Čo kúpiť/ Pre kamaráta/ Pre muža/ Pre otca

Tipy na originálne darčeky pre všetkých mužov vášho života

Musím sa priznať, že pred touto témou som mala rešpekt. Aj napriek tomu, že darčeky rada vymýšľam, vyberám a kupujem, tak niektorým členom rodiny nikdy neviem, čo kúpiť. Nebude to asi náhoda, že sú to väčšinou muži a to do radu. 😀 Tak, ako v článku pre ženy, aj tejto mužskej verzii nájdete tipy na darčeky pre ocina, ujov, bratov, kamošov, synov, dedkov či partnera. Určite si prečítajte celý článok, jednotlivé kategórie sa prelínajú, to čo je skvelý darček pre kamoša, určite poteší aj brata a podobne. 

Darček pre otca

Chilli balíček

ideálny darček pre mužovMuži milujú chilli a tatinovia sa zdá, že majú ústa z ocele. Ak je aj ten váš milovníkom pikantnej chuti, vyberte mu darček v skvelom ChilliMarkete. Majú úžasný výber všakovakých omáčok a pochutín. Dokonca môžete vybrať aj sladkosti s príchuťou chilli. Avšak myslím, že najlepším darčekom sú ich unikátne štýlové kľučenky, do ktorých sa dajú vložiť náplne s chilli. Vyberte tatinovi celý set a tak bude mať svoje prvotriedne chilli vždy so sebou.

The Tile

darček pre otca

Ak váš otec neustále stráca kľuče, peňaženku alebo aj telefón, tak Tile bude preňho perfektným darčekom. Tile je malý štvorec, ktorý sa dá zavesiť na kľúče ako prívesok, alebo len tak vložiť do peňaženky. Ak jednu z tých veci majiteľ stratí, stačí si ťuknúť na aplikáciu v telefóne a Tile začne zvoniť, alebo sa dá dosledovať na mape priamo v mobilnej aplikácii. Ak naopak stratí telefón, stačí, ak ťukne dvakrát na Tile a aj keď je v tichom režime, začne zvoniť.  Tento týždeň majú zadarmo poštovné do celého sveta, takže sa dá objednať aj k nám bez väčších príplatkov.

Fľašku dobrej whisky

skvelý darček whisky

Ak si váš tatino rád pochutnáva na dobrej whisky, vyberte mu dáku fajnôtku. Whisky je krásny darček, väčšina druhov je balená v krásnych papierových tubusoch alebo krabiciach. Ak si v tejto oblasti neviete úplne rady, pozrite si môj starší článok „Vyberte whisky, ako pravý znalec“.  Ja whisky milujem a verím, že som vybrala pre vás tie najlepšie druhy. Pri stromčeku sa už len budete tešiť z toho, ako tatino neodolá a ihneď bude mať chuť váš perfektný darček ochutnať. Možno ponúkne všetkých okolo stromčeka.

Ponožky

darcek pre otcaNeobracajte oči, ja viem, že to nie je prevratný darčekový nápad pre otca, dokonca, že je to neskutočné klišé, ale predstavte si, že tatinovi venujete veselé ponožky. Také netatovské, také mlaďaské, jednoducho šmrncovné.  Šialené ponožky zaručene pri rannom obúvaní vyvolajú mimovoľný úsmev, takže berte to tak, že tatinovi venujete ten ranný úsmev.

Darček pre brata

Lístky na festival

skvelý darček pre brata

Ak má váš brat obľúbený festival, zabaľte mi pod stromček vstupenku / permanentku. Väčšina dobrých festivalov už teraz predáva lístky, avšak môžete vyrobiť výmennú poukážku aj vlastnými rukami.  Ak by ste radi venovali niečo iné ako obálku, zabaľte do krabice starý reklamný festivalový klobúk a lístok vložte doňho. Pod stromčekom bude veselo, keď brat na začiatku nebude chápať, čo to vlastne dostal.


Kôš na prádlo

vianočny darček pre brata

Ak sa váš brat práve osamostatnil a zariaďuje si svoju prvú domácnosť, môžete mu venovať štýlový kôs na prádlo. Síce to znie čudne, ale pekný vak bude štýlovým doplnkom jeho domácnosti. Zároveň ho týmto darčekom trochu podpichnete a to sa pri súrodencoch vždy ráta ako príjemný bonus.


