Ako zabaliť

Zabaľte vaše darčeky do jesene

Je až neuveriteľné, že predtým ako príde biela alebo skôr šedivá zima príroda, sa ešte naposledy vyparádi do tých najkrajších farieb, do všetkých odtieňov žltej, oranžovej, červenej a zelenej. Tak krásne farby jednoducho pohladia dušu a nedá sa im odolať. Ja si ich nenápadne nosím domov lístok po lístku, gaštan po gaštane, sem tam dájakú šípku.  Ako budete môcť vidieť aj v tom článku, inšpirovali ma, aj pri balení darčekov som využila práve jesenné motívy.

Príroda

Sú úžasne farebné, sú rôznorodé, sú krásne a preto sú perfektné na dekorovanie darčekov. Listy vyniknú na prírodnom papieri a dodajú balíčku ten správny jesenný šmrnc, stačí k ním už len doplniť stuhu z prírodného materiálu. Ihneď po nazbieraní ich vložte do knihy, tak sa vám doma v teple nestočia, a vyberte ich až tesne pred balením darčeky. Samotné listy som na balíček lepila obojstrannou páskou, ľahko sa s ňou pracuje a nemusíte sa obávať, že sa vám lístky po chvíli odlepia. Ak budete balíček baliť večer, na noc ho zaťažte knihou, aby sa vám lístky počas noci nezdeformovali.

Halloween

Pre niekoho môže byť Halloween len umelo importovaný sviatok, ja ale bez nátlaku priznávam, že ho mám veľmi rada. Čiastočne preto, že som zažila jeho pravú atmosféru v Spojených štátoch, ale aj pretože v tento deň oslavujem narodeniny. Preto som pri mojom jesennom balení nemohla vynechať tento motív. Konkrétne som siahla po kostričkovom vzore na pohľadnici je Mexika. Podobné vzory nájdete práve v týchto dňoch aj v dánskych obchodíkoch Flying Tiger. Mne príde tento balíček roztomilý, ale určite by som si dala pozor, komu ho venujem. Skôr je vhodný pre kamošky, ako pre babičky.

Pavučina

Október je v plnom prúde a zdá sa, že k nám konečne dorazilo babie leto. Takže pozor na pavučiny! Tie lietajú kade tade, napríklad aj po balíčkoch. V krabici s Halloweenskou výzdobou som našla pár umelých pavúčikov a tak bolo vymyslené a rozhodnuté, šup s nimi na balíček. Aby im bolo pohodlne, uplietla som im zo svetlosivej bavlnky jednoduchú pavučinku, ktorú som prilepila lepiacou páskou o spodnú časť balíčka. Pavúčikovským balením určite potešíte deti. Ale pozor radšej sa mu vyhnite, ak balíte darček pre kamošku s arachnofóbiou, asi by takéto balenie neocenila.

Gaštany

Som úplne do nich a tento rok si ich vďaka synovi môžem bez výčitiek ťahať neustále domov. Teda ja ich domov nenosím, to syn a mne to výnimočne nevadí. Pri tomto balíčku som sa rozhodla, že im nechám priestor, aký si zaslúžia a jednoducho im urobím výstavku. Rozložila som ich symetricky na balíček zabalený do bieleho papier a prilepila som ich tavnou pištoľou. Hotovo. Nič viac nebolo treba.

Gaštanko

Trochu som sa vrátila do detských čias a vyrobila som si Gaštanka. Postačili mi na to dva gaštany a 5 špáradiel. Gaštanka som ohákla, keďže ide na oslavu a pod krk som mu zaviazala červenú stužku. Dala som si záležať a pekne som ju uviazala, len akosi pred fotením som ju zabudla upraviť, prepáč Gaštanko. Gaštanka som ma balíček prilepila tavnou pištoľou. Nabudúce prilepím aj stužku, nech mi zbytočne nelieta a zostane uviazaná pekne na stred.

Listy

Ak potrebujete trochu trvácnejšie balenie, ale radi by ste si vytvorili pekný jesenný balíček, môžete naň prilepiť aj lístky z filcu. Tieto som objavila v Lidli, v balíčku boli 4 rôznofarebné kúsky. Na stonke bola priviazaná ozdobná šnúrka, pôvodne totiž slúžili ako ozdoby na zavesenie. Šnúrky som odstrihla a listy som nalepila na balíček zabalený do krásne červenkavého papiera. Pre podtrhnutie balenia inšpirovaného prírodou som použila ľanový špagátik.

Šípky

V prírode v tomto období objavíte aj tieto krásky. Môžete z nich uviazať drobnú kytičku, ktorú prilepíte tavnou pištoľou na balíček, alebo ich môžete nasušiť a venovať niekomu v krásnom vrecku. Viac o šípkových darčekoch si určite prečítajte v mojom staršom blogu Darčeky z jesennej prechádzky po vinohradoch.

darček z prírody

Tiež sa vám bude páčiť

Bez komentárov

Odpovedať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Close