Čo kúpiť/ Pre dieťa/ Pre kamarátku/ Pre mamu/ Pre ženu

Tipy na originálne darčeky pre všetky ženy vášho života

Rozhodla som sa pre vás napísať článok, kde nájdete základné tipy na skvelé darčeky pre všetky ženy, ktoré by ste radi obdarovali. Pri náročnejších kategóriách: partnerka, mama a dcéra nájdete po 4 tipy, pri menej náročných kategóriách po 2 tipy. Určite si prečítajte celý článok, jednotlivé kategórie sa prelínajú, to čo je skvelý darček pre sestru, určite poteší aj kamošku a podobne. Ak dúfate a trochu sa bojíte opýtať, či podobný článok pripravím aj pre druhú polovicu populácie, odpoveď je áno a po pravde, už teraz sa toho tak trochu desím.

Darček pre maminu

Prírodná kozmetika Dulcia

kozmetika darcek pre maminu

Dulcia slovenská prírodná kozmetická lahôdka poteší úplne každú maminu. Z vlastnej skúsenosti viem povedať, že tá moja mi doteraz ďakuje, že som jej jeden kremík pre radosť venovala. Odvtedy už nepoužíva inú kozmetiku a strašne sa teší, že ju krémik zbavil otravných červených fliačkov. Vybrať môžete z krémov, masiek, sér a vodičiek. Dulcia tento rok pripravila aj krásne vianočné kazety, takže voňavý darček vám príde domov aj krásne zabalený a vy ho už len šupnete  pod strom.

Kožený batohkozeny batoh ako darcek

Ak vaša mamina rada drží krok s dobou, alebo sa aspoň nie úplne bráni novinkám, vyberte jej krásny kožený batoh v univerzálnej farbe. Tieto praktické a chrbtu prospešné kabelky sú teraz veľkým trendom a sú vhodným darčekom pre všetky vekové kategórie. Mamina bude vďaka darčeku držať krok s módou a nebude ju bolieť chrbát. Batoh kúpite v obchodoch s kabelkami, alebo aj na Zoote.

Legíny na cvičenie

Ak máte akčnú maminu, ktorá je neustále v pohybe a pravidelne vymetá hodiny jógy alebo pilatesu, navštívte športový obchod a vyberte jej krásne pestrofarebné legíny. Také, ktoré by si sama nevybrala, lebo akosi má pocit, že už sa k jej veku nehodia, ale zároveň také, ktoré jej vyčaria na perách úsmev, keď si ich bude obliekať. Tip na záver: mamina pri legínach určite ocení skôr strih do pása ako na bedrá.

Župan
darcek pre maminu zupan

Toto je taká rozmarnosť z pohľadu mamín, niečo čo až tak veľmi nepotrebujú, ale veľmi ich poteší. Doprajte tej svojej mamine luxusný župan na každý deň. Kúsok, ktorý zahreje, ale nie je určený len na najchladnejšie mesiace v roku. Siahnite po dobrej značke, peknom univerzálnom vzore a kvalitnom materiále, rozmaznajte ju kúskom, ktorý by si pre seba nikdy nevybrala.

 

Darček pre babičku

Personalizovaná doska na krajanie

 

skvely darcek pre babickuPre väčšinu z nás je babičkina kuchyňa priam nebeskou komnatou. Tak krásne tradičná, voňavá a vynikajúca. Oceňte babičkine umenie personalizovanou doskou na krájanie. Množstvo inšpirácií nájdete na Etsy, stačí ich len preložiť do slovenčiny a zadať na výrobu napríklad skvelému slovenskému výrobcovi Rarewood.

Zápisník na recepty

zapisnik na recepty darcek pre babicku

Vaša babička určite má svoj krásne ošúchaný zápisník na recepty overené časom. Tento nový bude pre vás. Musím priznať, že je to také trochu okabátené darovanie, venujete jej totiž darček pre seba a to tej najvyššej hodnoty. Získate doslova poklad, rodinné recepty písané babičkinou rukou. Vybrala som pre ne krásny nadčasový a elegantný zápisník, ktorým nič nepokazíte.  V kníhkupectvách nájdete množstvo variacií takýchto zápisníkov, stačí len vybrať ten správny podľa vkusu vašej drahej babičky.

Darček pre tetu

Dobrota od Lovely Food

originálny darcek pre tetu

Niet lepších darčekov ako tie, ktoré sa dajú zjesť. Potešia, keď obdarujete a po istom čase prestanú doma zavadzať. Keď rozmýšľate nad jedlým darčekom, určite nakuknite do Lovely Food. Ich produkty sú naozaj vynikajúce, rôznorodé a aj krásne zabalené.

Ručne vyrábané sviečky

najlepsia sviecka

Nikdy by som si nemyslela, že na tomto blogu budem ako darček odporúčať sviečky. Ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy a aj mne sa stalo, že som dostala sviečku a bola som z nej nadšená. Je krásna a tá vôňa, jednoducho perfektné. Slovenské sviečky od M-factory sú ručne odlievané a vyrobené z prírodného vosku. Ak by ste darček radi oživili, pribaľte k nemu Malú knihu Hygge, tá sa sama k sviečke pýta.

