Čo kúpiť/ Špeciálne príležitosti

Veľký sprievodca svadobnými darmi, 37 originálnych nápadov pre novomanželov

Počet slnečných dní stúpa a vonkajšia teplota tiež. Jar je tu a s ňou okrem iných krásnych vecí aj obdobie svadieb. Od apríla do októbra sú sály a kultúrne domy každú sobotu zarezervované a novomanželia sa v nich veselia so svojimi najbližšími. Ak máte na chladničke pripnutú pozvánku na takúto udalosť, čaká vás pár povinností – dobre sa najesť, čo to si vypiť, do úmoru sa vytancovať, perfektne sa zabaviť a doniesť svadobný dar.

Na Slovensku je zvykom venovať novomanželom peniaze, aby sa im vrátili náklady na svadbu, prípadne aby sa mohli vybrať na parádnu svadobnú cestu. Avšak k obálke sa hodí pribaliť drobný darček, ktorý novomanželom bude pripomínať ich veľký deň. Na väčší priobálkový darček sa môžete zložiť aj ako partia, ten menší môžete venovať aj namiesto kytice.

 

Niečo pre oboch

Perfektným darčekom pre novomanželov je niečo spoluladiace, nech je všetkým jasné, že títo dvaja patria k sebe.

Väčšina párov sa skôr, či neskôr chystá na svadobnú cestu. Ak im plánujete venovať peniaze práve na túto bohumilú aktivitu, môžete k obálke pribaliť dva cestovné uteráky. Je to taká milá vtipná pozornosť. Decathlon už máme aj na Slovensku a to nie len kamenné predajne, ale aj e-shop. V tomto športovom obchode majú praktické skladné uteráky krásnych farieb za pár eur. 

Uteráky sú nenápadným zladením na obdobie medových týždňov, ale samozrejme môžete aj pritvrdiť a novomanželom zladiť tričká. Perfektne sa vám núkajú pískacie  alebo iné origoš kúsky od slovenských dizajnérov.  Vyberte podobné alebo identická tričká, prípadne aj mikiny.

Taktiež si môžete z novomanželov trochu vystreliť a kúpiť im ladiace papuče, veď odteraz už budú tráviť len nudné večery doma s papučami na nohách. Perfektné papuče ponúka česko-slovenský výrobca Slippsy. Odporúčam vám pre nevestu papuče s červenými srdiečkami a pre ženícha s modrými, alebo v ich ponuke nájdete aj iné menej ňuňu vzory a to napríklad červenomodré modročervené pásikové krásky.

Radi by ste novomanželov zladili, ale máte obmedzený rozpočet v takom prípade stačí kúpiť Fusakle. Novomanželom môžete kúpiť identické ponožky, alebo zladiť ich vozory.

Ladiaci darček nemusí byť nutne oblečenie, môžu ním byť napríklad aj smaltované hrnčeky značky Louie. Tieto slovenské smalťáčiky sa predávajú aj so skvelými nápisy Mr. Božský a Mrs. Božská. Ak tvorbu nápisov chcete nechať na novomanželov, môžete im od rovnakej značky kúpiť smalťáky, na ktoré sa dá písať kriedou. Môžu si tak k raňajkám nechávať pekné odkazy.

Mojou srdcovkou sú šálky od Mugs Nikki&Nikki, sú krásne a najmä vtipné. Kontaktovať ich môžete cez ich fan page na FB, kde v galérii nájdete množstvo šálkových nápadov. Vyberte pár pre pomalé víkendové rána alebo uponáhľané pracovné dni.

Ak sa berú vášniví turisti, venujte im krásne pomaľovanú ploskačku s motívom dvoch turistov. Ploskačku im môžete dať pomaľovať aj na mieru, inšpirujte sa napríklad svadobným oznámením. K tomuto darčeku sa  hodí aj obľúbená fľaša alkoholu novomanželov 

 

Niečo do domácnosti

V tejto dobe sa ľudia často berú až potom, čo spolu už určitý čas bývali. Ak vymyslíte niečo iné ako tretí hriankovač alebo siedmu panvicu a do daru vnesiete viac originality, budú z neho novomanželia nadšení.

