Čo kúpiť/ Pre kamaráta/ Pre kamarátku/ Pre muža/ Pre ženu

14x slovenský dizajn na tričkách – darček pre každého

Plánujete kúpiť niekomu tričko ako darček? Mám pre vás dobrú správu. Nemusíte kupovať tričká s neosobnou generickou potlačou zahraničných módnych značiek. Môžete vybrať tričko od slovenských dizajnérov, ktoré presne sadne povahe a záľubám obdarovaného. Možností je neskutočne veľa a ja som pre vás pripravila výber toho najlepšieho, čo šikovní a kreatívni Slováci vytvorili. Konkrétne 14 slovenských značiek, ktoré sa venujú okrem iného aj navrhovaniu tričiek.

Artube

tricko artube

Značka Artube spája tričká, umenie, udržateľnosť a dobročinnosť do jedného. Na tričká z bio bavlny tlačí Artube moderné výtvarne diela od slovenských a českých umelcov. Takže ak chcete obdarovať umeleckú dušu, pozrite si ponuku na ich e-shope na www.artube.sk. Navyše z predaja každého trička idú peniaze na neziskové projekty. Z takéhoto nákupu teda budete mať aj dobrý pocit. S balením si tiež nemusíte robiť starosti, tričko je dodávané v štýlovom tubuse.

Torteelas

tricka torteelas

Táto značka tlačí na fair trade tričká krásne ilustrácie. Ak je pre vás dôležité, za akých podmienok je samotné tričko vyrobené, siahnite po ich modeloch. V ponuke nájdete tričká nie len pre mužov a ženy, ale aj pre deti. S rukávmi krátkymi, dlhými či bez. Určite si ich prezrite v ich vlastnom e-shope www.torteelas.com.

Pískacie tričká

piskacie tricka

Kto by ich nepoznal? Pásikavé trička so všakovakými pískacími aplikáciami, do ktorých môžete obliecť celú rodinu. Okrem tradičných tvarov ponúkajú aj veľmi vydarenú kolekciu dámskych oversized tričiek. Značka má pod kontrolou aj výrobu samotného materiálu, z ktorého sú tričká šité. Materiály na tieto tričká sú vyrábané v našich zemepisných šírkach. Kúpite ich nie len online, ale aj v ich vlastnom kamennom obchodíku na Miletičovej 22.

Mešuge

slovenske tricko mesuge

Už názov značky napovedá, že jej tvorcovia sa neberú vážne a nečakajú to ani od svojich zákazníkov. Na zábavných tričkách od Mešuge nájdete napríklad vzory podstatných mien a rôzne odkazy na domácu, ale aj zahraničnú POP kultúru. Treba pozrieť ponuku v ich e-shope, majú skvelé, ťažko opísateľné nápady.

Bratiska

bratiska trička

Pre bratislavského lokálpatriota vyberte tričko od Bratisky. Či už s názvom mestskej časti, v ktorej vyrastal, s obľúbeným námestím, kam chodil popíjať s kamošmi, alebo len s názvom toho najlepšieho mesta. Aby našim cezpoľným kamošom nebolo smutno, Bratiska  vyrába tričká aj pre nich.  Avšak z mojej vlastnej skúsenosti musím konštatovať, že sa páčia viac nám bratislavčanom, ako cépečkarom 😀 Kupujte na bratiska.sk.

Lemur

svietiace tricko

Chcete nájsť obdarovaného aj potme? Jednoduché. Kúpte mu tričko s fosforeskujúcim obrázkom. Takéto tričká má v ponuke značka Lemur, ktorá potláča tričká rozkošnými minimalistickými zvieratkami. Do týchto tričiek oblečiete veľkých, menších, aj najmenších. Prípadne, aby obdarovaný nestratil počas dlhých zimných večerov svoj nákup, môžete mu kúpiť aj fosforeskujúcu nákupnú tašku. Svietiace tričká nájdete na lemurlemur.sk.

Typiš Slovakiš

tricko s ludovym motivom

Ak by ste radi obdarovali kamaráta, ktorý žije v zahraničí, alebo niekoho, kto má slabosť pre folklór, určite si pozrite ponuku značky Typiš Slovakiš. Ich tričká sú inšpirované slovenskými ľudovými motívmi. Mňa najviac oslovilo tričko Púchov, inšpirované výšivkou z oblasti Púchovskej doliny. Tričká kúpite jednoducho cez ich vlastný  e-shop.

Kompot

kompotovske tricko

Okrem kamenného a internetového obchodu s tričkami táto značka vytvára aj vlastné originálne tričká. Ak by ste radi potešili „povaľača z kaváren“, vďaka tričku od Kompotu ho môžete poslať „do polí a továren“. Medzi ďalšie populárne motívy tejto značky patria československé bankovky, knižná edíciou Stopy, alebo výročie bratislavského metra. Keď si kúpite tričko od Kompotu, pekne vám ho zabalia do zaváraninového pohára, aby ostalo dlho čerstvé. Ponuku tričiek nájdete ako v ich e-shope tak aj v kamennej predajni na Laurinskej ulici v Bratislave.

Koláčová

drze tricko

Ďalší pásikavý ošiaľ priniesla do našich ulíc aj značka Koláčová. Tričká od Kristíny Farkašovej prehovárajú vtipnými a sarkastickými textami. Veď kto by nechcel tričko, v ktorom utierala prach Audrey Hepburn. Ak chcete darčekom pre svojho muža potešiť hlavne seba, kúpte mu tričko s nápisom „Áno drahá máš pravdu.“ Možno si ho niekedy aj oblečie. Drzé aj úprimné tričká Koláčová kúpite v Kompote

Fleurust

tricko s gerlachom

Ak by ste chceli potešiť tričkom milovníka alebo milovníčku hôr, pozrite si ponuku značky Fleurust. Tá predáva tričká s modernou grafikou hôr cez Sashe. Parádne je určite tričko s Gerlachom, ktoré ocení každý milovník našich veľhôr.

Ammyla

tricka ammyla

Ak hľadáte tričko pre kamarátku, sestru, alebo partnerku, skúste si pozrieť širokú ponuku značky Ammyla. Tričká slovenskej dizajnérky sa vyznačujú veselým a hravým štýlom. Okrem tričiek dámskych nájdete v jej ponuke aj veselé rodinné kolekcie. Kúpiť si ich môžete priamo v e-shope značky Ammyla.

Cocopinda

milica

Cocopinda má vo svojej ponuke takmer výhradne tričká. Táto značka si zakladá na sviežosti. Okrem sviežeho a nápaditého dizajnu dodáva tričká aj sviežo opraté a vyžehlené, stačí ich už len obliecť. Koho by nepotešilo tričko s nápisom „Milica je Lucké“, nech zdvihne ruku. Ich výtvory kúpite priamo v ich e-shope na www.cocopinda.com.

Martinus

tricko od martinusu

Aj chcete potešiť knihomoľa, môžete mu kúpiť tričko inšpirované slovenskou literatúrou. Za kolekciou zábavných tričiek stojí Martinus. Nezabudnite mu k tričku pribaliť aj knižku, to sa jednoducho pýta.

Popular

tricko popular

Značka Popular je síce známejšia pre svoje kabelky, batôžky a gumáky, ale v ich ponuke nájdete aj zopár zaujímavých tričiek. Čo tak kúpiť kamošovi, ktorý rád ponocuje tričko s nápisom „Owl night long“. Určite si pozrite ich e-shop na www.gopopular.com

Inšpiroval vás tento blog (1)

Ako vidíte, možností je veľmi veľa, prajem trpezlivosť a šťastnú ruku pri výbere.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close