Darček pre sestru

Poukaz do školy varenia Chef Parade

darcekovy poukaz varenieJe vaša sestra milovníčkou varenia?  Alebo by sa jej hodilo vylepšiť si kuchárske zručnosti? Pri oboch možnostiach  je skvelým darčekom poukaz do školy varenia. Kurz varenia je jedným z najpríjemnejších spôsobov, ako sa dá stráviť dlhý zimný večer. Stačí si vybrať jeden z množstva kurzov a užiť si zážitok z úžasného jedla a kuchyne, ktorú netreba upratať. V škole varenia Chefparade majú teraz dokonca skvelú ponuku, ak kúpite tri kupóny, štvrtý dostanete zadarmo. Takže vybavíte celú rodinu a ešte si užijete skvelý kurz aj vy. WIN -WIN

Sada vreciek na prádlo

skvelý darček pre sestruAk vaša sestra rada cestuje, sada vreciek na prádlo je priam geniálnou voľbou. Ja som si tieto vrecká kúpila na výlete v Slovinsku a odvtedy ma sprevádzajú na každej ceste. Nemusím si prádlo vkladať do igelitiek a ihneď na mňa z kufra pekne vykúkajú. Sú milé, vtipné a som aj po roku stále do nich. U nás ich môžete objednať v e-shope Bonami.

Darček pre dcéru

Bábika na obliekanie

drevená hracka pre dievcatko
Papierová verzia obliekacej bábiky bola legendou, jednu som mala a milovala som ju. Keď som zbadala krásnu bábiku z dreva s magnetickým oblečením, bola som očarená. Ak hľadáte originálnu hračku pre dcérku, vnučku alebo malinkú kamarátku, túto drevenú bábiku vám odporúčam všetkými desiatimi.

Príbehové kocky

príbehové kocky z dreva
Pre dievčatko, ktoré si neustále vymýšľa rozprávky, alebo vás núti neustále rozprávať nové a nové príbehy, sú tu slovenské príbehové kocky. Tieto drevené kocky stačí rozhodiť a na základe obrázkov, ktoré sa ukážu, môžete začať rozprávať príbeh. Alebo môžete kocky rozmiestniť cielene a dievčatko vyzvať, nech vám príbeh prerozpráva. Možností je naozaj veľa.  Kocky určite ocenia dievčatá, ktoré sa chystajú, alebo už navštevujú školu. Táto krásna hračka podporuje rozvoj slovnej zásoby, fantázie, ale aj chápania postupnosti príbehov.

Babička rozprávaj

darcek pre dcerku
Ak sa vaša dcérka zaujíma o minulosť a je s babičkou veľká kamoška, vyberte jej knihu Babička rozprávaj. Vďaka nej spozná svet minulosti a vytvorí si s babičkou ešte pevnejšie puto. V otvorenej knihe spolu zaznamenajú babičkine spomienky od detstva po súčasnosť. Babička bude odpovedať na starostlivo vybrané otázky, ako napríklad: čím chcela byť, keď bola malá; akí boli jej rodičia a prarodičia; kde sa hrávala; kedy stretla dedka, ako babička vnímala historické udalosti; čo sa podľa nej zmenilo od čias jej mladosti.

Darčeková karta

darcek pre dcerku
Lomcuje vašou dcérou puberta a trochu sa obávate, či sa jej trafíte do vkusu. Ak si niečo sama nevybrala, alebo nepoznáte perfektne dcérkin vkus, kúpte jej darčekový poukaz. Možností máte viacero, poukaz môže byť do obchodu obľúbenej značky, obchodu s obľúbenou kozmetikou či do kníhkupectva. Venovanie darčekovej karty je trochu osobnejšie, ako venovanie peňazí a zároveň je prejavom dôvery, uznania, že už je dostatočne veľká, aby si sama vybrala vec, ktorá sa páči jej.

Poukaz na masáž

darček pre dospelú dcéru
Ak by ste radi obdarovali dospelú dcéru, venujte jej poukaz, ktorým ju trochu rozmaznáte. Aj veľké dcéry si zaslúžia byť z času na čas rozmaznávané maminou či tatinom. Vybrať môžete napríklad poukaz do vychyteného  masážneho centra, kde si pekne oddýchne a zrelaxuje chrbticu unavenú od večného vysedávania v práci. Tento darček môžete jednoducho alternovať, zvoliť môžete aj poukaz na pedikúru, kozmetiku, alebo aj do dobrej reštaurácie. Dôležité je, aby bolo miesto trochu luxusné a aby bolo pre ňu dobre dostupné.

