnikov. Z návštevy hradu môžete vlepiť aj vstupenku.

Ak pravidelne chodíte na výlety môžete drobcovi kúpiť jeho vlastný turistický batôžtek, sama som bola prekvapená pestrou ponukou v športových obchodoch. V ňom si hrdo ponesie svoj turistický pas a v cieli si sám vypýta pečiatku. Ak na hory radšej pozeráte z diaľky, ale častokrát chodíte na výlety do miest, vyberte cestovateľovi jeho vlastný kufrík na kolieskach.

Pamätáte si ešte na herbáre? Ja som ich mala veľmi rada, chodila som po lúkach a vkladala som do nich kvetinky. Ak máte vo svojom okolí dieťa s láskou ku  kvetinkám a bylinkám, určite si pozrite krásny herbár, ktorý som pre vás objavila sa Sashe. Môžete k nemu kúpiť aj lis na kvetiny.

Pre malého kuchára

Využite to, že sa dieťa rado motá po kuchyni a vyberte mu darčeky, vďaka ktorým budete mať v kuchyni novú pomocnú silu. Ako prvé potrebuje malý kuchár svoju vlastnú zásterku. Ak máte ešte čas, objednajte ju zo Sashe. Krásne zástery šije napríklad uva.zarcovich alebo aj .jona. Ak už darček cez Sashe nestíhate objednať,  skočte napríklad do IKEA, alebo sa poobzerajte po stánkoch na vianočných trhoch.

Nie len oblečením je kuchár kuchárom. V kníhkupectvách nájdete bohatú ponuku kuchárskych kníh určených špeciálne pre deti. Pekne spracované sú knihy Mojej malej kuchárke alebo Môjmu malému kuchárovi. Ak by ste chceli s deťmi radšej vypekať dobroty, siahnite po knihe Pečenie pre deti.

Ak máte doma dieťa, ktoré ešte na pracovnú dosku nedočiahne, môžete mu k Vianociam kúpiť skvelý montesorri vynález, učiacu vežu. Vďaka nej bude práca v kuchyni pre drobca pekne prístupná. O výhodách učiacej veže nájdete množstvo článkov na montessori blogoch. Ak už viete, že veža je to pravé, pozrite si ponuku IzzyVeza na Sashe.  

Knihy

No kto by nemiloval knihy a hlavne tie detské. Je v nich ukrytá mágia, fantázia, humor aj smútok. Ak hľadáte tipy na krásne knihy pre vaše deti, prečítajte si moje špeciálne blogové výbery.  Postupne som sa v troch blogoch rozpísala o knihách pre deti do jedného roka, pre deti do troch rokov a nakoniec aj pre deti do piatich rokov. Kúpte deťom knihu, vďaka ktorej prežijete s vašim drobcom krásne dobrodružstvo a na ktorú bude v dospelosti nostalgicky spomínať.

Verím, že vás tento článok inšpiroval a našli ste v ňom tú správnu nehračku pre dieťa, ktoré chcete na Vianoce potešiť. Ak by ste predsalen radi kúpili hračku, pozrite si môj blog o zmysluplných hračkách

Tiež sa vám bude páčiť

2 komentáre

 • Odpovedať
  Stanka
  december 9, 2017 at 07:58

  Macka uska narozpraval Misko Docolomansky 😉

  • Odpovedať
   Lenka
   december 21, 2017 at 21:31

   Ďakujem 🙂 už je to opravené

  Odpovedať

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Close