Darček pre deda

Pekný šál

darcek k vianociam pre dedka

Krk v teple potrebuje mať počas zimy každý a spomeňte si, kedy si váš dedko naposledy doprial nový šál. Ak je odpoveď veľmi dávno, vyberte mu pekný kúsok, napríklad  v Zoote majú bohatý výber. Je už len na vás, ako odhadnete dedkov vkus a či mu vyberiete šál decentný, alebo trochu odvážnejší s pestrým károm.

Set na výrobu piva

originlany darcek pre dedka

Ak váš dedko miluje pivo, tak nech si ho pre zmenu vyrobí sám. Pod stromček mu môžete zabaliť set, vďaka ktorému sa zahĺbi do procesu výroby pivka a uvarí si ho. Len treba dať pozor, keď pôjdete nabudúce na návštevu, tak radšej bez auta, určite sa bude chcieť pochváliť, ako dobre a chutne mu vykvasilo.

 

Darček pre partnera

Bedňa s dobrodružstvom

dokonaly darcek pre partnera

Mojim tohtoročným objavom je jednoznačne bedňa s páčidlom. Ohromne sa mi páči, že samotné otváranie darčeka je takým chlapským dobrodružstvom. Bedničku môžete tomu svojmu chlapovi vybrať podľa jeho záľub, prípadne chutí. Mne osobne sa veľmi páči rybárska, cyklistickárumová alebo whisky bedňa. Všetky druhy majú pekne a pestro vyskladaný obsah, takže obdarovaného zaručene poteší rovnako náplň, ako forma tohto originálneho darčeka.


Be present krabička

darček pre manžela

Tento darček je tak trochu symbolický, avšak musíte si dať pozor, aby nebol trochu za hranou a partnera ste sa ním nedotkli. Ak trochu bojujete s tým, aby po príchode domov  venoval menej pozornosti svojmu telefónu, určite sa mu poteší. Jednoduchá štýlová krabička, do ktorej vloží svoj mobil, bude skvelým pomocníkom. Keď ho bude chcieť vybrať, nápis ho upozorní, že radšej má byť mysľou prítomný na mieste, kde sa nachádza. Tip na tento darček som našla na Etsy, ale s radosťou vám ho na Slovensku vyrobia v Rarewood.

 

Kožená taška na laptop

krasna kozena taska pre partnera

Krásne kožená taška či brašna na laptop poteší väčšinu mužov, ktorí nosia počítač dennodenne so sebou. Pred pár rokmi vyslovil môj manžel túžbu po peknej taške na notebook. Musím sa priznať, že táto, na prvý pohľad relatívne ľahká, úloha ma potrápila, ale výsledok stál za to. Dodnes ju Kubo nosí každý deň a ja mám radosť, že aj po dvoch rokov je stále rovnako štýlová. Jednoducho do kvalitných vecí sa oplatí investovať. Ja som tu Kubovu našla v Parndorfe v mojom milovanom Fossil, ale ak nemáte cestu tým smerom, skúste pozrieť ponuku na internete alebo v nákupnom centre.

Pre tých, ktorý uprednostia športový outfit aj pre svoj počítač, vám odporúčam úžasné batohy či brašny švédskej značky Fjällraven. Sú v pestrej farebnej škále, či v koženom prevedení.


Poukaz na košeľu na mieru

darček pre štýlového mužaAk váš partner neustále nosí košele, lebo to vyžaduje jeho práca, alebo ich len obľubuje, môžete mu venovať poukaz do krajčírstva, ktoré sa venuje ich ručnému šitiu. Váš partner si vyberie materiál,  zoberú mu miery a následne dostane košeľu, ktorá perfektne sadne jeho postave.

 

Darček pre uja

Klobáskový balíček
klobaskovy balicek
Tento balíček sa prezradí ešte skôr, ako ho ujo rozbalí. Šíreniu lahodnej klobáskovej vône nezabráni ani vianočný baliaci papier. Do balíčka môžete zabaliť viacero druhov klobások, pribaliť horčicu, chren, alebo aj pekné dienko a skladací nožík. Len pozor, ak okolo stromčeka pobehuje pes, mohlo by sa stať, že by ujovi odbalil darček ako prvý.