 

Darček pre partnerku

Poukaz na víkendový pobyt

darček pre ženu

Z môjho pohľadu jeden z top darčekov je určite zážitok v podobe krásneho víkendu. Je už len na vás, či pôjdete spolu so svojou partnerkou niekam za romantikou, do krásnej prírody, či pekného mesta, alebo ju pošlete s kamarátkami na víkend za nákupmi či na jógový pobyt. Skúste partnerke dopriať ubytovania v zariadení, ktoré má trochu vyššiu triedu, ako zvyknete bežne navštevovať, darčeky majú predsa rozmaznávať.

Krásna helma

perfektný darček pre priateĺku

Ak vaša partnerka vymenila auto za bicykel, doprajte jej milú tretku, ktorou podporíte jej záľubu. Navštívte Kenzel Concept Store a vyberte jej napríklad novú krásne farebnú helmu, alebo tašku na bicykel. Ak ešte bicykel nemá, ale vy viete, že po mestskom kúsku túži, niet lepšieho miesta na jeho výber. Do obchodu  určite choďte v stredu, získate totiž zľavu 25% na bicykel alebo 10% na doplnky.

Šperk

sperky s ludovym vzorom

Toto je naozaj klasika, ale ženu pekný šperk vždy poteší. Vybrať môžete napríklad niečo z kolekcie slovenskej šperkárky Petry Tóth, o ktorej som už písala v blogu 17 originálnych darčekov inšpirovaných našimi pestrofarebnými tradíciami. Prípadne v online klenotníctve Eppi, odkiaľ vám príde darček aj parádne zabalený. Avšak takýto darček v pohode vyriešite aj v nákupnom centre. Stačí sa vybrať do klenotníctva, alebo značkovej bižutérie. Ak si neviete rady, určite sa poraďte s kamoškou obdarovanej, ktorá má podobný štýl, určite vás rada usmerní.

Kuchynský robot

darček pre manželku

Ak máte doma zanietenú pekárku a v kuchyni ešte aspoň kúsok voľného miesta, určite budete za hrdinu, ak si pod stromčekom nájde sofistikovaného kuchynského robota. V tejto kategórii kraľujú dve značky a to Kitchen Aid a Kenwood. Pri výbere inej značky dajte pozor na výkon, na pevnosť materiálu, na veľkosť nádoby. Motor každého kvalitného kuchynského robota má kovovú prevodovku a zvláda aj elipsový pohyb.

Darček pre kamošku

Vrecká na zeleninu

perfektný darček pr ekamarátkuMojim objavom tohto roka sú vrecká na zeleninu, dostala som ich na narodeniny od kamarátok a bola som nadšená. Sú jednoduché, pekne a praktické. Ak sa začudovane pýtate, na čo tieto vrecká slúžia, tak jednoducho na nákup zeleniny. Keď idem do obchodu, nemusím si brať sáčky, ktoré aj tak doma rozšklbem a končia v koši, ale šupnem si ovocie a zeleninu do vlastných vreciek a planéta sa teší.  Určite sa poteší aj kamoška, ktorá separuje, nosí so sebou plátenú nákupnú tašku a rada chodí na trh. Ak vás zaujímajú eko vychytávky, kliknite si na môj blog o krásnych darčekoch inšpirovaných hnutím Zero Waste.

Poukaz na babský večer

darcek pre najlepsiu kamosku

Čo je krajšie v živote priateliek, ako babský večer a tak venujte jeden perfektný svojej kamoške. Poukaz pravdaže prispôsobte tomu, aké ste, čo vás baví, čo ste spolu zažili. Môžete ju pozvať k sebe domov na pyžamový večer, objednáte sushi, pozriete presladené komédie, vypijete pár fliaš vína. Alebo ju môžete pozvať na večerný záťah na Tour de bar. Možností je naozaj neúrekom.

Verím, že vás článok inšpiroval, ak hľadáte iný doplnkový darček, určite siahnite po knihe. Tá poteší naozaj každého. Výber tých najlepších nájdete aj v aktuálnom článku Veľký knižný sprievodca. Prajem vám radostné vyberanie darčekov a predvianočný čas bez stresov.

Tiež sa vám bude páčiť

3 komentáre

 • Odpovedať
  Vladka
  november 30, 2017 at 20:46

  Toho roku darujem mamine mydlovú kyticu. Tento darček jej budem tíško závidieť 😀

  • Odpovedať
   Lenka
   december 3, 2017 at 14:12

   Fíha mydlovú kyticu, to je aká? Pošli fotku 🙂

 • Odpovedať
  Vladka
  december 6, 2017 at 13:53

  ešte nedorazila, pani ju stále pripravuje, a ja sa jej neviem dočkať. Čakám už mesiac 😀 Ale ked dás do vyhladávača, vyhodí ti veľa kytičiek z mydla 😀

 • Odpovedať
  Stela
  jún 4, 2019 at 09:48

  najlepší darček je poukaz na nejaky zařitok, ved žijeme iba raz. Tak prečo sa odbijat nejakymi ponožkami, ked možeme lietat balonom, zajst si na masaž a podobne

 • Odpovedať

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Close