Doska na krájanie s originálnym gravírom je skvelým darčekom. Novomanželom bude pri bežných činnostiach pripomínať ich pamätný svadobný deň. Na Sashe môžete od šikovných výrobcov objednať skvelé kúsky. Pozrite si napríklad ponuku Rarewood alebo Svatava.

Pozvánka na svadbu odráža vkus ženícha a nevesty, preto je skvelou inšpiráciou k darčeku. Ak sa vám zdá, že si na pozvánke dali záležať a nachádzajú sa na nej jednoduchšie kreslené motívy, populárne sú teraz rôzne postavičky, prípadne dvojbicykel, balón alebo šarkany, môžete ich využiť pri svadobnom dare. Takéto motívy zručný majster jednoducho preniesie na iný materiál.

Krásnym darčekom do domácnosti inšpirovaným práve pozvánkou je keramická misa na šalát alebo ovocie. Ak by ste chceli takýto nápad realizovať, oslovte spoločnosť Modranska, ktorá sa zaoberá ručnou výrobou keramiky.

Keďže mladomanželia budú od svadby zdieľať spoločné meno, je na mieste venovať im darček, ktorý to oslavuje. Ak bývajú v dome, venujte im na mieru pomaľovanú schránku s ich menom. Takéto schránky nájdete na Sashe u Šárky.

Ak novomanželia nebývajú v dome, venujte im menovku na bytové dvere. Možností je neúrekom, ja som pre vás vybrala pár krásnych príkladov. Menovka môže byť kovová, drevená, keramická, drôtená alebo aj samolepka.

Ďalší darčekový nápad si mladomanželia nainštalujú tiež k dverám, ale tentokrát z vnútornej strany. Ide o originálny a veľmi praktický vešiak na kľúče s čistým a nadčasovým dizajnom. Znie to trochu nudne, ale dôverujte mi a určite si pozrite ponuku Výrobná.

Keď hľadáte niečo romantické pre knihomoľov, môžete im ozdobiť knižnicu veľmi originálnou knižnou dekoráciou. VronyK zo Sashe dáva druhý život knihám z antikvariátov, ide o personalizovaný darček, ktorý skrýva v sebe iniciály zaľúbencov.

Ďalším darčekom do knižnice môže byť krásny drevený svadobný album. Predtým, než vyberiete tento darček, mali by ste vedieť, či mladomanželia preferujú tlačené fotky pred fotoknihou. Ak vyhráva tlačená fotografia, je práve album správnym darčekom. Avšak pozor, nehovorím o bežnom bielom albumu s holubicami. Mám na mysli album s drevenými doskami, na ktorom sú vygravírované mená novomanželov a dátum ich svadby. Aj tento darček je zo Sashe konkrétne od predajcu Elart.

Pekným svadobným darčekom sú obliečky na dekoračné vankúše. Osvedčeným motívom je Mr. Right and Mrs. Always Right, výrobca Aksunan ich cez Sashe predáva aj s rokom, odkedy tento výrok na vankúšikoch platí. Je to tak milé personalizované prevedenie tradičného doplnku. Ak by ste preferovali decentnejšie obliečky, môžete objednať nadčasové kúsky s iniciálom od predajcu HaM.

Zážitok

Už samotná svadba je ohromný zážitok, ale aby ňou neskončila všetka zábava v živote novomanželov, môžete im ďalší originálny zážitok venovať ako svadobný dar.

Láska ide cez žalúdok a tak, aby ste poistili lásku novomanželov, pošlite ich na kurz varenia a venujte im  poukaz na kurz varenia podľa vlastného výberu. Škola varenia Pre gurmánov  sa nachádza v krásnych priestoroch vo Svätom Jure. Vyučujú tam špičkoví slovenskí šéfkuchári a absolvovanie tohto kurzu je naozaj ohromným zážitkom.