Spoločenská hra

spolocenska hra darcekAk je váš ujo duchom mladý, môžete mu venovať spoločenskú hru. Možností je naozaj neúrekom, stačí len vybrať.  Ak ho poteší vtipná hra, venujte mu Infarkt, má skvelý herný princíp a pri jej hraní si ujo užije kopec zábavy. Ak má rád literatúru, môžete mu vybrať milú hru Malý Princ, ktorú si zahrá so svojimi deťmi, či vnukmi. Ak je fanúšikom futbalu, siahnite po vedomostnej hre Futbalový kvíz, v ktorom si otestuje 


Darček pre syna

Kurz varenia

darcekovy poukaz varenie

Aj muži by mali vedieť variť a čo je lepšie ako chlap, ktorý zvládne navariť niekoľko vynikajúcich jedál. Preto, ak hľadáte darček pre svojho dospelého syna, určite neurobíte krok vedľa, ak mu venujete darčekový poukaz do školy varenia Chef Parade. Keď má partnerku, ktorú by ste radi obdarovali tiež, kúpte poukazy rovno dva a zaľúbenci budú mať zážitok. Ak máte synov, alebo detí viac, určite vás poteší ich vianočná akcia, k trom poukazom pridávajú štvrtý zadarmo.


Escape room

darcek pre synaVenujte vášmu dospievajúcemu synovi dobrodružstvo. Ak nepoznáte zážitkové hry escape room, zbystrite pozornosť. Cieľom je vylúštiť hádanky, hlavolamy, precvičiť postreh, získať indície a kľúče, vďaka ktorým sa tím hráčov počas časového limitu dostane z reálne zamknutého priestoru. Hra je inšpirovaná príbehom, či už strašidelným alebo dobrodružným. Takýchto miestnosti je vo väčších mestách viacero, v Bratislave vám určite odporúčam v Pazúroch ŠTB od Brainteaselava. Potom už bude len na synovi, či vás zoberie so sebou, alebo si na pomoc zavolá kamarátov.

 

Kniha pod vodou pod zemou

darčekpre chlapcaKniha Pod zemou, pod vodou je dokonalým darčekom pre chlapca, ktorý sa živo zaujíma o život okolo seba a je v predškolskom veku, či v prvých ročníkoch základnej školy. Plusom pre knihu je, že je obojstranná, z jednej strany začína časť Pod vodou a z druhej strany časť Pod zemou. Ak si neviete predstaviť, čím všetkým by mohla byť naplnená, budete milo vás prekvapí jej pestrosť. Malý čitateľ sa v knihe zoznámi s tajomstvami podmorského i podzemného sveta, bude sledovať jaskyniarov, banníkov, potápačov aj výskumníkov. Spozná podzemné aj podvodné živočíchy, rôznorodú koreňovú zeleninu, alebo aj korály.  Vypraví sa do jaskynných labyrintov a zostúpi na dno najhlbšej bane sveta. Pod morom sa stretne s ponorkou, objaví v ľadovej vode potopený slávny Titanic, či zmeria hĺbku Mariánskej priekopy. Jednoducho kniha, ktorá má všetko, je doslova nabitá informáciami, zaujímavosťami a jej grafické spracovanie je dotiahnuté priam do dokonalosti.


Autíčko na rozkladacie

perfektný darček pre malého chlapcaAk hľadáte darček pre malého chlapca, z môjho pohľadu je najlepšou voľbou drevená hračka, je trvácna, je estetická a z dreva ide dobrá energia. Ak vyberiete rozkladací kamión, určite bude najväčším hitom Vianoc. Skrýva v sebe totiž celé cestné dobrodružstvo, dve malé autíčka, cestičky, kopec, značky, semafór, pumpu. Zároveň sa dá skladať, rozkladať a po cestičkách sa budú autíčka spúšťať a pretekať, čo vám poviem úplná paráda 🙂

Darček pre kamoša

Starwars keep cup

perfektný star wars darčekOdpustite mi, ale ja som jednoducho najviac do tých Keep Cupov. Keď hľadáte darček pre kamoša, ktorý má rád dobrú kávu, práve feši keep cup je určite dobrá voľba. Má rád kamoš star wars? Trefa!  Vyberte mu ten jeho originálny so Star Wars motívom.


Štýlová čiapka

perfektna ciapka

Je tu zima, hlava má byť v teple a to môže byť aj vašou vianočnou inšpiráciou. Ak hľadáte originálny darček pre kamoša, poobzerajte sa po fajnovej značkovej čiapke. Rada nad zlato, vôbec sa pri jej výbere nedržte pri zemi. Zvoľte peknú šialenú farbu, napríklad horčicovú, alebo tlmenú bordovú.


Verím, že vás článok inšpiroval a našli ste ten správny darček pre všetkých mužov vo vašom okolí. Ak hľadáte doplnkový darček, siahnite po knihe, tá poteší naozaj každého. Výber tých najlepších nájdete aj v mojom aktuálnom blogu Veľký knižný sprievodca. Prajem vám radostné vyberanie darčekov a predvianočný čas bez stresov.

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close