Ak sa berú dvaja kávoholici, venujte novomanželom takzvané kávové predplatné. Takto im každý mesiac príde priamo domov voňavý balíček čerstvo namletej kávy. Samozrejme druhy kávy a jednotlivé špecialitky sa obmieňajú. Kávové predplatné u nás realizuje viacero spoločností, napríklad Green Plantation alebo Coffeein. Tým, ktorí holdujú dobrému vínku, môžete venovať dva lístky na Deň otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste, alebo na Strekovský festival vína.

Pekným svadobným darčekom v kategórií zážitky je aj wellness. Väčšina ľudí si takýto pobyt vo vode, saunách, spojený s relaxom nesmierne užíva. V okolí Bratislavy sú hneď dve miesta na luxusný wellness, ktorý si novomanželia spoja s malým výletom. V Karpatoch nad Modrou sa nachádza hotel Zochová chata v strede krásnej prírody, ktorého wellness je nádherný. Prípadne môžete poslať mladomanželov za hranice, do San Martins Spa, kde im môžete zarezervovať private spa suite, alebo im dopriať pohodu krásneho vodného sveta. Kúpele San Martins sú kúsok od Bratislavy, na skok od Neziderského jazera.

Ak wellness nie je to pravé a vy by ste radi obdarovali párik s akčnými povahami, venujte im poukaz na paraglidingový let, let balónom, simuláciu voľného pádu, či tandemový zoskok.  

Symbolické darčeky

V poslednej kategórii popíšem darčeky, ktoré sa nehodili do žiadnej kategórie, ale majú v sebe krásnu symboliku a tak nemôžu chýbať v tomto svadobnom výbere.

Ak idete len gratulovať a radi by ste namiesto kytice venovali dáku drobnosť, mám pre vás skvelý tip. Kúpte mladomanželom nenáročnú spoločenskú hru. Pravdaže, mali by ste aspoň tušiť, či obľubujú spoločenské hry, alebo sa im veľkým oblúkom vyhýbajú. Keď kúpite hru Želví závody, neurobíte krok vedľa, je to hra s jednoduchými pravidla, môžu ju hrať deti aj dospelí, jedno kolo netrvá dlho a je to ohromná namotávka. Taká milá zábavka na rozptýlenie. Týmto darčekom novomanželom pripomeniete, aké je dôležité nezabudnúť sa spolu hrať a aktívne si užívať  spoločný čas.

Krásnym darčekom je sadenica stromčeka, hodí sa všetkým párom, ktoré majú dom, chatu alebo aspoň záhradku. Ak dobre poznáte mladomanželov, vyberte ovocný strom podľa ich chuti, prípadne podľa istej symboliky ich vzťahu. Tento darček im bude prinášať radosť ešte mnoho rokov a ich deti, vnúčatá a aj pravnúčata si budú môcť pochutnávať na ich svadobnom ovocí, jednoducho magic.

Majú novomanželia naozaj šťastie v láske? To môžete otestovať zábavným svadobným darčekom. Venujte im namiesto peňazí veľkú hromadu stieracích žrebov. Počas jedného z posvadobných večerov si môžu užiť kopec zábavy ich stieraním. Ak toho veľa nevyhrajú, útechou im bude, že kto nemá šťastie v hre, musí ho mať v láske.

Manželstvom nekončí romantika vo vzťahu a to môžete novomanželom  pripomenúť originálnym darčekom, sadou nápadov na rande. Tie môžete vyrobiť, alebo jednoducho objednať zo Sashe, predajca Mona.Amina ponúka množstvo vzorov s možnosťou personalizácie.

Verím, že vám tento veľký sprievodca svadobnými darčekmi pomôže vybrať pre novomanželov krásny darček. Ak by ste radi venovali aj peniaze originálne, určite si pozrite môj starší blog www.fluff.sk/ako-darovat-peniaze. Užite si svadbu a pozdravujte novomanželov 🙂

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close